t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lakierobejce do drewna

( ilość produktów: 308 )

Lakierobejce do drewna to środki, które stosuje się do ochrony i dekorowania powierzchni drewnianych. Część z oferowanych produktów łączy w sobie cechy trzech preparatów — impregnatu, bejcy oraz lakieru. Przed nałożeniem pozostałych rodzajów drewno należy pomalować impregnatem do drewna. Bez względu na to, które rozwiązanie wybierze użytkownik, należy pamiętać o tym, że lakierobejca do drewna zabezpiecza je i nadaje mu nie tylko połysk, ale także trwały kolor.

 

Lakierobejce do drewna dzieli się ze względu na zastosowany w nich rozcieńczalnik — benzynę, rozpuszczalnik lub wodę. Dwa z pierwszych preparatów doskonale sprawdzą się, jeśli użytkownik chce pomalować drewno znajdujące się na zewnątrz. Lakierobejca wodna wybierana jest do zabezpieczania drewna, które znajduje się wewnątrz pomieszczeń. Spośród innych preparatów wyróżnia się rakiem przykrego zapachu i szybszym wysychaniem.

Jakich korzyści można spodziewać się po zastosowaniu lakierobejcy do drewna?

 

Zastanawiając się, czy lakierobejca do drewna to dobre rozwiązanie, warto poznać korzyści, jakie wynikają z zastosowania tego preparatu. Do najważniejszych należą:

  • Specjalnie dobrany skład, który pozwala zarówno zabezpieczyć, jak i zabarwić malowane drewniane powierzchnie. Dzięki temu lakierobejce do drewna pozwalają zaoszczędzić czas malowania drewna.
  • Prosta aplikacja, podczas której nie tworzą się nieestetyczne zacieki. Preparat z powodzeniem mogą wykorzystać osoby początkujące, ponieważ nie wymaga on szczególnych umiejętności, jeśli chodzi o ich nakładanie.
  • Równomierne pokrycie powierzchni i ukazanie słojów malowanego drewna. Lakierobejce do drewna pozwalają tym samym uzyskać niepowtarzalny, stylowy efekt podczas renowacji drewna.
  • Standardowe właściwości impregnujące i zabezpieczające przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią. Jest to szczególnie istotne w przypadku drewna w ogrodzie, które narażone jest na działanie niekorzystnych czynników. Właściwości te dają pewność, że np. płoty czy drewniane meble ogrodowe przez wiele lat będą prezentowały się nieskazitelnie.
  • Elastyczna i trwała powłoka, która się nie łuszczy wraz z upływem czasu, co jest możliwe dzięki składnikowi chroniącemu powierzchnię przed silnym promieniowaniem UV. Dzięki temu można liczyć na piękne drewno przez wiele lat.
  • Bogata gama kolorystyczna, która sprawia, że użytkownik może dopasować preparat do swoich potrzeb i wystroju zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego.

 

Lakierobejca do drewna — zastosowanie

Lakierobejce do drewna stosuje się na odpowiednio przygotowane powierzchnie. Zanim użytkownik nałoży preparat, powinien sprawdzić, czy producent nie zalecił, aby wcześniej nałożyć impregnat do drewna. Zanim nałoży się lakierobejce, należy najpierw przeszlifować powierzchnię, a następnie odtłuścić ją i odpylić.

Lakierobejce do drewna doskonale sprawdzają się podczas zabezpieczania mebli ogrodowych, altan, czy innych drewnianych konstrukcji, jakie znajdują się w ogrodzie. Można je także wykorzystać do malowania mebli wewnątrz pomieszczeń. Jest to preparat niezastąpiony podczas renowacji krzeseł i stołów.

Lakierobejce do drewna są produktami, których najważniejszym zadaniem jest ochrona drewna przed naturalnym procesem odbarwiania, do którego dochodzi wskutek działania promieniowania UV, czyli światła słonecznego. Aby mieć pewność, że zadanie zostanie wykonane, lakierobejcę należy nałożyć zgodnie z instrukcją producenta, która zazwyczaj umieszczona jest na opakowaniu.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając lakierobejce do drewna z oferty sklepu renowa24.pl?

Decydując się na lakierobejce do drewna z oferty sklepu renowa24.pl należy zwrócić uwagę na:

  • rodzaj produktu — w ofercie znajdują się zarówno produkty dedykowane do drewna znajdującego się na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń;
  • cenę — która uzależniona jest od składu preparatu, wybranego producenta oraz rozmiaru opakowania;
  • sposób rozcieńczania produktu — zazwyczaj nie rozcieńcza się lakierobejcy, chyba że producent dopuści takie rozwiązanie. Można wybierać spośród preparatów rozcieńczanych wodą, benzyną lub rozpuszczalnikiem.

 

FAQ

 

Czy warto zastosować lakierobejce do drewna?

Lakierobejca do drewna to preparat, który działa przede wszystkim na zewnętrzną, "widzialną" powłokę drewna. Nie przenika ona wgłąb drewna, co oznacza, że nie narusza słojów. Wręcz przeciwnie, podkreśla ich widoczność. Lakierobejce do drewna mają przede wszystkim przeznaczenie dekoracyjne, jednak w zależności od ich składu, mogą także chronić drewno przed niekorzystnymi czynnikami.

 

Jakie są zalety stosowania lakierobejcy do drewna?

Lakierobejce do drewna to jeden z najpopularniejszych produktów, który zdobi i jednocześnie chroni drewno przed uszkodzeniami. Unikatowe właściwości tego preparatu pozwalają stworzyć elastyczną i trwałą powłokę, która dekoruje i chroni drewniane powierzchnie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
2023-03-17
Wszytko ok
pixel