Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze do okien dachowych do pokryć płaskich

( ilość produktów: 338 )

Jeśli zależy Ci na uszczelnieniu okien dachowych w płaskim dachy, musisz wiedzieć, że wymaga to nie tylko odpowiednich narzędzi, ale również materiałów. Kołnierze do pokryć płaskich to jeden z najważniejszych elementów, jaki powinieneś wykorzystać. Można je wykorzystać na dachach pokrytych łupkiem, gontem bitumicznym czy papą. Doskonale sprawdzą się do uszczelniania zarówno pojedynczych, podwójnych, jak i poczwórnych okien. Dzięki nim możliwe jest wykonanie zespoleń poziomych, pionowych oraz blokowych. W ofercie Renowa24 znajdziesz różne rodzaje kołnierzy do pokryć płaskich, które będziesz w stanie zamontować na różnych głębokościach. 

Kołnierze do pokryć płaskich to niezbędny element, o jakim nie można zapomnieć instalując w dachu okno dachowe. Pozwalają na prawidłowe odprowadzenie wody deszczowej oraz śniegu poza obrys okna. Proponowane przez nas rozwiązania dostępne są w różnym wybarwieniu, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je do koloru pokrycia dachowego, jakie zastosowałeś.

 

Kołnierze do pokryć płaskich — kiedy można je stosować?

Kołnierze do pokryć płaskich pozwolą inwestorowi prawidłowo zadbać o montaż okna dachowego. To te elementy są odpowiedzialne za szczelność i trwałość połączenia okna dachowego z dachem. Proponowane rozwiązania można stosować do płaskiej blachy panelowej bez przetłoczeń, gontów bitumicznych oraz dachów pokrytych papą. Kołnierze do pokryć płaskich do zespoleń pozwalają estetycznie połączyć okno dachowe w grupy blokowe, zarówno poziome, jak i pionowe. Wybierając okno dachowe, warto zwrócić uwagę na to, czy producent oferuje również dedykowany dla niego kołnierz uszczelniający.

 

Kołnierze do płaskich pokryć dachowych — dlaczego warto je stosować?

Zastosowanie kołnierzy uszczelniających do pokryć płaskich generuje szereg korzyści, do których można zaliczyć przede wszystkim:
 • możliwość wykonania szczelnego zespolenia wokół okna dachowego;
 • skuteczne zabezpieczenie pomieszczeń przed ucieczką ciepła, a tym samym zmniejszenie rachunków za energię cieplną;
 • prosty i szybki montaż okna dachowego, dzięki temu, że kołnierze doskonale dopasowują się do ramy okiennej;
 • skuteczna ochrona przed przedostawaniem się wilgoci i wiatru do wnętrz;
 • możliwość zastosowania kołnierz do pokryć płaskich w różnych typach dachów;
 • lepsza izolacja akustyczna, dzięki czemu użytkownicy poddasza mieszalnego nie słyszą hałasów dochodzących z zewnątrz;
 • możliwość estetycznego wykończenia dachu;
 • prawidłowe odprowadzenia wody z okolic okna i z powierzchni kołnierza.

 

FAQ

 

Na co zwrócić uwagę wybierając kołnierz do zespoleń pokryć dachowych?

Na rynku budowlanym, jak i w ofercie Renowa24 dostępne są różne rodzaje kołnierzy do zespolenia okna z pokryciem dachowym. Wybierając prawidłowy model, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:
 • rodzaj dachu — to od niego w dużej mierze zależy wybór kołnierza, ponieważ inny będzie pasował do dachu łuskowego, inny do profilowanego, a jeszcze inny do płaskiego;
 • montaż okien — w tym wypadku należy zastanowić się, czy kołnierz będzie stosowany w zespoleniu pojedynczym, czy modułowym;
 • głębokość instalacji okna dachowego — w tym wypadku wyróżnia się instalację podwyższoną, obniżoną lub zerową;
 • wielkość okna dachowego — to do niej musi być stricte dopasowany rozmiar kołnierza do pokryć płaskich.

 

Jak wygląda budowa kołnierza do pokryć płaskich wykorzystywanego do zespoleń do pokryć dachowych?

Budowa kołnierzy uszczelniających do okien dachowych z reguły jest taka sama, choć ze względu na wykorzystanie w różnych rodzajach pokryć dachowych, poszczególne modele mogą różnić się niektórymi komponentami. Głównymi elementami prezentowanego rozwiązania jest górna, dolna oraz boczne części kołnierza uszczelniającego, a także fartuch, który znajduje się w jego dolnej części. Fartuch najczęściej wykonuje się z blachy ołowianej lub aluminium. Każdy z nich doskonale przylega do połaci dachowej. Tuż nad górnym elementem znajduje się rynienka odwadniająca, która odpowiada za odprowadzenie wilgoci poza obrys okna dachowego. Zazwyczaj elementy boczne uzupełnione są specjalnymi piankami lub gąbkami, których zadaniem jest ochrona okna dachowego przed nieszczelnością.

 

Jak prawidłowo przeprowadzić montaż kołnierza do pokryć płaskich wykorzystywanego do zespoleń pokryć dachowych?

Pierwszą rzeczą, jaką należy wykonać, jest mocowanie dolnej części kołnierza wraz z elastycznym fartuchem. W tym wypadku trzeba położyć element na pokryciu dachowym i zamocować go za pomocą gwoździ.  W kolejnych krokach należy zainstalować pozostałe elementy wybranego kołnierza uszczelniającego. W tym celu montuje się boczne ramy, a także przykręca profile, które zakrywają boczne części ościeżnicy okna dachowego. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie użycie nierdzewnych wkrętów. Ostatnim zadaniem jest przytwierdzenie do podłoża górnej części kołnierza oraz kaptura. Tutaj najlepiej sprawdzą się paski blachy oraz wkręty. Nie można zapominać także o uszczelniających klinach, które powinny być przycięte w taki sposób, który pozwoli na bezproblemowe ułożenie dachu. Prawidłowy montaż kołnierza do pokryć płaskich, który wykorzystywany jest do zespoleń pokrycia dachowego i okna pozwoli mieć pewność, że element zabezpieczy wnętrza przed silnymi porywami wiatru, opadami śniegu, zacinającym deszczem i co najważniejsze — zniweluje pojawienie się mostków termicznych oraz ucieczki ciepła. Dzięki temu inwestor będzie mógł liczyć nie tylko na komfort cieplny na poddaszu, ale również mniejsze rachunki za energię.
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
2023-03-25
Ok
pixel