Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ROTO

208 Ilość produktów

 

KLIKNIJ poniżej i dowiedz się:

 

  1. Kategorie ROTO
  2. Poznaj ROTO
  3. Artykuły blogowe ROTO
  4. Sprawdź bestsellery ROTO

 

 

 

Kategorie ROTO

 

 

Poznaj ROTO


Grupa Roto jest niemieckim liderem w produkcji okien dachowych i akcesoriów oraz drzwi od 1935 r. Jej siedziba znajduje się w Leinfelden-Echterdingen k. Stuttgartu. Produkty Roto są stale ulepszane technologicznie dzięki współpracy firmy z najlepszymi niemieckimi konstruktorami i inżynierami. Grupa Roto pojawiła się w Polsce w 1991 r. jako jedno z pierwszych światowych producentów na ówczesnym wolnym rynku.

German made to oznaczenie, które wyróżnia grupę Roto. W zarządzaniu zasobami ludzkimi, produkcją i logistyką kieruje się niemieckimi wartościami takimi jak: precyzja, niezawodność, konsekwencja, doświadczenie oraz umiejętności niemieckiej sztuki inżynieryjnej.

 

Oferta ROTO zadowoli najbardziej wymagających klientów

Konstruktorzy Roto stale pracują nad nowymi rozwiązaniami technicznymi w produktach. Aktualnie na rynku możecie zakupić produkty takie jak:

1. Okna dachowe (tradycyjne):

 • Obrotowe — tradycyjny i powszechnie spotykany sposób na otwieranie okien dachowych. Znajdziesz go w modelach Roto takich jak: Designo R4, Designo R6. Oś obrotu znajduje się w połowie okna. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdzi w trudno dostępnych miejscach i przy wielokrotnym łączeniu okien.
 • Wysokoosiowe — znajdziesz w modelu Roto Designo R7. Ten sposób jest bardziej wygodny w porównaniu do obrotowego. Oś obrotu okna znajduje się w ¾ wysokości okna, dzięki czemu jego otwieranie jest bardziej funkcjonalne i komfortowe.
 • Uchylno-wysokoosiowe -W taki sposób otwierany jest model Roto Designo R8. Te okna posiadają dwie możliwości otwierania: uchylną i wysokoosiową. Dostęp do nich zapewnia Ci jedna ergonomiczna klamka, która znajduje się u dołu okna. Jest to komfortowe rozwiązanie, które gwarantuje Ci szeroki widok z okna, łatwy dostęp, automatyczną blokadę skrzydła w pozycji do mycia o kącie 137° oraz pozycję uchylną o kącie 45°.
 • Klamka „Just Clean” — w związku z aktualnymi potrzebami klientów  Roto stworzyło klamkę okienną z technologią „Just Clean”. Jej zadaniem jest zabijanie drobnoustrojów, które gromadzą się na powierzchni uchwytu, zapewniając Ci jego bezwzględną czystość przy każdym dotknięciu. Technologia ta działa dzięki zastosowanej powłoce z jonami srebra, którą jest pokryta powierzchnia klamki. W ciągu 24 godzin liczba patogenów może zmniejszyć się nawet o 99,9%.

2. Rolety wewnętrzne:

 • Roleta zaciemniająca — efektywne zaciemnienie zapewni wnętrzu ochronę przed jasnym światłem. Prosta regulacja pozwala utrzymać roletę w dowolnym miejscu. Okna, które znajdują się poza zasięgiem rąk można obsługiwać za pomocą drążka teleskopowego.
 • Roleta zaciemniająca elektryczna - opcja elektrycznej obsługi zapewnia komfort użytkownikom. Funkcja „Smart Home ready” ułatwia połączenie rolety z systemami domu inteligentnego.
 • Roleta dzienna Exclusiv — zapewnia ochronę przed rażącym światłem i dodatkowo chroni naszą prywatność. Jasne materiały umożliwiają optymalny dopływ światła w pomieszczeniu.
 • Roleta dzienna Standard - wygodna obsługa dzięki możliwości ręcznego ustawienia wysokości rolety w 3 pozycjach.
 • Żaluzja — odporna na wilgoć z prostą regulacją. Zapewnia odpowiednią ilość światła w pomieszczeniu jednocześnie chroniąc przed ostrym słońcem. Opcja z termoizolacją gwarantuje efektywne odbijanie promieni słonecznych.
 • Roleta plisowana — przyjemny klimat w pomieszczeniu dzięki skutecznej ochronie przed rażącym światłem. Roleta plisowana Roto zapewnia optymalną prywatność. Można ją obustronnie i indywidualnie regulować.

