Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze do okien dachowych do pokryć falistych

( ilość produktów: 488 )

Szczelne połączenie okna dachowego z połacią można wykonać, wykorzystując kołnierze do zespoleń. W tej kategorii zebraliśmy kołnierze do pokryć falistych — zarówno dachówki falistej, jak i blachy profilowanej. Taki system to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli w sposób prawidłowy połączyć grupy okien. Dzięki niemu można bez obaw połączyć dwa okna obok siebie, które rozdziela jedynie krokiew. Kołnierze w dostępnej ofercie są dedykowane poszczególnym oknom wyprodukowanym przez określonych producentów. Pamiętaj, że nie powinno łączyć się ze sobą okien i kołnierzy, które pochodzą od różnych producentów. Zaprezentowane w poniższej kategorii rozwiązania są uniwersalne, dzięki czemu można bez obaw stosować je także do innych pokryć.

Kołnierze do pokryć falistych — możliwości zastosowania rozwiązania

Dzięki kołnierzom do pokryć falistych inwestor jest w stanie szczelnie połączyć okno dachowe z połacią dachu. W tej kategorii znajdują się zarówno podwójne, jak i poczwórne kołnierze. To doskonałe rozwiązanie dla tych właścicieli budynków, którym zależy na zapewnieniu większego dostępu do światła słonecznego oraz pięknych widoków z zewnątrz. Poszczególne elementy kołnierza do pokryć falistych zaprojektowano w sposób, który pozwala na szczelne i trwałe połączenie okna z dachem. Kołnierz odpowiedzialny jest za bieżące odprowadzenie wody deszczowej oraz śniegu z okolic okna dachowego. Dodatkowo chroni również wnętrza na poddaszu mieszkalnym przed ucieczką ciepła, co przekłada się na mniejsze rachunki za energię cieplną.

 

Kołnierz do pokryć falistych — dlaczego warto go zastosować?

Kołnierze do zespoleń wykonanych z pokryć falistych, stosuje się przede wszystkim dla:
 • Dobrej izolacji przeciwwilgociowej — kołnierze są odpowiedzialne za uszczelnienie okna dachowego, dzięki czemu do wnętrz nie przedostaje się wilgoć. Dodatkowo — doskonale zabezpieczają przed śniegiem, wiatrem oraz wodą, a także innymi czynnikami zewnętrznymi. Takie rozwiązanie sprawia, że pomieszczenia nie są narażone na rozwój pleśni, grzybów oraz innych negatywnych dla ludzkiego zdrowia zjawisk.
 • Prawidłowej izolacji cieplnej — kołnierze do pokryć falistych pozwalają skutecznie zabezpieczyć wnętrza przed ucieczką ciepła, dzięki czemu można liczyć na optymalizację rachunków za ogrzewanie. Kołnierze wyposażone w materiał termoizolacyjny są w stanie skutecznie poprawić parametry cieplne okien dachowych.
 • Estetyki — dostępne w ofercie Renowa24 kołnierze zostały zaprojektowane w sposób, który pozwala dopasować je do każdego rodzaju dachu. Dzięki nim można w sposób estetyczny wykończyć połać dachową.

 

FAQ

 

Jak wygląda budowa kołnierza do pokryć falistych wykorzystywanego do zespoleń?

Kołnierze do pokryć falistych składają się z kilku elementów, które odpowiedzialne są za spełnienie określonych funkcji. Mowa tutaj o dolnym, którym oraz bocznych elementach. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na rynienkę odprowadzającą wodę, a także kliny uszczelniające oraz paski, które są niezbędne do prawidłowego mocowania kołnierza. Dolną część kołnierz wyposażono w elastyczny fartuch, który zakończony jest rynienką odprowadzającą wodę. Takie rozwiązanie pozwala usunąć skropliny pary wodnej z folii. Kliny uszczelniające, które zlokalizowane są po obu stronach kołnierza, zapewniają prawidłową ochronę przed śniegiem, liśćmi i pyłem.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając kołnierz do pokryć falistych wykorzystywany przy zespoleniach okien dachowych z pokryciem?

Producenci kołnierzy uszczelniających, które wykorzystywane są do zespoleń, oferują konkretne rozwiązania do konkretnych okien dachowych i poszycia dachowego. Pozwala to mieć pewność, że zespolenie będzie szczelne, a pomieszczenia skutecznie chronione przed ciągle zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Kołnierze dachowe, w zależności od modelu, można wykorzystać na dachach falistych oraz pokryciach płaskich. Dostępne są także kołnierze modułowe do zespoleń, specjalne oraz uniwersalne. Wybierając odpowiedni kołnierz dachowy, należy zwrócić szczególną uwagę na:
 • model okna oraz jego rozmiar i barwę;
 • rodzaj dachu — skośny czy płaski;
 • rodzaj wybranego pokrycia dachowego;
 • głębokość, na jakiej będzie montowane okno dachowe;
 • rodzaj okna dachowego — czy będzie to model pojedynczy czy do zespoleń.

 

Jak prawidłowo wykonać montaż kołnierze do pokryć falistych?

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać podczas montażu, jest osadzenie w otworze ramy okna i przytwierdzenie do niej blaszanych profili kołnierza. Dolny element mocuje się do dolnej części ościeżnicy przy użyciu wkrętów. Część zewnętrzną profili łączy się ze sztywnym poszyciem, które wykonano z desek, płyt lub z łatami dachowymi. W tym celu można wykorzystać gwoździe, wkręty albo haftki. Pamiętaj, aby nie spłaszczyć krawędzi profilowanej rynienki. Uważaj również na to, aby kołnierz nie wystawał ponad pokrycie dachowe. Montując kołnierz do zespoleń trzeba pamiętać o tym, aby w przypadku różnych pokryć dachowych, zachować odpowiednie odstępy:
 • pokrycia wyróżniające się wysokim profilem — między 9 a 12 cm;
 • dachówka i blachodachówka — między 8 a 10 cm;
 • gonty bitumiczne oraz płaskie blachy — między 0 a 4 cm.
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
2023-03-17
wsio ok
pixel