t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Emalie do drewna

( ilość produktów: 363 )

 

 

Bardzo popularnymi preparatami do zabezpieczania, ale i barwienia drewna są emalie do drewna. Napigmentowana substancja, która tworzy na drewnie dekoracyjną warstwę kryjącą, ale i ochronną. W tej kategorii znajdują się przeróżne emalie, dzięki czemu można z powodzeniem dobrać je do danej powierzchni i swoich indywidualnych oczekiwań aranżacyjnych. Emalie do drewna bardzo dobrze sprawdzają się również na surowcach drewnopodobnych. Mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Jeśli chce się zakupić np. emalię do pomalowania drewnianych zabawek, warto rozejrzeć się za produktami z odpowiednimi certyfikatami. Dzięki temu użytkownik będzie mieć pewność, że jego dziecko bawi się całkowicie bezpiecznymi zabawkami.  

 

Jakie korzyści wypływają z zastosowania emalii do drewna? 

 

Preparaty te są coraz częściej wykorzystywane przed wielu użytkowników. Wszystko przez wzgląd na to, że: 

  • Można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. 
  • Świetnie zabezpieczają drewniane i drewnopodobne powłoki. 
  • Dostępne są w wielu kolorach, co sprawia, że można je dopasować do swojej aranżacji. 
  • Chronią przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, a więc zabezpieczają drewno przed zniszczeniem.  
  • Dostępne są w różnych rodzajach, dzięki czemu można je dopasować do swoich oczekiwań. 
  • Całkowicie pokrywają i odświeżają drewniane podłoża. 
  • Mogą być stosowane na wielu przedmiotach i w różnych miejscach. 

 

Jakie są możliwości zastosowania emalii do drewna? 

 

Produkty te można stosować na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Bardzo często wykorzystywane są podczas renowacyjnych, domowych prac. Oprócz tego pokrywa się nimi przedmioty z drewna, ale i materiałów drewnopochodnych. Istnieją różne rodzaje emalii do drewna, a jedną z nich jest olejna, wykorzystywana do zabezpieczania drewnianych powierzchni na zewnątrz pomieszczeń np. mebli ogrodowych, donic, stolików i innych drewnianych obiektów. 

 

W jaki sposób wybrać emaile do drewna? 

 

W kategorii tej znajdują się przeróżne emalie do drewna: 

  • Emalia ftalowa – jedna z częściej wykorzystywanych, która nadaje się do pracy w domowych warunkach. Najlepiej sprawdza się do odświeżania drewnianych podłóg. 
  • Emalia wodna – bardzo szybko schnie i ma dość uniwersalne zastosowanie. Bardzo często wykorzystuje się ją do malowania zabawek dziecięcych. Z powodzeniem może być wykorzystywana wewnątrz budynków, ponieważ nie posiada drażniącego zapachu. 
  • Emalia olejna – wzbogacono ją olejem lnianym i żywicą alkilową. Dzięki temu może być stosowana na zewnątrz pomieszczeń np. na meblach ogrodowych. Bardzo często stosuje się ją na stolarce okiennej i drzwiowej.  

 

FAQ 

 

Jak stosować emalie do drewna? 

 

Zanim emalia zostanie nałożona na drewno, w pierwszej kolejności należy dobrze przygotować jego powierzchnię. Trzeba pamiętać, że emalia nie powinna być nakładana na mokre powierzchnie. Jeśli wilgotność drewna jest w porządku, można przystąpić do jego zeszlifowania, aby je wygładzić i pozbyć się z niego wszelkich zanieczyszczeń. Następnie należy odpylić jego powierzchnię. Jeśli użytkownik chce nakładać emalię na drewno surowe powinien najpierw nałożyć na nie impregnat żywiczy lub żywiczną lakierobejcę. Dzięki temu drewno będzie bardzo dobrze zabezpieczone przed korozją. Zawsze zanim zostanie nałożona emalia do drewna, należy ją dokładnie wymieszać. Malowanie należy przeprowadzić w temperaturze nie niższej niż 10 st. C i nie wyższej niż 25 st. C.  

 

Czym nakładać emalie do drewna? 

 

Najczęściej do emalii do drewna stosuje się wałek moherowy, z weluru lub gąbki. Ostateczny wybór narzędzia zależy jednak od rodzaju stosowanej emalii. Wszelkie informacje powinny być zawarte w karcie produktu. 

 

Czy można mieszać emalie do drewna? 

 

Emalie do drewna można mieszać, ale należy trzymać się tego samego rodzaju, serii i firmy dotyczącej produktu. Możliwe jest więc mieszanie ze sobą np. emalii ftalowych z tej samej grupy produktowej od tego samego producenta. 

 

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących zakupu emalii do drewna, najlepiej skontaktować się z obsługą klienta sklepu Renowa24.  

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-27
Pozytywnie
pixel