Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Grunty pod tynk

( ilość produktów: 2 )

Grunty pod tynk to produkty, które tworzą warstwę podkładu pod konkretny rodzaj tynku. Oznacza to, że jeśli stosujemy tynk akrylowy, to podkładem pod niego będzie ten sam rodzaj gruntu, czyli grunt akrylowy. W sklepie Renowa24 mamy dostępne dwa rodzaje gruntów: grunt akrylowy oraz grunt silikonowy marki MAGNETIC NEO.

Grunty pod tynk – korzyści oraz cechy charakterystyczne

Grunty pod tynk stosujemy w celu przygotowania powierzchni pod tynkowanie. Tym sposobem wzmacniamy oraz zabezpieczamy podłoże, jednocześnie poprawiając przyczepność tynku. Do zadań gruntu pod tynk, należy ochrona powierzchni przed różnorodnymi warunkami atmosferycznymi. Jest on również odporny na powstawanie zagrzybień czy innych czynników zewnętrznych. Dzięki jego zastosowaniu unikniemy również plam na powierzchni tynku – grunt zwiększa chłonność podłoża. Grunty pod tynk wzmacniają powierzchnię, co znacząco przyczynia się do trwałości zarówno elewacji, jak i ścian wewnętrznych.

Grunty pod tynk – możliwości zastosowania

Grunty pod tynk można zastosować na różnego rodzaju powierzchniach - zarówno na ścianach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Są one niezbędne w procesie gruntowania przed tynkowaniem w pracach remontowych, renowacyjnych i budowlanych. Trzeba koniecznie pamiętać, aby grunt był odpowiednio dobrany do rodzaju tynku i powierzchni, na której będzie stosowany. 

Grunty pod tynk – jak wybrać produkty z tej kategorii?

Wybór gruntu pod tynk powinien być przede wszystkim dopasowany do rodzaju tynku, jaki planujemy nałożyć - grunty są dedykowane do konkretnych rodzajów tynków. Ważne jest też rozważenie, czy grunt ma być stosowany na ścianach wewnętrznych czy elewacji. Dodatkowo, grunt powinien odpowiadać warunkom, w jakich będzie stosowany - na przykład, czy będzie narażony na duże wahania temperatur, czy powierzchnia jest bardzo narażona na działanie wilgoci itp. W sklepie Renowa24 można zakupić dwa rodzaje gruntów: grunt akrylowy oraz grunt silikonowy marki MAGNETIC NEO. Są to produkty wysokiej jakości, przeznaczone do różnych projektów budowlanych, a ich atrakcyjność wiąże się także z niezwykle przystępną ceną. Zapraszamy na zakupy!

FAQ

Jaki jest główny cel stosowania gruntów pod tynk?

Głównym celem stosowania gruntów pod tynk jest przygotowanie powierzchni do nałożenia tynku- wzmocnienie jej, ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zagrzybieniem oraz poprawa przyczepności tynku.

Jakie jeszcze korzyści płyną z zastosowania gruntów pod tynk?

Grunty pod tynk oferują szereg korzyści – oprócz wzmacniania powierzchni i ochrony przed czynnikami atmosferycznymi zapobiegają również powstawaniu plam na powierzchni tynku oraz zwiększają chłonność podłoża.

Jak dokonać odpowiedniego wyboru gruntu pod tynk?

Aby dokonać właściwego wyboru gruntu pod tynk, należy uwzględnić rodzaj tynku, warunki, w jakich będzie stosowany grunt - zmienne temperatury czy narażenie na wilgoć. Produkty dostępne w sklepie Renowa24 to grunt akrylowy oraz grunt silikonowy marki MAGNETIC NEO dedykowane do różnych projektów budowlanych.

Jak stosować grunty pod tynk?

Aplikacja gruntu pod tynk zależy od konkretnego produktu, dlatego zawsze należy zastosować się do instrukcji producenta. Grunt nanosi się na czystą i suchą powierzchnię, następnie należy go równomiernie rozprowadzić za pomocą wałka lub pędzla. Należy również pamiętać o odpowiednim czasie schnięcia przed nałożeniem tynku.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-17
Wszytko ok
pixel