t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Farby dekoracyjne

( ilość produktów: 513 )

 

 

 

Jednym z wyjątkowych produktów do wykańczania ścian są farby dekoracyjne. W swoim składzie zawierają choć jeden składnik, który sprawia, że są inne niż standardowe farby. Czasem dotyczy to struktury, czasem połysku lub matu, a nawet są w stanie imitować naturalne surowce. Farby dekoracyjne przeważnie są stosowane jako dodatek do wystroju pomieszczenia, a nie jako docelowa farba nakładana w całym wnętrzu. Dzięki nim pokój dziecięcy, salon lub inne pomieszczenie, nabiera indywidualnego charakteru. W kategorii tej znajdują się farby dekoracyjne pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów. Dedykowane są dla osób poszukujących niecodziennych rozwiązań dla swoich wnętrz. 

 

Jakie korzyści wypływają z zastosowania farb dekoracyjnych? 

 

Każdy użytkownik, który nie chce, aby jego wnętrza były odmalowane na tzw. jedno kopyto, powinien zastanowić się nad zastosowaniem farb dekoracyjnych. Jakie zalety posiadają? 

  • Pozwalają na efektowne wykończenie każdego wnętrza.  
  • Posiadają zróżnicowane właściwości, które można dopasować do danego pomieszczenia np. świecącą powłokę, chropowaty pas farby, metaliczny połysk i o wiele więcej. 
  • Idealnie sprawdzają się na jednej ścianie lub niewielkim jej fragmencie, np. w salonie. 
  • Można je nakładać praktycznie na każdą powierzchnię. 
  • Farby dekoracyjne można nakładać w łatwy sposób i dodatkowo cechują się one podobnym czasem schnięcia, co zwykła farba.  
  • Pozwalają na ukrycie wszelkich mankamentów ściany.   
  • Wykazują bardzo dobrą odporność na ścieranie, zmienną temperaturę i warunki atmosferyczne. 
  • Nie ma przeciwwskazań, aby aplikować je również w pomieszczeniach narażonych na podwyższoną wilgoć 
  • Zapewniają bardzo dobre krycie, dlatego w większości przypadków, nie trzeba nakładać drugiej warstwy. 

 

Jakie są możliwości zastosowania farb dekoracyjnych? 

 

Oferowane w tej kategorii farby dekoracyjne są dedykowane głównie do ozdabiania ścian i nadawania oryginalnego charakteru pomieszczeniom. Najczęściej farby dekoracyjne dzielą się na akrylowe i lateksowe. Każda z nich cechuje się paroprzepuszczalnością, posiada bardzo dobre właściwości kryjące i zapewniają różnorodny efekt. Farby dekoracyjne nadają się do stosowania w każdym pomieszczeniu, nawet w kuchni i łazience. Można je nakładać na tynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, betonowe, płyty gipsowo-kartonowe i tapety z włókna szklanego lub papierowe 

 

W jaki sposób wybrać farby dekoracyjne? 

 

W tej kategorii znajdują się przeróżne rodzaje farb dekoracyjnych, dlatego można je z powodzeniem dostosować do swoich oczekiwań. Dzięki temu klient może dodać danemu pomieszczeniu odpowiedniego charakteru wybierając spośród szeregu efektów. Wszystko dzięki zawartym w farbie błyszczących płatków, drobinek, mineralnych kruszyw czy granulek. Zanim zostanie podjęta decyzja zakupowa, warto sprawdzić, czy dana farba strukturalna nadaje się do wykorzystania w konkretnym pomieszczeniu. 

 

FAQ 

 

Jak stosować farby dekoracyjne? 

 

Oferowane farby dekoracyjne, w zależności od rodzaju, mogą być nakładane w różny sposób. Z pewnością jednak sprawdzą się na ścianach betonowych, gipsowych, cementowo-wapiennych, cementowych, tynkach kartonowo-gipsowych i włóknach szklanych i papierowych. Farby dekoracyjna można również nakładać bezpośrednio na wcześniej pomalowaną już powierzchnię. Należy jednak upewnić się, że stara powłoka dobrze przylega do ściany. Malowane podłoże powinno być oczyszczone, odtłuszczone, suche i zagruntowane. Każda farba dekoracyjna powinna być nakładana na inny podkład gruntujący. Im mniej nierówności na danej powierzchni, tym lepiej.  

 

Czym nakładać farby dekoracyjne? 

 

Producenci farb dekoracyjnych określają w kartach produktów narzędzia przydatne do aplikacji produktu. Aby osiągnąć zakładany efekt można wykorzystać pędzle, wałki, szpachelki, gąbki, pace lub szczotki. Wszystko zależy od charakteru farby i efektu, który chce się uzyskać.  

 

Czy można mieszać kolory farb dekoracyjnych? 

 

Generalna zasada dotycząca wszystkich farb mówi o tym, aby nigdy nie mieszać ze sobą farb od różnych producentów i pochodzących z zupełnie innych serii. Składy farb są zupełnie inne, dlatego ich mieszanie może doprowadzić do niechcianych skutków ubocznych. 

 

Poszukując najlepszej farby dekoracyjnej, warto skontaktować się z obsługą klienta sklepu Renowa24. Dzięki temu zawsze możesz liczyć na fachowe doradztwo i najlepszy wybór określonego produktu. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
pixel