Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

 

Farby na strych / poddasze

( ilość produktów: 855 )

Choć może wydawać się, że wybór farby na poddasze należy do skomplikowanych zadań, to jednak nic bardziej mylnego! W kategorii tej przedstawiamy przeróżne rodzaje preparatów, dzięki którym można szybko i łatwo zaaranżować poddasze. Nie trzeba martwić się o ich jakość, ponieważ pochodzą od sprawdzonych producentów. Bardzo często poddasza są zamieniane na użytkowe np. gabinety, sypialnie czy pracownie. Są też bardzo często narażone na zabrudzenia, nawet bardziej niż kuchnie czy przedpokoje. Wynika to z faktu, że skosy łatwiej ubrudzić niż standardowe, pionowe ściany. Dlatego też w tej kategorii przedstawiamy kilka rodzajów farb na poddasze, które powinny być koniecznie wzięte pod uwagę podczas aranżowania pomieszczenia. 

 

Jakie korzyści wynikają z zastosowania farby na poddasze? 

 

Wiele osób marzy o możliwości zaaranżowania poddasza i nic w tym dziwnego. W końcu można zyskać dodatkową, przytulną przestrzeń do życia. Dlaczego warto sięgnąć po sprawdzone farby na poddasze? 

  • Brak wybłyszczeń. 
  • Brak odprysków. 
  • Bardzo dobre przyleganie do podłoża. 
  • Odporność na zmywanie i szorowanie. 
  • Rozproszenie światła. 
  • Delikatna konsystencja, którą można łatwo i szybko rozprowadzić po danej powierzchni. 
  • Brak łuszczenia. 
  • Bogactwo kolorystyczne. 

 

Oferowane w tej kategorii farby na poddasze posiadają o wiele więcej zalet, jednak nie sposób wymienić ich wszystkich. Warto więc przed zakupem farby sprawdzić, co jeszcze można dzięki nim zyskać. 

 

Jakie są możliwości zastosowania farby na poddasze? 

 

Najczęściej na poddaszu występują ściany stworzone z karton-gipsu. Oprócz tego można spotkać się z cementem, wapieniem, betonem lub innymi podłożami. W kategorii tej przedstawiamy farby na poddasze różnego rodzaju, dzięki czemu można je dobrać idealnie do danego podłoża. 

 

Jak wybrać farby na poddasze? 

 

Wybór farby na poddasze może stanowić nie lada wyzwanie dla wielu osób. Należy dobrać ją do wielkości i ilości oraz wymiarów przeszkleń. Pomieszczenia na poddaszu są bowiem bardziej narażone na mniejsze, dzienne oświetlenie. Dlatego im mniejsze są pomieszczenia i im mniej jest przeszkleń, najlepiej postawić na jasne odcienie farb. Im więcej jednak będzie światła naturalnego i im większa będzie dana powierzchnia, można bardziej zaszaleć z kolorami. Farby na poddasze powinny mieć matowe lub półmatowe wykończenie, aby odbijały światło w ograniczonym stopniu. Najlepiej, aby wybrane były farby dyspersyjne 

 

FAQ 

 

Jak stosować farby na poddasze? 

 

Bardzo ważnym aspektem podczas malowania ścian, jest zapewnienie im mniejszej chłonności i większego ujednolicenia. Nowe płyty i tynki powinny zostać oczyszczone z pyłu i zagruntowane. Jeśli poddasze stworzone jest z płyt kartonowo-gipsowych, ich łączenia należy zaszpachlować gruntem uniwersalnym lub gruntem, który pochodzi od tego samego producenta, od którego pochodzą farby na poddasze. Dzięki temu podłoże zostanie ujednolicone, ograniczy się jego chłonność, zwiększy przyczepność farby i zmniejszy jej zużycie. Najpierw farby na poddasze powinny zostać nałożone na sufit a później na skosy. Farba powinna być nakładana równomiernie w tym samym kierunku – od góry do dołu. 

 

Czym nakładać farby na poddasze? 

 

Farby dyspersyjne powinny być nakładane za pomocą wałka z naturalnego lub syntetycznego włosia, którego długość runa nie powinna być większa niż 1,5 cm. Dzięki temu malując wysokie partie pomieszczenia, użytkownik nie narazi się na chlapanie z narzędzia. Warto również wyposażyć się w teleskop, aby bez problemu dostać się do trudno dostępnych miejsc. Do malowania narożników i zakamarków, najlepiej wykorzystać pędzel. 

 

Czy można mieszać kolory farb na poddasze? 

 

Producenci umożliwiają mieszanie poszczególnych kolorów farb na poddasze, jednak tylko w obrębie jednej firmy i jednej serii produktowej. Jeśli zostaną wymieszane zupełnie inne produkty, farba może stracić swoje właściwości. 

 

W razie jakichkolwiek pytań o produkty dostępne w tej kategorii, warto skontaktować się z obsługą klienta sklepu Renowa24.  

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Pozytywnie
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
pixel