t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lakiery do drewna

( ilość produktów: 76 )

Lakiery do drewna to preparaty, które przeznaczone są do zabezpieczania i dekoracji elementów drewnianych. Prezentowane preparaty, w zależności od składu, tworzą na powierzchni — gładką, półtransparentną lub transparentną powłokę. Takie rozwiązanie sprawia, że na powierzchni widoczne są słoje, a drewno zyskuje ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, mikroorganizmami, wilgocią i promieniowaniem UV.

Lakiery do drewna tworzą trwałą powłokę ochronną. Wspomniane preparaty dzieli się zazwyczaj na dwa rodzaje — lakiery gruntujące, dzięki którym można zabezpieczyć drewno i które stosowane są jako ewentualna baza dla powłoki wykończeniowej oraz lakiery nawierzchniowe, które mają właściwości zabezpieczające i dekoracyjne jednocześnie.

Uwadze użytkowników nie powinien umknąć także lakier poliuretanowy do drewna, który zapewnia trwałą ochronę malowanych powierzchni. Jest to preparat, który tworzy elastyczną powłokę, która jest odporna na ściernia i uszkodzenia mechaniczne. Lakier poliuretanowy do drewna chroni także powierzchnię przed uszkodzeniami chemicznymi. Tego typu lakiery często stosuje się do malowania podłóg drewnianych, schodów czy boazerii, czyli powierzchni, które są reprezentacyjne i narażone na ciągłą eksploatację.

Lakiery akrylowe do drewna to preparaty wykonane na bazie wody. Ich bezpieczny skład oaz delikatny zapach sprawiają, że doskonale sprawdzą się do malowania drewna wewnątrz pomieszczeń. Odznaczają się nieco mniejszą odpornością na uszkodzenia i ścieranie niż te z dodatkiem poliuretanu. Ich dużą zaletą jest szybki czas schnięcia. Lakiery akrylowe do drewna sprawdzają się podczas malowania zabawek dziecięcych, balustrad lub malowania mebli.

 

Lakiery do drewna — zalety stosowania

Chcąc wybrać najlepszy produkt do ochrony i dekoracji drewna, warto zwrócić uwagę na zalety, jakie posiadają lakiery do drewna. Do najważniejszych należą:

 • nie wnikanie w głąb malowanego drewna, dzięki czemu tworzy na jego powierzchni twardą powłokę ochronną. Drewno jest chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi, promieniowaniem UV oraz zarysowaniami;
 • zabezpieczenie drewna przed wilgocią, np. przed rozlanymi napojami, co sprawia, że na drewnianych meblach nie pojawiają się brzydkie plamy, a meble przez długi czas wyglądają nieskazitelnie;
 • łatwa aplikacja preparatu, którą można przeprowadzić za pomocą pędzla, wałka, jak i natryskowo;
 • możliwość wyboru faktury drewna, która zależy od tego, czy wybiera się lakiery matowe, półmatowe lub z połyskiem;
 • specjalnie dobrany skład, który pozwala podkreślić naturalny wygląd i piękno drewna;
 • możliwość nadania drewnu wybranego koloru, dzięki czemu meble dopasowane są do wnętrz, jak i wystroju ogrodu.

 

Lakiery do drewna — zastosowanie

Rolą lakieru do drewna jest stworzenie gładkiej, przezroczystej powłoki, dzięki której zostaną uwydatniona naturalna faktura drewna. Preparat ten podkreśla jego walory estetyczne. Powłoka, która stworzona jest przez lakiery do drewna chroni powierzchnię przed uszkodzeniami, co jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o drewniane podłogi.

Chcąc nadać inny kolor drewnianej powierzchni lub ją przyciemnić, zaleca się wykorzystanie lakierobejcy do drewna. Preparat ten, podobnie jak lakier do drewna, zabezpieczy drewno przed wilgocią. Warto mieć na uwadze, że będzie to mniej trwałe rozwiązanie, które nie zawsze będzie można zastosować.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając lakiery do drewna z oferty renowa24.pl?

W sklepie internetowym renowa24.pl znajduje się szeroki wybór lakierów do drewna, które dedykowane są do ochrony i dekoracji materiałów drewnianych. Wybierając określony produkt, warto zwrócić uwagę na:

 • opis każdego lakieru, w którym producent określił, w jakich warunkach należy stosować określony produkt;
 • marka, od której zależy nie tylko kolor wybranego lakieru, ale również jego skład i cena;
 • rodzaj lakieru do drewna — użytkownik może wybrać lakiery do drewna dedykowane na zewnątrz i do wewnątrz oraz według składu, który ma wpływ np. na wytrzymałość produktu;
 • skład — w ofercie znajdują się lakiery do drewna rozcieńczane wodą, rozpuszczalnikiem lub benzyną;
 • wykończenie — lakiery do drewna mogą być matowe, półmatowe lub z połyskiem.

 

FAQ

 

Czy warto zastosować lakiery do drewna?

Lakierując drewno można skutecznie ochronić drewno przed uszkodzeniami, rysami oraz wypaczeniem. Dzięki wybranym preparatom można mu także nadać dekoracyjnego charakteru. Wystarczy wykonać kilka zabiegów przygotowujących podłoże i nałożyć lakier do drewna, aby znacznie przedłużyć żywotność drewna.

 

Jakie są zalety stosowania lakierów do drewna?

Największą zaletą lakierów do drewna jest uwydatnienie naturalnej faktury drewna, która podkreśli jego walory estetyczne oraz stworzenie powłoki, która będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne, np. ścieranie oraz wilgoć. Jest to niezwykle istotne przy drewnianych podłogach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Pozytywnie
2023-03-17
Wszytko ok
pixel