Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Farby podkładowe

( ilość produktów: 67 )

 

Aby powłoka malarska była trwała i zachowała dobry wygląd przez wiele lat powinna być najpierw zabezpieczona farbą podkładową. Malowanie jest o wiele bardziej ułatwione, kiedy najpierw na ścianie zostanie zaaplikowana farba podkładowa. Wówczas farba nawierzchniowa cechuje się większą przyczepnością, zachowuje mniejszą chłonność, lepiej kryje i jest bardziej wydajna. Każdy inwestor, który chce w najlepszy możliwy sposób zabezpieczyć ściany i sufity, powinien w pierwszej kolejności nałożyć preparat gruntujący. Sprawi to, że powierzchnia będzie mieć wyrównaną chłonność, a jej odcień stanie się jednolity. Dzięki temu farba nawierzchniowa pozostawi taki efekt, który z pewnością zadowoli inwestora. 

 

Jakie korzyści wynikają z zastosowania farby podkładowej? 

 

W kategorii tej znajdziesz farby podkładowe pochodzące od sprawdzonych producentów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że spełnią Twoje oczekiwania w 100%. Dlaczego jeszcze warto zwrócić uwagę na te produkty? 

  • Bez dobrze dobranej farby podkładowej, inwestor nie będzie w stanie osiągnąć wyznaczonego efektu. 
  • Nakładając farbę podkładową można liczyć na lepszą przyczepność, wyrównaną fakturę ściany oraz uzyskanie upragnionego efektu kolorystycznego 
  • Farba podkładowa pozwala na lepsze krycie farby nawierzchniowej, co przekłada się na zaoszczędzenie na ilości farby. 
  • Produkty te idealnie nadają się do przeprowadzania mniej skomplikowanych prac np. podczas malowania domowych pomieszczeń.  
  • Ściana jest wygładzona, co pozwala na malowanie bez smug 
  • Do wyboru są różne farby podkładowe, które można nanosić na ściany, metal lub drewno. 

 

Jakie są możliwości zastosowania farby podkładowej? 

 

Farby podkładowe najlepiej stosować podczas przeprowadzania niewielkich remontów. Warto stosować ją przed malowaniem ścian, ale na niezbyt zniszczonych powierzchniach. Jeśli na danym podłożu znajdują się odpadające fragmenty starych powłok, należy je bezwzględnie usunąć. Oprócz tego powierzchnia powinna być bardzo dobrze oczyszczona np. z pyłów, a jeśli na ścianie widoczne są ubytki, należy je zaszpachlować 

Należy pamiętać, że farby podkładowe dedykowane są raczej dla powierzchni, które są w dobrym stanie. Dlatego wielu inwestorów nakłada je na ściany wymagające odświeżenia lub zmiany koloru ściany. Podczas zakupu farby podkładowej należy pamiętać, że na rynku jest trochę ich rodzajów, dlatego w pierwszej kolejności należy sprawdzić, do jakiego surowca są dedykowane.  

 

W jaki sposób wybrać farby podkładowe? 

 

W tej kategorii przedstawiamy kilka rodzajów farb podkładowych: 

  • Do ścian – przydatne podczas niewielkich remontów, kiedy inwestor chce odświeżyć ściany. Dzięki niej inwestor zyska na trwałości farby nawierzchniowej. Powierzchnia ściany lub sufitu stanie się mniej chłonna, co przełoży się na zużycie mniejszej ilości farby. Farba podkładowa do ścian może być stosowana na podłożach wykonanych z cegły, betonu i płyt gipsowo-kartonowych 
  • Do drewna – jeśli drewno ma być malowane pierwszy raz, najlepiej wcześniej zabezpieczyć je farbą podkładową. Oprócz tego można ją stosować na materiały drewnopodobne, sklejki i płyty pilśniowe. Tak samo, jak w przypadku farb podkładowych do ścian, zmniejszają zużycie farby nawierzchniowej. Niektóre farby podkładowe posiadają właściwości zabezpieczające przed działaniem zmiennych czynników zewnętrznych. Dzięki temu z powodzeniem można stosować je na zewnątrz pomieszczeń. 
  • Do metalu – farby podkładowe zabezpieczają przed korozją i dostępne są w wielu rodzajach. Oprócz tego można je zakupić w wielu wariantach kolorystycznych. Niektóre podkłady pozwalają również na wypełnienie drobnych rys, co przekłada się na lepszy efekt wizualny.  

 

FAQ 

 

Jak stosować farby podkładowe? 

 

Farby podkładowe najczęściej stosuje się jednowarstwowo. Powinny być aplikowane na czyste i gładkie powierzchnie. Jeśli na podłożu znajdują się pozostałości starych powłok farbiarskich, należy je usunąć. Farba nakładana jest za pomocą wałka lub pędzla, a prace powinny być rozpoczynane od naroży ścian. Ruchy najlepiej wykonywać ruchami góra-dół, dzięki czemu na ścianie nie pojawią się nieestetyczne smugi. Jeśli zaistnieje konieczność nałożenia dwóch warstw, zanim nałoży się kolejną, pierwsza powinna wyschnąć całkowicie. Podczas malowania należy zachować temperaturę niższą niż 10 st. C 

 

Czym nakładać farby podkładowe? 

 

Farba podkładowa powinna być nakładana za pomocą wałka lub pędzla. Farby wodorozcieńczalne najlepiej nakładać za pomocą wałka z mikrofibry. Dyspersyjne i lateksowe farby należy nakładać za pomocą wałka ze sznurka, a olejne wałka z gąbki. 

 

Czy można mieszać różne farby podkładowe? 

 

Producenci najczęściej nie zalecają mieszania ze sobą produktów pochodzących z różnych serii i z różnych firm.  

 

W razie jakichkolwiek pytań o oferowane produkty, warto skontaktować się z obsługa klienta sklepu Renowa24. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
pixel