3. Rolety zewnętrzne:

 • Roleta zewnętrzna Designo — łatwa obsługa okna dachowego nawet przy zamkniętych roletach. Pancerz rolety jest zbudowany z lameli aluminiowych z podwójnymi ściankami. Możliwość zintegrowania rolety z systemami Smart Home dzięki „Smart Home ready”, gwarantuje lepszą ochronę przed włamaniami. Roletę można sterować na różne sposoby: przełącznikiem ściennym (napęd elektryczny), zaprogramowanym przełącznikiem z pilotem (napęd radiowy oraz solarny) a także pilotem.
 • Roleta zewnętrzna RotoQ — posiada ulepszoną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz nadmiernym nagrzewaniem lub wychłodzeniem pomieszczenia. Komfort obsługi za naciśnięciem przycisku na przełączniku ściennym
  (napęd elektryczny) lub zaprogramowanym pilocie (napęd solarny i radiowy).

4. Markizy:

 • Markiza zewnętrzna Designo — można korzystać z jej wszystkich funkcji nawet przy otwartym oknem dachowym.Tkanina, z której wykonana jest markiza jest pokryta włóknem szklanym, co wzmacnia jej odporność na uszkodzenia. Funkcja „Smart Home ready” umożliwia integracją z systemami automatyki domowej. Wygodne sposoby sterowania takie jak w rolecie zewnętrznej Designo od Roto.
 • Markiza zewnętrzna Designo Screen — dodatkowo efektywnie chroni przed nagrzewaniem się pomieszczenia, jednocześnie zapewniając optymalny dopływ światła.
 • Markiza zewnętrzna RotoQ — łatwa obsługa nawet przy otwartym oknie dachowym. Tkanina świetnej jakości, która jest odporna na niekorzystne działanie pogody i czasu. Wysoka przepuszczalność światła zapewnia przyjemne oświetlenie pomieszczenia. Komfortowe sterowanie przełącznikiem ściennym (napęd
  elektryczny), zaprogramowanym przełącznikiem z funkcją pilota
  (napęd radiowy i solarny) lub opcjonalnie pilotem. Możliwość integracji z systemami Smart Home.
 • Markiza zewnętrzna RotoQ Screen — podstawowy wariant, który pasuje do wszystkich okien dachowych Roto. Mechanizm rozwijania i zwijania rolety zapewnia łatwą i wygodną obsługę.

5. Schody strychowe:

W ofercie firmy Roto znajdziecie również schody strychowe, które są gotowe do montażu. Przyznano im niemiecki znak jakości TÜV  i bezpieczeństwa GS, które potwierdzają ich wysoką jakość wykonania. Schody strychowe Roto posiadają również najwyższą, czwartą klasę infiltracji powietrza oraz wysoką termoizolacją, którą zbadał Instytut IFT Rosenheim.

Właśnie dzięki takim cechom jak - doskonała jakość wykorzystanych materiałów oraz wnikliwa kontrola jakości wyrobów podczas produkcji schody strychowe Roto służą bezawaryjne przez długie lata.

Schody strychowe dostępne są w wersji aluminiowej oraz drewnianej. Od tradycyjnych modeli, po komfortowe rozwiązania ze zdalnym sterowaniem, które zapewnią bezpieczeństwo oraz ułatwienie komunikacji z poddaszem.

6. zestaw do zdalnego sterowania:

System RotoTronic — umożliwia zdalne sterowanie oknem dachowym i akcesoriami za pomocą pilota lub przełącznika. System ten można również zsynchronizować z sensorem jakości powietrza.
Zdalnie sterowane okna dachowe Roto Tronic są również wyposażone w czujniki deszczu. Ich celem jest wykrywanie opadów deszczu lub śniegu a następnie natychmiastowe zamknięcie okien. Jest to technologia, która zapewnia niezwykły komfort użytkowników poddasza.

7. produkty montażowe:

 • kołnierze uszczelniające EDR — są przeznaczone do stosowania na płaskich pokryciach dachowych. Kołnierze zapewniają szczelnie połączenie okna z płaskimi pokryciami dachowymi np. papa, dachówka betonowa płaska, dachówka karpiówka układana w koronkę. Zakres montażu kołnierzy: w dachach o spadku od 15° do 90°.
  • system ciepłego montażu Termo-blok WD — oferowany w produktach Roto, zamontowany jest na całej wysokości i obwodzie ramy okiennej, dzięki temu skutecznie minimalizuje mostki termiczne na całym jej obwodzie oraz zapewnia wyjątkową szczelność połączenia. Poprawia także parametr cieplny całego okna oraz stanowi skuteczną barierę dla niepożądanych dźwięków, docierających do pomieszczenia przy zamkniętym oknie.

 

 

 

Artykuły blogowe ROTO

 

Przykładowe artykuły

Technologie w oknach dachowych, które chronią przed bakteriami i drobnoustrojami - porady od Roto

Montaż okien dachowych Roto - krok po kroku

Ochrona przeciwsłonenczna dla Twojego poddasza od Roto

Jak odpowiednio zaplanować poddasze? Porady od Roto

 

Sprawdź bestsellery ROTO

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
pixel