t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze do okien dachowych do pokryć łuskowych

( ilość produktów: 120 )

Kołnierze okienne do pokryć dachowych typu łuskowego są specjalnie zaprojektowane do doskonałego dopasowania się do charakterystycznego kształtu tych pokryć, gwarantując idealne uszczelnienie. Dzięki nim można uniknąć nieszczelności oraz zapewnić trwałość i estetyczne wykończenie montażu okna w dachu łuskowym. Stworzone z myślą o specyficznej strukturze dachów łuskowych, kołnierze te stanowią niezawodne i funkcjonalne rozwiązanie dla każdego budynku z takim pokryciem.

 

Kołnierze do pokryć łuskowych — na jakie zastosowanie warto zwrócić uwagę?

Decydując się na kołnierze do pokryć łuskowych oferowane przez Renowa24, inwestor może liczyć na to, że bez problemu, w sposób szczelny połączy okna dachowe z połacią dachu. Kategoria ta skupia w sobie kołnierze podwójne oraz poczwórne, które można łączyć w pionie lub w poziomie. Proponowane kołnierze są najlepszymi rozwiązaniami, jeśli poza prawidłowym zespoleniem, inwestor chce uzyskać również lepsze doświetlenie mieszkania na poddaszu.  Proponowane produkty zostały stworzone przez cenionych producentów, dzięki czemu skutecznie chronią poddasze przed wilgocią, wiatrem oraz śniegiem, a także pozostałymi, niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi, których w naszym klimacie nie brakuje. Charakterystyczna budowa kołnierza sprawia, że na oknie dachowym nie utrzymują się liście, śnieg, czy inne zanieczyszczenia. Dodatkowo woda powstająca podczas topnienia śniegu, jest odprowadzana na bieżąco.

 

Kołnierze do pokryć łuskowych — korzyści z zastosowania

Decydując się na kołnierze do pokryć łuskowych z oferty Renowa24, warto zwrócić uwagę na zalety proponowanych rozwiązań. Do najważniejszych należą:
 • eliminacja mostków termicznych, która przekłada się na dobrą izolację przed ucieczką ciepła z pomieszczeń — szczelność, jaką zapewniają kołnierze do zespoleń powoduje, że można liczyć na komfortowa temperaturę we wnętrzach zarówno latem, jak i zimą oraz na niższe rachunki za ogrzewanie.
 • izolacja okna dachowego, a tym samym poddasza mieszkalnego przed wilgocią — kołnierze do pokryć łuskowych zabezpieczają okna dachowe przed przeciekaniem i opadami deszczu oraz śniegu. Oznacza to, że inwestor nie musi bać się, że na ścianach jego mieszkania pojawią się niekorzystne dla zdrowia grzyb i pleśń.
 • estetyczne wykończenie dachu — dzięki różnorodnej kolorystyce kołnierzy, użytkownik może liczyć na to, że bez problemu dopasuje je do poszycia dachowego, jakie wybrał. Spójność kolorystyczna sprawi, że dach będzie wyglądał estetycznie.

 

FAQ

 

Jak wygląda budowa kołnierzy do pokryć łuskanych?

Kołnierze do pokryć łuskanych dostępne w ofercie Renowa24 zbudowane są z wysokiej jakości komponentów, co sprawia, że doskonale chronią dach i pomieszczenia na poddaszu przed pojawieniem się wilgoci na ścianach oraz pojawienia się mostków termicznych, które są odpowiedzialne za ucieczkę ciepła. Dodatkowo różnorodność kolorystyczna pozwala zachować walory estetyczne. Kołnierze do zespoleń wyposażone są zarówno w górną, jak i dolną część oraz dwa elementy boczne. Oprócz tego kołnierz wyposażono w paski do instalacji, kliny uszczelniające oraz rynnę odprowadzającą wodę.  Dzięki rynnie możliwe jest skuteczne pozbycie się nadmiaru wody, dzięki czemu nie ma mowy o przeciekach. Kliny uszczelniające zapewniają dodatkowo ochronę przed silnym wiatrem, liśćmi, śniegiem i pyłem.

 

Jak prawidłowo wybrać kołnierze do pokryć łuskowych?

Wybierając kołnierze do pokryć łuskowych, należy zwrócić uwagę na to, aby pochodziły one od tego samego producenta, od którego inwestor kupił okna dachowe. Wówczas można mieć pewność, że wszystkie elementy będą kompatybilne. Prezentowane w naszej kategorii kołnierze do pokryć łuskowych można osadzać w pokryciach dachowych łupkowych oraz gontach bitumicznych. Kołnierze do pokryć łuskowych pozwalają na to, aby osadzić okno dachowe na dwóch różnych głębokościach. Wybierając odpowiednie rozwiązanie, każdy inwestor powinien zwrócić uwagę na:
 • rozmiar, kolor oraz model okna dachowego;
 • rodzaj wykonanego pokrycia dachowego;
 • rodzaj dachu — czy jest płaski czy skośny;
 • głębokość osadzenia okna dachowego;
 • rodzaj zamontowanych okien dachowych — czy są zespolone czy pojedyncze.

 

Jak prawidłowo zainstalować kołnierz do pokryć łuskowych?

Aby prawidłowo zamontować kołnierz do pokryć łuskowych, wystarczy wykonać kilka prostych kroków:
 1. Osadź w ramie okiennej we wcześniej przygotowanym otworze.
 2. Połącz ramę okienną z blaszanymi profilami kołnierza.
 3. Do dolnej części ościeżnic okiennych przymocuj dolny element kołnierza — w tym celu wykorzystaj wkręty.
 4. Połącz zewnętrzną część profili ze sztywnym poszyciem z desek albo płyt — tutaj wykorzystaj gwoździe, wkręty lub haftki.
 5. Pamiętaj, aby podczas instalacji kołnierza nie spłaszczyć przypadkiem profilowanych rynienek i żeby kołnierz nie wystawał ponad dach.
Podczas montażu kołnierza uszczelniającego, należy pamiętać o tym, żeby zachować odpowiednie odstępy w przypadku konkretnych rodzajów połaci dachowej:
 • wysoki profil między 9 a 12 cm;
 • dachówka lub blachodachówka — między 8 a 10 cm;
 • płaski dach lub gont bitumiczny — między 0 a 4 cm.
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
pixel