t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Styropian w kropki/ dalmatyńczyk

( ilość produktów: 30 )

Styropian w kropki, nazywany też "dalmatyńczykiem", charakteryzuje się specyficznym wzorem, gdzie jasne kule styropianu są przeplatane ciemniejszymi punktami. Te ciemne kropki stanowią dodatek grafitu, który zwiększa właściwości izolacyjne materiału i poprawia jego parametry termiczne. Dzięki tej unikalnej kompozycji, "dalmatyńczyk" jest wydajniejszym rozwiązaniem izolacyjnym w porównaniu do tradycyjnego białego styropianu.

Korzyści oraz cechy charakterystyczne

Styropian w kropki, potocznie nazywany "dalmatyńczykiem", to innowacyjna wersja tradycyjnego styropianu wzbogacona o dodatek grafitu, co nadaje mu charakterystyczny wzór z ciemnymi kropkami. Grafit znacząco poprawia właściwości izolacyjne materiału, dzięki czemu "dalmatyńczyk" zapewnia lepszą ochronę przed utratą ciepła w budynku. Jego unikalna struktura nie tylko przyspiesza proces montażu, ale również minimalizuje ryzyko mostków termicznych. Dodatkowo, grafitowy dodatek sprawia, że styropian w kropki jest bardziej odporny na działanie promieniowania UV, co przedłuża jego żywotność. Ostatecznie, wybierając "dalmatyńczyka", inwestorzy mogą liczyć na wyższy standard izolacji przy zachowaniu atrakcyjnej estetyki.

Możliwości zastosowania

Styropian w kropki, nazywany "dalmatyńczykiem", idealnie nadaje się do izolacji ścian zewnętrznych budynków, zapewniając doskonałe właściwości termoizolacyjne. Ze względu na jego wyjątkową strukturę, może być stosowany w miejscach szczególnie narażonych na działanie czynników atmosferycznych, takich jak fasady czy podłogi na gruncie. Dzięki swoim właściwościom "dalmatyńczyk" jest doskonałym wyborem do izolacji stropów oraz dachów, zapewniając jednocześnie efektywne zabezpieczenie przed utratą ciepła. Jego unikalna konstrukcja czyni go także idealnym materiałem do termoizolacji w trudno dostępnych miejscach, takich jak zakamarki czy narożniki budynków. Ponadto, "dalmatyńczyk" doskonale sprawdza się w projektach renowacyjnych, gdzie pożądane jest połączenie nowoczesnej izolacji z zachowaniem historycznej estetyki budynku.

Jak wybrać produkt z tej kategorii?

Przy wyborze styropianu w kropki, nazywanego "dalmatyńczykiem", kluczowe jest zwrócenie uwagi na jego parametry termoizolacyjne, aby zapewnić optymalne właściwości izolacyjne dla danego projektu. Należy również brać pod uwagę grubość płyty oraz wielkość i rozmieszczenie kropek, które mogą wpływać na efektywność i wygląd końcowy izolacji. Ważne jest, aby wybierać produkty od renomowanych producentów, którzy gwarantują jakość oraz trwałość materiału. Ponieważ "dalmatyńczyk" jest stosunkowo specyficznym rodzajem styropianu, warto konsultować się z ekspertami lub wykonawcami, aby dostosować go do indywidualnych potrzeb inwestycji. Ostatecznie, warto również zwrócić uwagę na cenę i dostępność produktu, aby zapewnić efektywność kosztową i terminowość realizacji projektu.

FAQ: Styropian w kropki "dalmatyńczyk"

  1. Co to jest styropian w kropki, nazywany "dalmatyńczykiem"?

    • To innowacyjna wersja tradycyjnego styropianu, która została wzbogacona o dodatek grafitu. Charakteryzuje się specyficznym wzorem z jasnymi kulami styropianu przeplecionymi ciemniejszymi punktami, co nadaje mu lepsze właściwości izolacyjne w porównaniu z białym styropianem.
  2. Jakie są główne korzyści zastosowania "dalmatyńczyka" w izolacji?

    • "Dalmatyńczyk" zapewnia wyższe właściwości izolacyjne, przyspiesza proces montażu, minimalizuje ryzyko mostków termicznych, jest bardziej odporny na promieniowanie UV (co przedłuża jego żywotność) i oferuje atrakcyjną estetykę.
  3. W jakich miejscach najlepiej stosować styropian "dalmatyńczyk"?

    • Ten rodzaj styropianu jest idealny do izolacji ścian zewnętrznych budynków, stropów, dachów oraz miejsc szczególnie narażonych na działanie czynników atmosferycznych, jak fasady czy podłogi na gruncie. Sprawdza się również w trudno dostępnych zakamarkach oraz w projektach renowacyjnych, gdzie chcemy połączyć nowoczesną izolację z zachowaniem historycznego charakteru budynku.
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
pixel