t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sterowanie elektryczne - automatyka VELUX

( ilość produktów: 3 )

Okna dachowe to doskonały sposób na wprowadzenie do pomieszczenia naturalnego światła i powietrza. Firmy, takie jak VELUX, oferują szereg rozwiązań, które umożliwiają użytkownikom maksymalne wykorzystanie potencjału okien dachowych. Jednym z takich rozwiązań jest automatyka VELUX, która umożliwia sterowanie oknami dachowymi za pomocą pilota, aplikacji mobilnej lub głosu. W tym artykule omówimy zalety okien dachowych z automatyką VELUX, sposób ich działania, rodzaje, koszty oraz proces montażu. 

Korzyści i cechy charakterystyczne

 • Komfort użytkowania. Automatyka VELUX zapewnia wygodę użytkowania okien dachowych. Nie ma potrzeby korzystania z uchwytu i dokonywania ręcznej regulacji otwarcia czy zamknięcia.  
 • Oszczędność czasu. Dzięki automatyce VELUX użytkownik może w szybki i łatwy sposób otworzyć czy zamknąć okno dachowe. Nie trzeba już wstawać z fotela czy łóżka, by dostarczyć świeżego powietrza do pomieszczenia. 
 • Bezpieczeństwo. Okna dachowe z automatyką VELUX są bezpieczne w użytkowaniu. Automatyka wyposażona jest w czujniki, które reagują na przeszkody, np. gałęzie drzew, które znajdują się na drodze otwierającego się okna. Dodatkowo automatycznie wyłączają się, gdy wykryją deszcz. 
 • Energooszczędność. Okna dachowe z automatyką VELUX zapewniają znaczne oszczędności energii. Dzięki czujnikom temperatury i wilgotności powietrza automatycznie regulują otwarcie i zamknięcie okna, aby zapewnić optymalną temperaturę w pomieszczeniu. W ten sposób unikniemy straty ciepła w okresie zimowym i przegrzania w okresie letnim. 

Możliwości zastosowania 

Automatyka VELUX umożliwia integrację z systemami smart home, takimi jak Google Home czy Apple HomeKit. Dzięki temu użytkownik może sterować oknami dachowymi za pomocą głosu lub aplikacji mobilnej, gdziekolwiek jest. 

Jak działa automatyka VELUX? 

 • Sterowanie pilotem. Pilot do sterowania oknami dachowymi z automatyką VELUX umożliwia łatwe i szybkie sterowanie oknami. Użytkownik może zdalnie otwierać, zamykać i regulować poziom otwarcia okna. 
 • Sterowanie aplikacją mobilną. Aplikacja mobilna VELUX umożliwia sterowanie oknami dachowymi za pomocą smartfona lub tabletu. Użytkownik może w ten sposób zdalnie regulować poziom otwarcia okna, monitorować temperaturę i wilgotność powietrza, a także zaprogramować okno, aby automatycznie się otwierało i zamykało w określonych godzinach. 

Automatyczne czujniki i ustawienia 

Automatyka VELUX jest wyposażona w szereg czujników, takich jak czujniki temperatury i wilgotności powietrza, czujnik deszczu czy czujnik ruchu. Dzięki nim, okno dachowe samoistnie reguluje się, dostosowując poziom otwarcia do aktualnych warunków atmosferycznych i zapewniając optymalną wentylację w pomieszczeniu. Dodatkowo użytkownik może samodzielnie zaprogramować okno, aby automatycznie się otwierało i zamykało w wybranej przez niego porze dnia. 

Jakie są korzyści z posiadania okien dachowych z automatyką VELUX? 

 • Poprawa jakości powietrza. Dzięki możliwości łatwego i szybkiego otwierania okna dachowego użytkownik może w łatwy sposób dostarczyć świeże powietrze do pomieszczenia, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza. 
 • Oszczędność energii i pieniędzy. Automatyka VELUX pozwala na automatyczne regulowanie poziomu otwarcia okna, dzięki czemu unikniemy straty ciepła w okresie zimowym i przegrzania w okresie letnim. Dzięki temu oszczędzimy na rachunkach za energię. 
 • Komfort użytkowania. Sterowanie oknami dachowymi z automatyką VELUX jest bardzo proste i wygodne. Dzięki temu użytkownik może w łatwy sposób dostosować poziom wentylacji i oświetlenia w pomieszczeniu. 
 • Bezpieczeństwo. Okna dachowe z automatyką VELUX są bezpieczne w użytkowaniu, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się pełnym komfortem bez obaw o bezpieczeństwo. 

