Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze do blachy panelowej

446 Ilość produktów

 

W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości kołnierze do zespoleń do blachy panelowej, które zapewnią doskonałe uszczelnienie okna dachowego i skuteczną ochronę przed wodą i innymi czynnikami atmosferycznymi. Nasze kołnierze są wykonane z trwałych materiałów, takich jak m.in. aluminium, co gwarantuje ich niezawodność i długą żywotność. W ofercie posiadamy różne rodzaje kołnierzy do okien dachowych, które są dostosowane do różnych typów blachy panelowej i poziomu nachylenia dachu.  Dzięki kołnierzom do zespalania okien dachowych, można cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem w swoim domu bez obaw o przecieki wody czy utratę ciepła.

 

Jakie są możliwości zastosowania kołnierzy do zespoleń do blachy panelowej?

 

Kołnierze do zespoleń do blachy panelowej to specjalne elementy wykorzystywane przy montażu okien dachowych. Pozwalają na szczelne i stabilne połączenie okna z dachówką lub blachodachówką, zapewniając jednocześnie izolację termiczną i akustyczną. Kołnierze są niezbędne w przypadku montażu okien dachowych na dachach o nachyleniu większym niż 15 stopni. Kołnierze mogą być stosowane w przypadku budowy nowych dachów, jak również w trakcie modernizacji lub remontu istniejących już dachów.

 

 

Jakie korzyści wynikają z zastosowania kołnierzy do zespoleń do blachy panelowej?

 

Korzyści wynikających z zastosowania kołnierzy do okien dachowych jest naprawdę dużo. Można do nich zaliczyć m.in.:

 • Zapewnienie szczelności – kołnierze zapewniają szczelne zespolenie pomiędzy oknem a blachą dachową, co minimalizuje ryzyko przecieków.
 • Ochrona przed warunkami atmosferycznymi – kołnierze chronią okna dachowe przed deszczem, śniegiem, wiatrem i innymi warunkami atmosferycznymi, co zapewnia dłuższą żywotność okien.
 • Redukcja hałasu – kołnierze mogą pomóc w zmniejszeniu hałasu dochodzącego z zewnątrz do pomieszczenia, co poprawia komfort życia.
 • Zwiększenie efektywności energetycznej – poprzez zapewnienie szczelności i ochronę przed warunkami atmosferycznymi, kołnierze mogą pomóc w zwiększeniu efektywności energetycznej budynku.
 • Łatwy montaż – kołnierze są łatwe w montażu i mogą być stosowane do różnych typów okien dachowych i materiałów dachowych.
 • Estetyka – kołnierze są dostępne w różnych kolorach i stylach, co pozwala na dopasowanie ich do stylistyki budynku i poprawia estetykę dachu.

 

Jak zbudowane są kołnierze do zespoleń do blachy panelowej?

 

Kołnierze do zespoleń do blachy panelowej zazwyczaj składają się z kilku elementów, w zależności od producenta i modelu. Podstawowymi elementami są:

 

 • Dolna i górna część – stanowi część poziomą kołnierza, na którą montowany jest element dachu (np. rynna)
 • Kołnierz łączący – są to dwie pionowe części.
 • Uszczelka – umieszczana jest pomiędzy kołnierzem a elementem dachu, zapewniając szczelność połączenia.

 

Kołnierze mogą mieć także dodatkowe elementy, takie jak kołnierz zabezpieczający przed wodą lub specjalne kształtki pozwalające na dopasowanie do określonego kształtu dachu. Materiały użyte do produkcji kołnierzy to zazwyczaj aluminium lub blacha ocynkowana.

 

Jak zbudowane są kołnierze do zespoleń do blachy panelowej?

 

Kołnierze do zespoleń do blachy panelowej to elementy montażowe, które umożliwiają szczelne połączenie okien dachowych z połacią. Zwykle składają się z metalowej obręczy i uszczelki, która umieszczana jest pomiędzy blachami i zapobiega przedostawaniu się wody, powietrza czy śniegu do wnętrza budynku. Obręcz może być wykonana z różnych materiałów, takich jak: aluminium, ocynkowana blacha, stal nierdzewna, a także tworzywa sztuczne. Wszystko zależy od konkretnego modelu i przeznaczenia kołnierza.

 

Jak wybrać kołnierze do zespoleń do blachy panelowej?

 

Wybierając kołnierze do okien dachowych montowanych na blasze panelowej, należy wziąć pod uwagę takie aspekty jak:

 • Grubość blachy panelowej – kołnierze powinny być dobrze dopasowane do grubości blachy, aby zapewnić trwałość i stabilność zespolenia.
 • Montaż – kołnierze powinny być łatwe w montażu i demontażu, aby zapewnić szybkie i wygodne zespolenie blachy panelowej.
 • Właściwości termoizolacyjne – warto zwrócić uwagę na to, czy kołnierze posiadają elementy termoizolacyjne, co pozwoli na poprawę komfortu przebywania w pomieszczeniu.
 • Wytrzymałość – kołnierze powinny być solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak: uderzenia, wgniecenia czy zarysowania.

 

 

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
2023-03-17
Wszytko ok
pixel