t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okna dachowe według pakietu szybowego

( ilość produktów: 4332 )

Okna dachowe to popularny wybór dla tych, którzy chcą odpowiednio doświetlić poddasze mieszkalne. Jednym z najważniejszych kwestii dotyczących okien dachowych jest możliwość wyboru odpowiedniego pakietu szybowego. Wpłynie on na odpowiednie parametry związane z energooszczędnością, właściwości termiczne, akustyczne, a także bezpieczeństwo. Czym jest pakiet szybowy i jakie jego rodzaje możemy wyróżnić?

Okna dachowe według pakietu szybowego – korzyści oraz cechy charakterystyczne

Dawniej okna posiadały tylko jedną szybę. Dziś takie rozwiązania należą już do przeszłości. Obecnie najczęściej spotykamy się z tzw. pakietami szybowymi. Pakiet szybowy to po prostu dwie lub więcej szyb umieszczonych w ramie okna, które oddzielone są od siebie ramką dystansową wypełnioną gazem szlachetnym (argonem lub kryptonem). Przestrzeń, którą oddziela wspomniana ramka, nazywa się komorą. Na rynku dostępne są okna dwu- oraz trzykomorowe. Pakiety szybowe o wiele lepiej chronią pomieszczenie przed utratą ciepła i wpływają na dźwiękoszczelność.

Okna dachowe w pakiecie dwuszybowym

Okna dachowe 2-szybowe posiadają współczynnik przenikania ciepła (Uw) na poziomie od 1,2 do 1,4 W/(m2K) - oznacza to, że można je zastosować w budynkach o standardowym ociepleniu, w których zapotrzebowanie na energię cieplną nie jest zbyt wysokie. Dzięki nim użytkownik może zagwarantować w swoim domu przeszklenie zgodne z normami dla domów standardowych, które przez wiele lat będą zapewniały dostęp do światła naturalnego. Współczynnik izolacji akustycznej w pakiecie 2-szybowym (Rw) wynosi 34 dB.

Okna dachowe w pakiecie trzyszybowym

Okna dachowe w pakiecie trzyszybowym cechują się znacznie lepszą izolacją cieplną niż te w pakiecie dwuszybowym. Współczynnik Uw (współczynnik przenikania ciepła) w przypadku tego rodzaju okien wynosi 1,1 W/(m²K) lub jest jeszcze niższy. Z kolei izolacyjność akustyczna okien w zależności od producenta wynosi od 40 do 49 dB.
W wyniku zaostrzenia przepisów dotyczących termoizolacji okien producenci zaczęli dostosowywać profile, aby umożliwić zamontowanie cieplejszych oraz szerszych pakietów trzyszybowych. Do takich profili nie pasują pakiety dwuszybowe, ponieważ ich montaż jest po prostu nieekonomiczny. Szersze profile są nowocześniejsze, a także zostały wyposażone w przekładki termiczne oraz lepsze uszczelki.

Okna dachowe w pakiecie czteroszybowym

W pakiecie czteroszybowym znajduje się trzykomorowa szyba.
Okna dachowe w pakiecie czteroszybowym charakteryzują się o wiele większą izolacją cieplną, a co za tym idzie, zmniejszają one koszty ogrzewania w sezonie grzewczym. Współczynnik przenikania ciepła w tym przypadku wynosi poniżej 0,8 W/m²K, zaś izolacyjność akustyczna sięga nawet 50 dB.

Okna dachowe według pakietu szybowego – możliwości zastosowania

Okna dachowe 2-szybowe, jednokomorowe to niezwykle praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w budynkach, w których pozwolenie na budowę zostało wydane lub złożone do 30.12.2020, bądź w ramach wymiany okien dachowych w modernizowanych budynkach.

Okna dachowe w pakiecie trzyszybowym są wymagane w przypadku, gdy chcemy skorzystać z Ulgi Termomodernizacyjnej i programu Czyste Powietrze w ramach remontu, a także, gdy planujemy budowę domu energooszczędnego lub pasywnego. Zaleca się w takiej sytuacji montować okna dachowe o współczynniku wynoszącym maksymalnie 1,1 W/(m²K) – im jednak niższy współczynnik tym lepiej.

Jeżeli zaś zależy nam na doskonałych parametrach izolacyjnych, okno dachowe w pakiecie czteroszybowym to wybór właśnie dla nas.

Okna dachowe według pakietu szybowego – jak wybrać produkty z tej kategorii?

Przy wyborze okien według pakietu szybowego powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • właściwości termiczne – wybór odpowiedniego pakietu, dwu-, trzy- lub czteroszybowego ma duże znaczenie dla izolacji cieplnej danego pomieszczenia;
  • izolację akustyczną – okna dachowe powinny również zapewniać odpowiednią dźwiękoszczelność;
  • konstrukcja ramy oraz bezpieczeństwo – w zależności od liczby szyb w pakiecie okna wymagają różnej konstrukcji ram. W naszym sklepie internetowym można zakupić okna dachowe w pakietach dwu, trzy i czteroszybowych.

W asortymencie posiadamy okna dachowe:

  • drewniane;
  • PVC;
  • drewniano-poliuretanowe.

Jeśli mamy jednak wątpliwości, co do wyboru odpowiedniego pakietu szybowego, to Dział Obsługi Klienta służy radą i pomocą w tej kwestii – nasi profesjonalni doradcy udzielą wszelkich informacji.

FAQ

Czym jest pakiet szybowy?

Pakiet szybowy to zestawienie dwóch lub więcej szyb w ramie okna, oddzielonych ramką dystansową wypełnioną gazem szlachetnym. Przestrzeń pomiędzy szybami nazywamy komorą. Pakiety szybowe zwiększają izolację termiczną i dźwiękową okien. Dawniej okna posiadały jedną szybę, natomiast obecnie najpopularniejsze są okna trzyszybowe.

Jakie są główne różnice między oknami dachowymi 2-, 3-, a 4-szybowymi?

  • okna dachowe w pakiecie dwuszybowym cechują się współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie od 1,2 do 1,4 i współczynnikiem izolacji akustycznej (Rw) wynoszącym 34 dB.
  • 3-szybowe – okna te oferują większą izolację cieplną ze współczynnikiem Uw (współczynnik przenikania ciepła) wynoszącym od 1,1 i niższym W/(m²K). Są wymagane w przypadku korzystania z Ulgi Termomodernizacyjnej czy programu Czyste Powietrze.
  • 4-szybowe – okna w pakiecie czteroszybowym mają trzykomorową szybę. Charakteryzują się doskonałą izolacją cieplną.

Czy w sklepie Renowa24 można zakupić okna dachowe w każdym z wymienionych pakietów?

Tak, w sklepie internetowym Renowa24 dostępne są okna dachowe w pakietach dwu-, trzy- i czteroszybowych. Oferowane są w wariantach drewnianych, PVC oraz drewniano-poliuretanowych. W razie wątpliwości, co do wyboru odpowiedniego pakietu Dział Obsługi Klienta chętnie udzieli pomocy i doradzi w wyborze.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Pozytywnie
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
pixel