Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze do okien dachowych do pokryć wysokoprofilowanych

( ilość produktów: 392 )

Kołnierze do pokryć wysoko profilowanych (czyli np. do dachówki, blachy wysokoprofilowanej) produkowane są z różnych materiałów. Może to być guma, silikon, TPE (termoplastyczny elastomer), PVC lu PCV, EPDM (termostabilny kauczuk). Wybór odpowiedniego materiału uzależniony jest ow wymagań użytkowników, warunków, w jakich będzie wykorzystywany kołnierz oraz właściwości chemicznych i mechanicznych, do których można zaliczyć odporność na temperaturę, oleje, kwasy, zasady oraz promieniowanie UV.

Czy kołnierze do pokryć wysoko profilowanych można stosować tylko do pokryć dachowych?

Oczywiście, że nie. Kołnierze do pokryć wysoko profilowanych można z powodzeniem zastosować także na pokryciach ścian oraz innych powierzchniach pionowych, np. kominach, rurach wentylacyjnych, czy kanałach spalinowych. Sprawdzą się również na antenach satelitarnych.

Czy kołnierze do pokryć wysoko profilowanych sprawiają problem podczas montażu?

Tak, większość dostępnych na rynku kołnierzy do pokryć wysoko profilowanych, można zamontować bez problemu. Szczególnie jeśli inwestor przestrzega zaleceń producenta umieszczonych w instrukcji. Warto jednak przed samą instalacją precyzyjnie się do niej przygotować. Szczególnie powierzchnia, która będzie pokrywana kołnierzem musi być dobrze przygotowana, a po założeniu kołnierza, całość dobrze uszczelniona.

FAQ

Czy konserwacja kołnierzy do pokryć wysoko profilowanych jest trudna?

Nie. Konserwacja kołnierzy do pokryć wysoko profilowanych nie jest trudna. Co więcej, również wymiana, jeśli zajdzie taka potrzeba, także należy do prostych zadań. Warto mieć na uwadze, że wspomniane rozwiązania wymagają regularnej kontroli oraz czyszczeniu, dzięki czemu inwestor zachowa wszelkie właściwości uszczelniające i dodatkowo zapobiegnie jego uszkodzeniu. Jeśli dojdzie do uszkodzenia kołnierza, konieczna będzie jego wymiana.

Dlaczego kołnierze do pokryć wysoko profilowanych są tak ważne?

Kołnierze do pokryć wysoko profilowanych to istotny element każdego systemu pokrycia dachowego. Dzięki nim dach jest chroniony przed zalaniem i przeciekami. Wybierając odpowiedni model kołnierza, trzeba zwrócić szczególną uwagę na właściwości materiałów, ich zgodność z zastosowanym systemem okryć oraz kształt i wymiary. Inwestor musi także pamiętać o regularnym czyszczeniu i konserwacji, ponieważ tylko wtedy będzie w stanie zapewnić im bezproblemowe działanie oraz trwałość na wiele lat.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
2023-03-25
Ok
pixel