t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze do pokryć wysokoprofilowanych

( ilość produktów: 469 )

Kołnierze do pokryć wysoko profilowanych to element niezbędny, bez którego nie można prawidłowo zamontować okna połaciowego w dachu. W poniższej kategorii umieściliśmy kołnierze do zespoleń wykonywanych w pokryciach wysoko profilowanych. Proponowane rozwiązania zaprojektowano w sposób, który pozwala szczelnie i trwale połączyć za pomocą kołnierza okno dachowe z połacią dachu. Dzięki kołnierzom uszczelniającym do pokryć wysoko profilowanych inwestor może liczyć na skuteczne odprowadzenie wody deszczowej i pochodzącej z topniejącego śniegu oraz zabezpieczenie okna dachowego przed wiatrem. Prezentowane kołnierze to rozwiązania doskonałe do zastosowania w pokryciach dachowych, które wykonano z blachy wysoko profilowanej, a także dachówki. Doskonale sprawdzają się, jeśli zastosowano w dachu profile o wysokości do 90 mm.

Dobierając kołnierz do pokryć wysoko profilowanych, należy mieć na uwadze, że powinien on pochodzić od tego samego producenta, co wybrane okno dachowe. Tylko wtedy można mieć pewność, że wybrane rozwiązania będą kompatybilne i nie sprawią problemów podczas instalacji. Wybierając kołnierze do zespoleń, warto pamiętać o tym, że pozwolą one na instalację okien dachowych w niedalekiej odległości od siebie.

 

Kołnierze do pokryć wysoko profilowanych — możliwości zastosowania

Kołnierze do zespoleń do pokryć wysoko profilowanych są przeznaczone do montażu okien dachowych, które będą znajdowały się w niewielkiej odległości od siebie. Decydując się na proponowane przez Renowa24 kołnierze, można mieć pewność, że uda się prawidłowo zespolić okna dachowe w pionie, poziomie, a także w blokach. W standardzie okna dachowe powinny być umieszczone w odległości 10 cm od siebie. Kołnierze do pokryć wysoko profilowanych można stosować bez obaw na dachach, które wykonano z dachówki, blachy wysoko profilowanej, dachówki specjalnej , np. mnicha-mniszka lub klasztornej oraz blachy trapezowej.

 

Kołnierze do pokryć wysoko profilowanych — zalety zastosowania rozwiązania

Montując kołnierze do zespoleń wysoko profilowanych, inwestor może liczyć na skuteczną ochronę wnętrz znajdujących się na poddaszu przed:
  • stratami ciepła — dzięki zastosowaniu kołnierzy do pokryć wysoko profilowanych można liczyć na zabezpieczenie pomieszczeń przed pojawieniem się niekorzystnych mostków termicznych, dzięki czemu we wnętrzach zawsze będzie panowała komfortowa temperatura, a właściciel będzie mógł liczyć na mniejsze rachunki za ogrzewanie;
  • wilgocią — ochrona okien i wnętrz przed przedostaniem się wilgoci pochodzącej z deszczu lub roztapiającego się śniegu powoduje, iż można mieć pewność, że na ścianach nie pojawią się pleśń i grzyb, które są niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego;
  • zaleganiem zanieczyszczeń, liści i śniegu — dzieje się tak za sprawą specjalnej budowy kołnierzy do pokryć wysoko profilowanych, która sprawia, że zanieczyszczenia są od razu usuwane poza obrys okna dachowego.
Nie bez znaczenia dla wielu inwestorów jest również fakt, że kołnierze do pokryć wysoko profilowanych pozwalają zachować estetykę dachu. Dzięki temu, że producenci oferują modele, które bez problemu można dopasować zarówno do nowoczesnego, jak i starszego budownictwa, każdy inwestor jest w stanie dobrać rozwiązanie, które będzie pasowało kolorystycznie do pokrycia dachowego, jakie znajduje się na jego domu. Choć kołnierze do pokryć wysoko profilowanych będą widoczne na dachu, można z powodzeniem dopasować je do niego i jednocześnie zadbać o estetykę dachu.

 

FAQ

 

Jak wygląda budowa kołnierza wykorzystywanego do zespoleń w pokryciach wysoko profilowanych?

Kołnierze uszczelniające zbudowane są zazwyczaj z czterech podstawowych części — dolnego, górnego oraz dwóch bocznych elementów oraz z kilku dodatkowych rozwiązań, które ułatwiają montaż i późniejsze użytkowanie rozwiązania. W dolnym elemencie inwestor znajdzie dodatkowo elastyczny fartuch, który odpowiada za proste i szybkie połączenie kołnierza oraz wysokiego profilu dachu. Fartuch wyposażono dodatkowo w masę plastyczną, która odpowiada za szczelne dopasowanie kołnierza do zastosowanego pokrycia dachowego. Kolejnym elementem, bez którego nie może obejść się kołnierz do pokryć wysoko profilowanych, jest rynienka odwadniająca, której zadaniem jest odprowadzania skroplin pary wodnej i tym samym zabezpieczenie poddasza przed pojawieniem się wilgoci.  Ostatnim z elementów, który należy wymienić, mówiąc o budowie kołnierza do pokryć wysoko profilowanych, są kliny uszczelniające, które chronią okno dachowe i pomieszczenia znajdujące się na poddaszu przed zaleganiem śniegu, liści i pyłów.

 

Kołnierze do pokryć wysoko profilowych — na co zwrócić uwagę wybierając rozwiązania proponowane przez sklep Renowa24?

Jeśli dach budynku pokryto wysoko profilowanym pokryciem falistym, należy wybrać kołnierz uszczelniający, który będzie pasował właśnie do takiego rozwiązania. Pamiętaj, aby wybierając proponowane rozwiązania, zwrócić uwagę na:
  • okładzinę okienną — zarówno kołnierz, jak i okno dachowe powinno być zaprojektowane z takiego samego surowca;
  • rozmiar okna dachowego — ponieważ okno i kołnierz muszą mieć taką samą wielkość, aby do siebie pasować;
  • materiał, z jakiego wykonano pokrycie dachowe — kołnierze uszczelniające możesz wybrać do płaskich lub profilowanych pokryć dachowych;
  • sposób instalacji okna dachowego — tutaj zwróć uwagę na to, czy kołnierz będzie montowany do okna pojedynczego, podwójnego, czy do całego bloku okien dachowych.

 

Jak prawidłowo zamontować kołnierz do pokryć wysoko profilowanych?

Dolną część kołnierza uszczelniającego z elastycznym fartuchem należy zamontować w pokryciu dachowym. Do jej zamocowania warto wybrać gwoździe. Kolejnym etapem jest przymocowanie pozostałych elementów wybranego rozwiązania. W tym celu do bocznych części ościeżnicy okna montuje się boczne elementy, które należy zamocować przy użyciu nierdzewnych wkrętów. Górną część kołnierza wraz z kapturem przykręca się na końcowym etapie montażu kołnierza. Tutaj można wykorzystać blachę dociętą na odpowiednią wielkość oraz wkręty, którymi będzie zamocowana. Po zamocowaniu klinów uszczelniających należy je prawidłowo dociąć, aby nie przeszkadzały w ułożeniu pokrycia dachowego. Decydując się na montaż kołnierza do pokryć wysoko profilowanych inwestorzy chronią swój dom przed wystąpieniem mostków termicznych oraz wilgoci, która jest następstwem pojawienia się opadów deszczu czy topniejącego śniegu. Dodatkowo mogą liczyć również na ochronę przed wiatrem oraz pojawieniem się strat ciepła.
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
2023-03-25
Ok
pixel