Do malowania garażu przydadzą się farby tworzące trwałą, odporną na wilgoć i zabrudzenia powłokę. Pokryte nimi ściany i sufity zachowają świetny wygląd przez lata. W sklepie renowa24.pl zapewniamy produkty renomowanych marek, w tym farby ceramiczne Magnat i lateksowe Śnieżka. Są praktyczne, wydajne i łatwe w użyciu.
Farby do garażu — korzyści i cechy charakterystyczne
Garaż to pomieszczenie, które może pełnić wiele funkcji. Nie tylko parkuje się w nim samochód. Właściciele aut często traktują go jako przydomowy warsztat, majsterkują w nim, wykonują drobne naprawy mechaniczne. W tym pomieszczeniu przechowuje się narzędzia, rowery, deskorolki, a nawet akcesoria ogrodowe. Właśnie dlatego do malowania wewnętrznych ścian i sufitów warto wykorzystać farby, które:
tworzą hydrofobową, zapobiegającą rozwojowi pleśni i grzybów powłokę,
elastycznie przywierają do podłoża, nie kruszą się i nie łuszczą,
mają właściwości plamoodporne, można myć je na mokro,
wyróżniają się dobrym kryciem i dekorują pomieszczenie.
Te cechy sprawiają, że nawet jeżeli w garażu coś się rozleje, rozchlapie, wysmaruje, powstałe plamy łatwo usunąć. Wystarczy wykorzystać do tego wilgotną szmatkę z łagodnym detergentem. Polecamy farby zaliczające się do pierwszej klasy ścieralności, które najlepiej znoszą wielokrotne mycie i szorowanie. Powłoka malarska odpychająca cząsteczki wody jest równie ważna. Przyda się na przykład w sytuacji, gdy dziecko oprze o ścianę mokry, ubłocony rower. Powierzchnia nie będzie absorbować zabrudzeń.
Farby do garażu — możliwości zastosowania
Jakie kolory farb do garażu są najlepsze? Bardzo często wybiera się jasne barwy, które optycznie powiększają i rozjaśniają pomieszczenie. Poprawiają widoczność we wnętrzu o ograniczonym metrażu. Świetnie sprawdzają się w przestrzeni pozbawionej okien. Popularnym rozwiązaniem są także odcienie brązu. Chcąc stworzyć stylową aranżację, warto zainspirować się kolorami pastelowymi, takimi jak mięta i błękit. Dużą popularność zdobyła również szarość, która uniwersalnie dopasowuje się do wnętrz i ma nowoczesny charakter.
Farby do garażu z ograniczoną zawartością lotnych związków organicznych są bezpieczne w stosowaniu, wydzielają łagodny zapach i szybko schną. Należy jednak nakładać je przy otwartej bramie garażowej, by zapewnić optymalną wentylację pomieszczenia. Przeznaczone są do aplikacji na różne podłoża, w tym beton, gips, tynk, płyty gipsowo-kartonowe. Dla uzyskania optymalnego krycia niezbędne są dwie warstwy powłoki malarskiej. Farba musi utwardzić się, by mieć pełne właściwości plamoodporne, zazwyczaj zajmuje to około 28 dni.
Farby do garażu — jak wybrać produkty z tej kategorii?
Przy zakupie farby do garażu trzeba zwrócić uwagę na trwałość i funkcjonalność produktu. Powinien mieć właściwości plamoodporne i hydrofobowe, by nie dopuszczać do szkodliwego działania wilgoci i plam na ścianach lub suficie. Najlepiej sprawdzają się farby ceramiczne mieszczące się w pierwszej klasie zmywalności, o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Kolorem można optycznie kształtować pomieszczenie, na przykład wprowadzać do niego więcej światła. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. W asortymencie posiadamy też farby do malowania bram garażowych.
FAQ
Jak nakładać farby do garażu?
Farby do garażu nakłada się wałkiem lub pędzlem malarskim. Malowane podłoże powinno być oczyszczone i odpylone. Należy zapewnić optymalną wentylację pomieszczenia, na przykład przez otwarcie okna i bramy garażowej. Aplikuje się dwie powłoki malarskie, z odstępem czasowym umożliwiającym wyschnięcie pierwszej warstwy.
Jaki kolor farby do garażu wybrać?
Najczęściej do malowania garażu używa się jasnych, białych lub beżowych farb. Powiększają i rozjaśniają wnętrze. Modne są także ciepłe brązy i nowoczesne odcienie szarości. Warto śledzić nowości z palety barw Magnat, Dulux, Śnieżka i Beckers. Każdego roku w sklepie renowa24.pl pojawiają się nowe inspiracje kolorystyczne.
Jak zmyć plamy ze ściany garażu?
Jeżeli ściana została pokryta farbą plamoodporną pierwszej klasy ścieralności, można wielokrotnie myć ją na mokro i na sucho. Plamy z błota, smaru, oleju, kawy czy herbaty zejdą po przetarciu podłoża wilgotną szmatką z delikatnym detergentem. Najpierw jednak powłoka malarska musi utwardzić się, nie należy jej myć przed upływem 28 dni od malowania.
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!