Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ALTAX

311 Ilość produktów

 

 

Firma Altax istnieje na rynku od wielu lat i tworzy swoje produkty z miłości do drewna. Jej asortyment jest znany głównie przez osoby kochające drewniane powierzchnie, ale nie tylko. Przedsiębiorstwo założono w 1988 roku i od początku jej celem było stworzenie produktów, które pozwolą jak najdłużej zachować piękno drewna. Jednak oprócz tego wśród wielu serii producenta Altax można znaleźć farby ogrodowe i renowacyjne dedykowane na wiele różnych powierzchni. Asortyment tej marki doceniany jest za wysoką jakość, szybkoschnące formuły, przyjemną konsystencję łatwą w aplikacji i bogatą gamę kolorystyczną. Doceniają je nie tylko profesjonaliści, ale również amatorzy poszukujący najlepszych rozwiązań tego typu na rynku.  

 

Farby Altax – jakie korzyści płyną z ich zastosowania? 

 

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na fakt, że produkty firmy Altax mimo swojej wysokiej jakości, oferują bardzo przystępne ceny. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak: 

 • Możliwość nadania drewnu i innym powierzchniom, drugiego życia. 
 • Bogata paleta kolorystyczna. 
 • Możliwość nakładania produktu na elewacje, aluminium, tynki, kamienie, ceramikę, beton, ocynki, tworzywa sztuczne i drewno. 
 • Możliwości zastosowania wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. 
 • Krótki czas schnięcia. 
 • Delikatny, niedrażniący zapach. 
 • Brak zjawiska łuszczenia się i pękania. 
 • Odporność na zmienne warunki atmosferyczne m.in. promieniowanie UV, wilgoć i wodę. 
 • Bardzo dobre krycie. 
 • Świetna przyczepność do podłoża. 
 • Konsystencja łatwa w nakładaniu.  
 • Optymalne pojemności do wyboru 

 

Jakie są możliwości zastosowania farby Altax? 

 

Paleta kolorów tej marki jest tak szeroka, że można je precyzyjnie dostosować do swoich oczekiwań. Farby renowacyjne dedykowane do drewna i metalu można aplikować na tak zróżnicowane powierzchnie jak: tynki, ocynki, tworzywa sztuczne, ceramikę, kamień, aluminium, beton, elewacje itp. Z powodzeniem mogą być stosowane na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Do wnętrz polecana jest seria VIVA HOME! przeznaczona do mebli i dodatków, którym chce się nadać drugie życie. Z powodzeniem można nakładać ją na: metal, kamień, ceramikę, tynki, tworzywa sztuczne, beton, płyty MDF i drewno. Poszukując farby renowacyjnej np. do ogrodu, warto zapoznać się z serią VIVA GARDEN! przeznaczoną do nanoszenia na meble ogrodowe, mostki, balustrady, ławki, pergole, doniczki itp.  

 

Jak wybrać farby Altax? 

 

Producent Altax przedstawia szeroką gamę farb renowacyjnych do wnętrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń w wielu kolorach. Dzięki temu użytkownik jest w stanie bardzo dobrze dopasować wybrany produkt do swoich oczekiwań aranżacyjnych. Z pewnością z produktów Altax zadowolone będą osoby poszukujące sprawdzonych i długo żywotnych rozwiązań.  

 

FAQ 

 

Jak stosować farby Altax? 

 

Farby Altax VIVA HOME! dedykowane są do wnętrz. Można je stosować na nieoszlifowane i oszlifowane drewno. Pozostawiają matowe wykończenie, a zalecana ilość nanoszonych warstw wynosi od 2 do 3. Z powodzeniem wykorzystasz je na meblach, półkach, łóżeczkach, lamperiach, framugach, boazerii, meblach dziecięcych, drzwiach i parapetach. Każda powierzchnia, na którą ma być nałożona farba, powinna być wcześniej oczyszczona z wszelkich zabrudzeń. Jeśli ma być nanoszone na surowe drewno, powinno być ono wcześniej zaimpregnowane. Przed rozpoczęciem aplikacji produktu należy do dobrze wymieszać. Pierwsza warstwa wysycha ok. 4 godzin. Po upływie tego czasu można nałożyć kolejną.  

Farby Altax VIVA GARDEN! są dedykowane do aplikacji na zewnątrz pomieszczeń na drewno oszlifowane i nieoszlifowane. Pozostawiają matowe wykończenie i zaleca się nakładanie od 2 do 3 warstw produktu. Najlepiej sprawdzają się na altankach, meblach ogrodowych, piaskownicach, donicach i innych, drewnianych elementach na zewnątrz pomieszczeń. Aplikacja produktu powinna odbywać się w taki sam sposób, jak w przypadku farby Altax VIVA HOME! 

 

Czym nakładać farby Altax? 

 

Paleta kolorów farb Altax może być nakładana za pomocą pędzla lub wałka do produktów wodorozcieńczalnych. Oprócz tego warto wyposażyć się w tackę ociekową do odsączania nadmiaru produktu. Po zakończonej pracy, narzędzia malarskie wystarczy przemyć pod bieżącą wodą.  

 

Czy można mieszać kolory farby Altax? 

 

Producent nie wspomina o możliwości mieszania poszczególnych kolorów farb Altax. Dlatego też, jeśli na etapie procesu zakupowego pojawi się takie zapytanie, najlepiej skontaktować się obsługą klienta sklepu Renowa24. Z chęcią rozwiejemy wszelkie wątpliwości!  

 
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-25
Ok
2023-03-17
Wszytko ok
pixel