t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze do okien dachowych do pokryć płaskich

( ilość produktów: 882 )

Kołnierze uszczelniające to niezbędny element każdego okna dachowego. Pozwalają one na prawidłowe zamontowanie okna w połaci dachowej. Ich podstawowym zadaniem jest odprowadzanie wody z opadów deszczu i śniegu poza jego obręb. Zabezpieczają także przed wiatrem. Kołnierze należy stosować do wszystkich okien dachowych – muszą pasować do okien danego producenta. Istnieją różne rodzaje kołnierzy m. in. kołnierze do pokryć płaskich, falistych, termoizolacyjne itp. Kołnierze do pokryć płaskich skutecznie zabezpieczają strefę podokienną. Składają się z podstawowych elementów. W ich przypadku nie ma potrzeby zastosowania rynienek odwadniających, klinów bocznych, czy fartuchów. Tak naprawdę element dolny, który jest przedłużony, doskonale spełni funkcję chroniącą strefę podokienną. Na elementach bocznych znajdują się specjalne profile, które zabezpieczają przed nawiewaniem pod nie pyłu wodnego. Są niewidoczne po położeniu pokrycia.

Kołnierze do pokryć płaskich – korzyści oraz cechy charakterystyczne

Funkcje kołnierzy do pokryć płaskich są niemalże identyczne jak innych kołnierzy uszczelniających. Muszą przede wszystkim doskonale uszczelnić okno, czyli zabezpieczyć przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, takich jak opady deszczu, czy śniegu. Chronią także przed nawiewaniem liści, zbędnego pyłu, a także innego rodzaju zabrudzeń. Kolejną ważną funkcją jest izolacja cieplna. Musimy jednak pamiętać, że oblachowanie nie stanowi skutecznej blokady termicznej. Z tego względu trzeba zastosować gotowy zestaw izolacyjny. Istotną kwestią dla inwestorów jest również estetyka. Kładą oni duży nacisk na to, by kolor oblachowania współgrał z pokryciem dachowym. Dostępne w sklepie Renowa24 kołnierze do pokryć płaskich charakteryzuje duża odporność na naprężenia spowodowane pracą konstrukcji dachu. Są również odporne na wszelkiego rodzaju odkształcenia wynikające np. z wysokiej temperatury, czy naporu śniegu.  

Kołnierze do pokryć płaskich - możliwości zastosowania

Kołnierze do pokryć płaskich możemy zastosować w przypadku takich pokryć, jak papa, gont bitumiczny, łupek, blacha płaska panelowa bez przetłoczenia i arkuszowa (stalowa lub aluminiowa).

Kołnierze do pokryć płaskich – jak wybrać produkty z tej kategorii?

Wybierając rodzaj kołnierza uszczelniającego, kierujemy się takimi kryteriami, jak: pokrycie z jakiego wykonany jest dach (w tym przypadku jest to pokrycie płaskie), sposób montażu okien (czy będą one montowane pojedynczo lub w zespoleniach). Niezwykle ważnym kryterium jest również rozmiar okna dachowego i głębokość na jakiej zostanie zamontowane okno (obniżona, podwyższona, czy zerowa). Elementy kołnierza muszą być zamontowane bardzo precyzyjnie i dostosowane zarówno do wymiaru okna, jak i kształtu pokrycia dachowego.  

FAQ

1. Jaki jest główny cel stosowania kołnierzy uszczelniających do okien dachowych?
Głównym celem stosowania kołnierzy uszczelniających do okien dachowych jest prawidłowe zamontowanie okna w połaci dachowej oraz ochrona przed przedostaniem się do środka deszczu, śniegu, wiatru oraz wszelkiego rodzaju zabrudzeń.
2. Jakie są główne cechy charakterystyczne kołnierzy do pokryć płaskich?
Kołnierze do pokryć płaskich skutecznie zabezpieczają strefę podokienną. Nie wymagają dodatkowych elementów, takich jak rynienki odwadniające czy kliny boczne. Mają wyprofilowania na elementach bocznych, które chronią przed nawiewaniem pyłu wodnego, po położeniu pokrycia stają się niewidoczne.
3. Jakie kryteria powinno się uwzględniać przy wyborze kołnierzy do pokryć płaskich?
Przy wyborze kołnierzy do pokryć płaskich należy brać pod uwagę rodzaj pokrycia dachowego, sposób montażu okien, rozmiar okna dachowego oraz głębokość, na jakiej zostanie zamontowane okno. Elementy kołnierza muszą być zamontowane precyzyjnie i dostosowane zarówno do wymiaru okna, jak i kształtu pokrycia dachowego.
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
2023-03-27
Pozytywnie
pixel