Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Konserwacja i zestawy naprawcze

8 Ilość produktów

Okna dachowe to popularny wybór wśród wielu właścicieli domów, którzy chcą wprowadzić do swojego domu więcej naturalnego światła. Jednakże, jak każde inne okno, okna dachowe wymagają regularnej konserwacji, aby działały sprawnie i bezpiecznie. 

Dlaczego konserwacja okien dachowych jest ważna? 
Pierwszym krokiem w utrzymaniu okien dachowych jest zrozumienie, dlaczego konserwacja jest tak ważna. Okna dachowe są narażone na działanie warunków atmosferycznych, takich jak wiatr, deszcz, śnieg i promieniowanie UV. W ciągu czasu to może prowadzić do uszkodzenia uszczelek, ramek i szyb okiennych. Regularna konserwacja okien dachowych pomoże uniknąć tych problemów i przedłużyć żywotność okien. 

Jak konserwować okna dachowe? 

Krok 1: Regularne czyszczenie okien dachowych 
Regularne czyszczenie okien dachowych to podstawowy krok w utrzymaniu ich w dobrym stanie. W zależności od stopnia zabrudzenia zaleca się czyszczenie okien co 3-6 miesięcy. Można to zrobić za pomocą miękkiej gąbki i łagodnego detergentu lub specjalnych środków czyszczących do okien dachowych. 

Krok 2: Sprawdzenie uszczelek okiennych 
Uszczelki okienne mają tendencję do ulegania zużyciu, szczególnie podczas narażenia na warunki atmosferyczne. Regularne sprawdzanie uszczelek okiennych i ich wymiana w razie potrzeby pomoże uniknąć wycieku wody do wnętrza domu. 

Krok 3: Sprawdzenie mechanizmu otwierania 
Aby chronić okna dachowe przed promieniowaniem UV, można zastosować specjalne środki ochronne. Są to zwykle preparaty w sprayu, które należy rozpylić na powierzchni okna i delikatnie wycierać miękką szmatką. 

Krok 4: Zabezpieczenie przed owadami 
Okna dachowe to popularne wejście dla owadów. Aby zapobiec ich wnikaniu do domu, warto zastosować specjalne siatki przeciw owadom. Można je łatwo zamontować na zewnątrz lub wewnątrz okna. 

Okna dachowe to ważny element każdego domu, który wymaga odpowiedniej konserwacji i dbałości. Aby zapewnić ich długotrwałą i skuteczną pracę, należy regularnie przeprowadzać konserwację i stosować odpowiednie środki ochronne. W przypadku uszkodzeń lub potrzeby wymiany elementów można skorzystać z różnych zestawów naprawczych dostępnych na rynku. 

 

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
2023-03-25
Ok
pixel