Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bejce do drewna

( ilość produktów: 23 )

 Niezwykle popularnym produktem do malowania drewna, są bejce do drewna. Sprawdzają się w momentach, w których użytkownikowi zależy na nadaniu drewnu odpowiedniego koloru, przy zachowaniu naturalnego, widocznego usłojenia. Bejce do drewna nie są dedykowane tylko do tego naturalnego surowca, ale również do materiałów drewnopochodnych. Bejce różnią się np. od farb i emalii tym, że nie tworzą powłoki, a wnikają głęboko w strukturę drewna. Dzięki temu drewno jest bardzo dobrze odżywione i pozwala zachować widoczne usłojenie drewna. Należy pamiętać, że bejca nie służy do zabezpieczania drewna przed czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami. Może być stosowana np. do zniwelowania różnic kolorystycznych pomiędzy drewnianymi podłożami.  

Jakie korzyści wynikają z zastosowania bejcy do drewna? 

Wielu użytkowników stosuje bejcę do drewna, ponieważ: 

 • Podkreśla naturalny kolor drewna. 

 • Dodaje drewnu głębi, np. specjalnie je postarzając. 

 • Umożliwia uzyskiwanie egzotycznych kolorów drzew, które nie są spotykane w polskim środowisku. 

 • Istnieje możliwość skorzystania z bogatej palety kolorystycznej, dzięki czemu każdy może wybrać coś dla siebie. 

 • Umożliwia wybielanie drewna na pożądany kolor. 

 • Dostępna jest w wielu rodzajach, co sprawia, że można ja dopasować do swoich wymagań.  

 • Uatrakcyjnia kolor drewna, uwidaczniając naturalne usłojenie. 

 • Można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. 

Jakie są możliwości zastosowania bejcy do drewna? 

Bejce do drewna można stosować podczas aranżacji wnętrz, ale także w sektorze budowlanym i remontowym. Preparat powinien być nanoszony wzdłuż usłojenia drewna. Bardzo dobrze sprawdza się nie tylko na powierzchniach wykonanych z drewna, ale również podłożach drewnopochodnych np. płycie wiórowej, fornirze i sklejce. Bardzo dobrze sprawdza się do redukcji zróżnicowanych odcieni na drewnianych podłożach. Zanim bejca ostanie nałożona na drewno, powinno się je odpowiednio przygotować, czyli oczyścić, osuszyć, odpylić i wygładzić a także odtłuścić. 

Jak wybrać bejce do drewna?  

W kategorii tej znajdują się takie rodzaje bejcy do drewna jak: 

 • Bejce wodne – głównym składnikiem produktu jest woda i pigmenty. Jest to środek w pełni ekologiczny, ponieważ nie zawiera rozpuszczalników. Dzięki temu jej zapach nie jest intensywny, tak samo jak odcień. Jednak bardzo dobrze sprawdza się na powierzchniach drewnianych, głównie oknach, drzwiach, meblach i boazerii. 

 • Bejce rozpuszczalnikowe – jak sama nazwa wskazuje, zawiera bardzo dużo rozpuszczalników, co wiąże się z dość intensywnym zapachem. Z tego względu najczęściej używa się ich na zewnątrz pomieszczeń. 

 • Bejce nitro – zawierają barwniki, pigmenty i rozpuszczalniki wysokiego gatunku. Idealnie nadają się do barwienia fornirów i drewna litego. Bardzo szybko schną i świetnie się je nakłada. Często wykorzystywane są w różnych dziedzinach przemysłu. 

 • Bejce olejowe – zawierają naturalne woski i oleje i mineralne pigmenty. Stanowią więc bardzo trwały produkt, głęboko wnikający w drewno.  

 

FAQ 

 

Jak stosować bejcę do drewna? 

Im lepiej będzie przygotowane podłoże, tym szybciej będzie można zaaplikować bejcę. Drewno powinno zostać wcześniej wyczyszczone, wygładzone, wysuszone i pozbawione tłuszczu. Jeśli znajdują się na nim jakiekolwiek powłoki malarskie, należy je usunąć. Drewno można wcześniej przeszlifować i odpylić. Zanim bejca zostanie nałożona na drewno, warto sprawdzić jej kolor na kawałku drewna. Preparat powinien być nanoszony wzdłuż usłojenia drewna. Każda kolejna warstwa bejcy powinna być nakładana w odstępie 24 h. Zanim bejca zostanie nałożona powinna być dobrze wymieszana. Bejcowania nie należy przeprowadzać w temperaturze niższej niż 10 st. C. Jeśli na powierzchni drewna pojawi się nadmiar produktu oznacza to, że surowiec jest już odpowiednio napity. Wówczas należy usunąć nadmiar bejcy szmatką.  

Czym nakładać bejcę? 

Bejcę do drewna najlepiej nakładać za pomocą wałka lub miękkiej szmatki i gąbki. Każdy ruch powinien być prowadzony wzdłuż usłojenia.  

Czy można mieszać bejce do drewna? 

 Bejce do drewna można mieszać ze sobą, ale tylko w obrębie tej samej linii produktowej i od tego samego producenta. 

 W razie jakichkolwiek pytań, warto skontaktować się z naszą obsługą klienta sklepu Renowa24. 

 

 

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-17
Wszytko ok
pixel