t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze do dachówek płaskich zakładkowych

( ilość produktów: 54 )

Prawidłowy montaż okna dachowego nie może odbyć się bez zastosowania odpowiednio dobranego kołnierza uszczelniającego. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest wykonanie trwałego i szczelnego połączenia dachu z oknem połaciowym. W tej kategorii zebrane zostały kołnierze uszczelniające do zespoleń wykorzystywane przy dachach wykonanych z dachówek płaskich zakładkowych. Przedstawione rozwiązania dedykowane są do zastosowania w połaciach panelowych, płaskich, wykonanych z gontu lub papy, a także pokryć profilowanych

Oferowane przez Renowa24 kołnierze uszczelniające można wykorzystać podczas montażu okien w dachach, gdzie zastosowano dachówki zakładkowe, których wysokość profilu wynosi między 16 a 50 mm. Instalując oryginalny kołnierz i uzupełniając go kołnierzem termoizolacyjnym i paroprzepuszczalnym, inwestor zapewnia sobie ciepłe i szczelne okna dachowe, a tym samym zmniejszenie ucieczki ciepła z pomieszczeń i mniejsze rachunki za ogrzewanie.

 

Kołnierze do zespoleń dachów płaskich zakładkowych — kiedy można wykorzystać proponowane rozwiązania?

Kołnierze, jakie oferuje w tej kategorii sklep Renowa24 można wykorzystać do zespoleń okien z pokryciem dachowym płaskim, które wykonano z dachówek zakładkowych. Wspomniane rozwiązania stworzono z myślą o montażu w dachu, gdzie wysokość prodilu sięga między 16 a 50 mm. Kołnierze można stosować także w poszyciu dachowym, którego kąt nachylenia wynosi między 15 a 90°.

 

Kołnierze do dachówek płaskich zakładkowych — jakie korzyści wynikają z ich zastosowania?

Decydując się na zastosowanie kołnierzy uszczelniających do zespoleń dachów płaskich zakładkowych i okien dachowych, warto przyjrzeć się zaletom, jakie wymieniane są przez fachowców. Do najważniejszych należą:
 • likwidacja pojawiających się mostków termicznych, co przekłada się na brak ucieczki ciepła z pomieszczeń znajdujących się na poddaszu mieszkalnym oraz na niższe rachunki ze energię cieplną. Prawidłowo zaizolowane okna dachowe pozwalają ograniczyć starty energii do 20%;
 • prawidłowa ochrona przed wilgocią, dzięki czemu inwestor może mieć pewność, że w pomieszczeniach nie pojawi się grzyb lub pleśń, ponieważ nie przedostaną się do nich śnieg lub deszcz;
 • elegancko wykończony dach, za co odpowiada fakt, że producenci proponują kołnierze do dachówek płaskich zakładkowych, które są dopasowane kolorystycznie do różnych pokryć dachowych. Dzięki temu można mówić o estetyce dachu, która jest widoczna na pierwszy rzut oka.
 • możliwość dopasowania kołnierza uszczelniającego do każdego typu budynku oraz okien dachowych dostępnych na rynku.

 

FAQ

Na co zwrócić uwagę, wybierając kołnierze do dachówek płaskich zakładkowych?

Kiedy kupujesz okna dachowe, wybierz od razu kołnierze uszczelniające. Produkty od tego samego producenta będą ze sobą kompatybilne, dzięki czemu możesz mieć pewność, że bez problemu zamontujesz okno dachowe w połaci dachu, ponieważ kołnierz będzie idealnie przylegał do ramy okiennej. Poza tym ważnym aspektem warto dodatkowo zwrócić uwagę na:
 • rozmiar okna dachowego, kolor kołnierza oraz fartucha, a także rodzaj ramy okiennej;
 • rodzaj wykorzystanego pokrycia dachowego, ponieważ od niego zależy, jaki rodzaj kołnierza uszczelniającego będzie musiał wybrać inwestor. Na rynku dostępne są bowiem nie tylko kołnierze do dachówek płaskich zakładkowych, ale również do dachów profilowanych, płaskich i wysoko profilowanych.
 • rodzaj kołnierza — w ofercie producentów można spotkać kołnierze uszczelniające, które stosuje się do montażu okien pojedynczych, podwójnych, a także w systemach, które składają się z wielu okien;
 • materiał, z jakiego wykonano kołnierz — najlepszym rozwiązaniem są kołnierze wykonane z blachy aluminiowej, tytanowo-cynkowej, miedzianej lub z tworzywa;
 • głębokość montażu — podczas wyboru odpowiedniego rozwiązania, warto zwrócić uwagę na głębokość zastosowania kołnierza, który można zainstalować standardowo. Niektóre modele można jednak montować wyżej albo niżej.

 

Jak prawidłowo przeprowadzić montaż kołnierza do zespoleń do dachówek płaskich zakładkowych?

Pierwszym etapem montażu jest połączenie profili blaszanych kołnierza z ramą okienną, która jest osadzona w otworze. Następnie do dolnego elementu ościeżnicy trzeba zamontować dolną część kołnierza. W tym celu najlepiej użyć wkrętów. Zewnętrzną część profili łączy się z usztywnionym poszyciem dachowym, które wykonane jest z desek lub płyt połączonych z łatami dachowymi. Aby połączyć wspomniane elementy, najlepiej wykorzystać haftki lub wkręty. Podczas montażu trzeba uważać na rynienki odwadniające, które nie mogą zostać spłaszczone. Należy również pamiętać o tym, aby kołnierz nie wystawał ponad pokrycie dachowe oraz o odpowiednich odstępach, które są różne w zależności od zastosowanych pokryć dachowych i wynoszą w:
 • dachach płaskich i pokrytych gontem bitumicznym — między 0 a 4 cm;
 • dachówkach i blachodachówkach — między 8 a 10 cm;
 • pokryciach wyróżniających się wysokim profilem — między 9 a 12 cm.

 

Jak wygląda budowa kołnierzy do zespoleń do dachówek płaskich zakładkowych?

Kołnierze uszczelniające do dachówek płaskich zakładkowych składają się z elementów bocznych, dolnego i górnego. Poza nimi można wyróżnić również paski niezbędne do prawidłowego zamontowania kołnierza oraz kliny uszczelniające i rynienkę odpowiedzialną za odprowadzanie wody poza obrys okna dachowego. Takie rozwiązanie pozwala mieć pewność, że woda opadowa czy pochodząca z topniejącego śniegu nie będzie gromadzić się przy oknie. Dodatkowo wspomniane kliny uszczelniające są odpowiedzialne za ochronę okna dachowego przed liśćmi, pyłem czy śniegiem.
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-27
Pozytywnie
pixel