t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Farby i środki ochrony drewna

( ilość produktów: 1075 )

Czym malować i konserwować drewno? W sklepie renowa24.pl można zamówić specjalistyczne farby i środki ochrony do powierzchni drewnianych. Proponujemy impregnaty, lakiery, oleje, preparaty grzybobójcze i owadobójcze. Stawiamy na produkty cenionych w branży marek, takich jak Altax, Sadolin, Vidaron czy Śnieżka.

Farby i środki ochrony drewna — korzyści oraz cechy charakterystyczne

Właściwie pielęgnowane drewno pozostaje w idealnym stanie przez wiele lat. Właśnie dlatego jest to materiał często wykorzystywany do budowy tarasów, altan, mebli, schodów i podłóg. Dobrze dobrane farby i środki ochronne skutecznie zabezpieczają go przed uszkodzeniami. Przeciwdziałają:

  • rozwojowi pleśni i grzybów,
  • odkształceniom powodowanym przez wilgoć,
  • pęknięciom pod wpływem zmiany temperatur,
  • żerowaniu korników, spuszczeli domowych i innych insektów,
  • zmianom barwy przez ekspozycję na promieniowanie UV,
  • zarysowaniom powierzchni i uszkodzeniom mechanicznym.

Z jednej strony, wzmacniają strukturę drewnianych przedmiotów. Z drugiej, nadają im stylowy wygląd. Farby do drewna dostępne są w wielu kolorach, najczęściej nawiązujących do naturalnych odcieni, na przykład orzecha włoskiego, dębu, mahoniu i afrykańskiego wenge. Mogą przybierać też inne barwy, w tym czerwień, biel, szarość, żółć. Dzięki temu dopasowują się do różnych stylów aranżacji. Niektóre produkty tworzą błyszczącą, satynową lub matową powłokę. Inne zapewniają neutralne, bezbarwne wykończenie.

Farby i środki ochrony drewna — możliwości zastosowania

Są różne rodzaje preparatów do malowania drewna. Dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszą się farby do mebli ogrodowych, które pozwalają odnowić stare krzesła, leżaki, stoły lub przemalować je na inny kolor. Proponujemy też ogrodowe impregnaty do altan, tarasów i pergoli, chroniące je przed szkodliwym wpływem deszczu, śniegu, promieniowania UV oraz oleje wzmacniające wewnętrzną strukturę drewna. Do renowacji podłóg polecamy specjalistyczne lakiery i odporne na ścieranie lakierobejce.
Co robić, gdy drewniana powierzchnia została uszkodzona? Niektóre środki ochronne przeznaczone są nie tylko do działań profilaktycznych, ale też prac renowacyjnych. Wykazują właściwości odżywiające i umożliwiają naprawę uszkodzonego podłoża. W przypadku pojawienia się pęknięć i szczelin warto najpierw zastosować masę szpachlową, a po wypełnieniu ubytków całość pomalować impregnatem i farbą konserwującą. Dzięki temu miejsce naprawy będzie niewidoczne, a efekty renowacji trwalsze.

Farby i środki ochrony drewna — jak wybrać produkty z tej kategorii?

Kupując farby i środki ochrony drewna, warto zastanowić, czemu mają służyć. Dla przykładu, preparaty owadobójcze pomagają w zwalczaniu insektów, a grzybobójcze sprawdzają się w miejscach szczególnie narażonych na działanie wilgoci. Najlepszym rozwiązaniem są produkty wielofunkcyjne, które konserwują drewniane powierzchnie, ale też dekorują je i nadają im stylowe wykończenie. Kryteriami wyboru mogą być także czas schnięcia, wydajność i kolor. Zachęcamy do zamawiania farb i środków ochrony drewna z naszego katalogu.

FAQ

Czym są farby i środki ochrony drewna?

Farby i środki ochrony drewna to preparaty przeznaczone do konserwacji, renowacji i dekoracyjnego malowania drewnianych powierzchni. Tworzą elastyczną, odporną na uszkodzenia powłokę. Mogą wykazywać działanie grzybobójcze, chronić przed promieniowaniem UV, insektami i zarysowaniami.

Jak używać środków ochrony drewna?

Szczegóły dotyczące stosowania środków ochrony drewna zawsze można znaleźć w ich opisie i wskazaniach producenta. Lakiery, impregnaty, lakierobejce i preparaty owadobójcze aplikuje się na dokładnie oczyszczoną powierzchnię, po wypełnieniu ewentualnych ubytków. Najlepiej nakładać je pędzlem lub wałkiem malarskim.

Kiedy stosować farby do drewna?

Farby do drewna zazwyczaj wykorzystywane są na ostatnim etapie prac renowacyjnych i dekoracyjnych. Można malować nimi podłogi, meble, drzwi, ramy okienne, tarasy. To dobry sposób na szybkie odświeżenie aranżacji wnętrza lub ogrodu. Najlepsze farby zawierają nie tylko pigmenty, ale też środki pielęgnacyjne i konserwujące drewno.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-17
wsio ok
pixel