Automatyka VELUX to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się pełnym komfortem użytkowania okien dachowych. Dzięki niej użytkownik może łatwo i szybko otwierać i zamykać okno, regulować poziom wentylacji i oświetlenia, a także oszczędzać na rachunkach za energię. Dodatkowo automatyka VELUX jest bezpieczna w użytkowaniu, co stanowi dodatkowy atut tego rozwiązania. 

 Jak wybrać produkt z tej kategorii?

Wybierając okno dachowe z kategorii oferowanych przez firmę VELUX, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii:

 1. Komfort użytkowania: Okna dachowe z automatyką VELUX zapewniają wygodę użytkowania bez konieczności ręcznego regulowania otwarcia czy zamknięcia. To szczególnie ważne, jeżeli okna są umieszczone wysoko lub są trudno dostępne.

 2. Funkcje sterowania: VELUX oferuje różne metody sterowania, takie jak sterowanie pilotem, aplikacją mobilną czy nawet głosowo. Rozważ, która z tych opcji najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i preferencjom.

 3. Bezpieczeństwo: Okna dachowe z automatyką VELUX są wyposażone w czujniki, które reagują na przeszkody oraz deszcz, zapewniając bezpieczeństwo użytkowania.

 4. Energooszczędność: Warto rozważyć okna dachowe z automatyką VELUX ze względu na ich potencjał oszczędności energii. Dzięki czujnikom temperatury i wilgotności powietrza, okna te są w stanie samoczynnie regulować otwarcie i zamknięcie, co przyczynia się do utrzymania optymalnej temperatury w pomieszczeniu.

 5. Kompatybilność z systemami smart home: Jeżeli posiadasz już system smart home lub planujesz jego instalację, rozważ okna dachowe z automatyką VELUX, które oferują możliwość integracji z systemami takimi jak Google Home czy Apple HomeKit.

 6. Koszt: Automatyka VELUX jest zaawansowanym rozwiązaniem, które może wpływać na cenę okna dachowego. Upewnij się, że taka inwestycja wpisuje się w Twój budżet.

 7. Montaż: W zależności od konkretnego modelu, proces montażu może różnić się skomplikowaniem. Przed dokonaniem wyboru warto zapoznać się z procesem instalacji i ewentualnie uwzględnić koszty profesjonalnego montażu.

Wybierając okno dachowe, pamiętaj, że jest to inwestycja na wiele lat. Ważne jest, aby dobrze przemyśleć swoje potrzeby i preferencje, zanim podejmiesz decyzję.

 

FAQ - Okna dachowe z automatyką VELUX

 1. Czym jest automatyka VELUX? Automatyka VELUX to system sterowania oknami dachowymi, który umożliwia otwieranie, zamykanie i regulowanie poziomu otwarcia okna za pomocą pilota, aplikacji mobilnej lub głosu.

 2. Jakie są korzyści z używania okien dachowych z automatyką VELUX? Automatyka VELUX zapewnia komfort użytkowania, oszczędność czasu, bezpieczeństwo, energooszczędność, a także poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu.

 3. Czy okna dachowe z automatyką VELUX są bezpieczne? Tak, okna dachowe z automatyką VELUX są bezpieczne. Są wyposażone w czujniki, które reagują na przeszkody i deszcz, automatycznie zamykając okno, gdy wykryją zagrożenie.

 4. Czy okna dachowe z automatyką VELUX są energooszczędne? Tak, dzięki czujnikom temperatury i wilgotności powietrza, okna te są w stanie automatycznie regulować otwarcie i zamknięcie, co przyczynia się do utrzymania optymalnej temperatury w pomieszczeniu i oszczędności energii.

 5. Czy mogę sterować oknami dachowymi z automatyką VELUX za pomocą aplikacji mobilnej? Tak, aplikacja mobilna VELUX umożliwia sterowanie oknami dachowymi za pomocą smartfona lub tabletu, co umożliwia zdalne otwieranie, zamykanie i regulowanie poziomu otwarcia okna.

 6. Czy okna dachowe z automatyką VELUX mogę zintegrować z systemem smart home? Tak, automatyka VELUX umożliwia integrację z systemami smart home, takimi jak Google Home czy Apple HomeKit.

 7. Na co zwracać uwagę przy wyborze okien dachowych z automatyką VELUX? Przy wyborze warto zwrócić uwagę na komfort użytkowania, funkcje sterowania, bezpieczeństwo, energooszczędność, kompatybilność z systemami smart home, koszt oraz proces montażu.

 8. Czy okna dachowe z automatyką VELUX są droższe od tradycyjnych okien dachowych? Tak, ze względu na zaawansowane technologie, okna dachowe z automatyką VELUX mogą być droższe od tradycyjnych okien dachowych. Jednak ich korzyści mogą przewyższać dodatkowe koszty.

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-17
Wszytko ok
pixel