Farby na rdzę
( ilość produktów: 151 )Jak skutecznie zapobiegać korozji metalu? W tym celu świetnie sprawdzają się oferowane przez nas farby na rdzę. Chronią podłoże przed szkodliwym działaniem wilgoci, zmianami temperatur i promieniowaniem UV. Często używa się ich do konserwacji balustrad, parapetów i ogrodzeń. Mają różne kolory, dzięki czemu pełnią też funkcje dekoracyjne.
Farby na rdzę — korzyści oraz cechy charakterystyczne
Korozja niszczy metale. Sprawia, że tracą swoją wytrzymałość i ładny wygląd. Najczęściej jest wynikiem działania warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg i słońce. Może jednak zachodzić również w domu, w miejscach szczególnie narażonych na występowanie wilgoci. Farby na rdzę sprawdzają się w obu przypadkach, ponieważ tworzą wielofunkcyjną powłokę ochronną. Zabezpieczają metale przed:
- kontaktem z wodą i promieniowaniem UV,
- przyspieszającymi korozję substancjami, takimi jak sól drogowa,
- zarysowaniami i uszkodzeniami powierzchni,
- odbarwieniem i zabrudzeniami.
Oferujemy farby chlorokauczukowe, które przeznaczone są do użytkowania w wymagającym środowisku i zachowują swoje właściwości nawet do 10 lat. W swoim składzie zawierają kauczuk modyfikowany w procesie chlorowania. Mają elastyczną konsystencję, dzięki czemu trwale przywierają do malowanego podłoża. Szybko schną, wyróżniają się dobrym kryciem. W sklepie renowa24.pl można zamówić farby na rdzę w różnych wersjach kolorystycznych, na przykład barwie szarej, żółtej, czerwonej, białej i niebieskiej.
Farby na rdzę — możliwości zastosowania
Farby antykorozyjne stosuje się między innymi do konserwacji elementów architektury ogrodowej, bram, grzejników, mebli. Można nakładać je na przedmioty wykonane z metali. Służą zarówno jako preparat do profilaktycznego działania przeciw rdzy, jak i odnawiania powierzchni, na której już widoczne są pierwsze oznaki korozji. Należy nakładać je bezpośrednio na metal, po usunięciu starych powłok malarskich. Przyda się do tego gruboziarnisty papier ścierny, który skutecznie zetrze pozostałości farb i luźną warstwę rdzy.
Przed malowaniem podłoże powinno się dokładnie umyć, odpylić, odtłuścić. Optymalny efekt uzyskuje się po aplikacji 2-3 warstw preparatu, z zachowaniem odstępów pozwalających na ich wyschnięcie. Szczególną uwagę należy zwrócić na równomierne krycie powierzchni. Farba musi izolować ją od warunków zewnętrznych, więc warto nakładać ją precyzyjnie, na przykład za pomocą pędzla malarskiego. Różne kolory preparatów pozwalają na odświeżenie wyglądu metalowych przedmiotów lub nadanie im nowego charakteru i zupełną zmianę aranżacji.
Farby na rdzę — jak wybrać produkty z tej kategorii?
Przede wszystkim trzeba upewnić się, że wybrana farba jest przeznaczona do danego typu podłoża. Najbardziej uniwersalne preparaty dostępne w naszej ofercie służą do malowania stali, żeliwa i aluminium. Istotna jest odporność produktu na działanie czynników zewnętrznych, takich jak zmiany temperatur, wilgoć, promieniowanie UV. Kryteriami wyboru powinny być także wydajność, kolor i czas schnięcia. Polecamy farby na rdzę sprawdzonych marek, takich jak Śnieżka, Altax i Hammerite.
FAQ
Jak działają farby na rdzę?
Działanie farb na rdzę polega na odgrodzeniu metalu od uszkadzających go czynników zewnętrznych. Preparaty antykorozyjne tworzą hydrofobową powłokę, która jest odporna na działanie wilgoci i promieni słonecznych. Dekorują metalowe przedmioty poprzez nadanie mu wybranego koloru i stopnia połysku.
Kiedy używać farby na rdzę?
Preparatów przeciwdziałających korozji używa się zarówno w ramach profilaktyki, jak i odnawiania rdzewiejącego podłoża. Mogą być stosowane we wnętrzach i na zewnątrz budynku. Najczęściej nakładane są na metalowe ogrodzenia, bramy, parapety, grzejniki, meble. Malowana powierzchnia powinna być dokładnie oczyszczona.
Czym nakładać farby na rdzę?
Do aplikacji farb na rdzę najlepiej sprawdza się pędzel malarski, który precyzyjnie dociera nawet do trudno dostępnych miejsc o nieregularnych kształtach. Przed malowaniem warto zapoznać się z instrukcją producenta preparatu, gdzie wskazano czas schnięcia pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw farby.