Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Farby do łazienki

( ilość produktów: 143 )

 

Farby do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności powinny być wybierane wg określonych parametrów. Coraz więcej osób rezygnuje ze standardowych płytek, na rzecz farby do łazienki. Dzięki temu czas pracy znacznie się skraca, a co za tym idzie oszczędności rosną. Płytki ceramiczne są droższą alternatywą farb do łazienki. Z racji tego, że w pomieszczeniach tych panuje dość specyficzny mikroklimat, należy dobrać farbę odporną na silne działanie wilgoci, chlapanie wodą czy częste i mocne wahania temperatury. W kategorii tej przedstawiamy specjalistyczne produkty, które zapewnią ścianom i sufitom w łazienkach należytą ochronę. Cały oferowany asortyment pochodzi tylko od sprawdzonych producentów.  

 

Jakie korzyści wpływają z zastosowania farby do łazienki? 

 

Produkty do malowania łazienek cechują się jednymi z lepszych parametrów ochronnych. Dzięki temu można skorzystać z takich zalet jak: 

  • Wysoka odporność na ścieranie – oznacza to, że powłokę farby można myć i szorować bez jej uszkadzania. 
  • Odpychanie wody i płynnych zabrudzeń – dzięki temu łatwiej utrzymać ściany w czystości. 
  • Właściwości bakteriobójcze – sprawia to, są w stanie chronić pomieszczenie przed rozwojem bakterii, grzybów i pleśni.  
  • Paroprzepuszczalność – dzięki niej ściany mogą oddychać. 
  • Dostępność w wielu wykończeniach i odcieniach 
  • Trwała i gładka powłoka – specjalistyczne produkty umożliwiają zachowanie estetycznej powłoki przez dłuższy czas. 
  • Wybór kilku rodzajów farb – np. lateksowe lub ceramiczne. 

 

Jakie są możliwości zastosowania farby do łazienki? 

 

W kategorii tej znajdziesz m.in. farby akrylowe, które z powodzeniem mogą być nakładane na cegłę, beton, tapety, a także każdy rodzaj tynków. To samo tyczy się farb lateksowych i ceramicznych. Farby do łazienki wykorzystywane są nie tylko do tego pomieszczenia, ale często inwestorzy korzystają z nich do pokrywania ścian w innych wnętrzach, np. w kuchniach. Wielu producentów dodatkowo oznacza swoje produkty, dzięki czemu od razu można dowiedzieć się, czy dana farba dedykowana jest do łazienki. 

 

W jaki sposób wybrać farby do łazienki? 

 

Najlepszym wyborem do łazienek są farby ceramiczne tworzące trwałą powłokę, odporną na szorowanie na mokro i sucho. Oprócz tego są paroprzepuszczalne, a także w pełni bezpieczne dla użytkowników. Nie wydzielają mocnego zapachu, świetnie przyczepiają się do ściany, dobrze kryją, a także odpychają brud i zanieczyszczenia. Wybierając farby do łazienki ceramiczne można liczyć się ze świeżym wyglądem ścian przez długi czas. Tańszą alternatywą dla farb ceramicznych, są lateksowe, które również posiadają podobne właściwości do ceramicznych, jednak nie są już tak trwałe. Wiele osób wybiera do łazienek również farby akrylowe z dodatkiem lateksu.  

 

FAQ 

Jak stosować farby do łazienki? 

 

Zanim jakakolwiek farba zostanie nałożona na ścianę lub sufit, należy odpowiednio przygotować dla niej podłoże. Należy więc dobrze oczyścić je ze starych powłok, zwłaszcza tych, które się łuszczą. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się grzyb lub pleść, warto zastosować środek grzybobójczy. Po aplikacji takiego preparatu należy odczekać przynajmniej jeden dzień, aż pomieszczenie nie zostanie porządnie wywietrzone. Ściana powinna zostać również umyta wodą z dodatkiem detergentu, aby skutecznie pozbyć się wszelkiego tłuszczu, kurzu i plam. Po wyschnięciu ściany, należy wyrównać pęknięcia i rysy, a także wygładzić ścianę za pomocą papieru ściernego. Pozostały pył należy usunąć za pomocą wilgotnej ściereczki. Jeśli podłoże nie jest w najlepszym stanie, najlepiej je zagruntować. Farby do łazienek muszą być nakładane dopiero po wyschnięciu gruntu. Preparat należy nakładać równymi pasami, aby uzyskać jednolitą i gładką powierzchnię. Producenci zalecają nakładanie dwóch warstw produktu. 

 

Czym nakładać farby do łazienki? 

 

Produkty tego typu najlepiej nakładać za pomocą pędzla z mieszanego lub syntetycznego włosia. Wałek również powinien być wyposażony w syntetyczne runo. 

 

Czy można mieszać farby do łazienki? 

 

Producenci umożliwiają mieszanie farb do łazienek, ale tylko z tej samej serii produktowej i z tej samej firmy.  

 

Jeśli podczas zakupu pojawią się jakiekolwiek pytania, warto skorzystać z pomocy obsługi klienta sklepu Renowa24. 

 

 

 

 

 
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-17
wsio ok
pixel