Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Farby i środki ochrony drewna

( ilość produktów: 807 )

 

Chcąc cieszyć się pięknym drewnem przez dłuży czas, warto sięgać po sprawdzone preparaty. Farby i środki do ochrony drewna prezentowane w tej kategorii pochodzą od sprawdzonych i renomowanych producentów. Znajdują się tu farby do malowania drewna, impregnaty, oleje, bejce, woski, środki owadobójcze, grzybobójcze i glonobójcze. Wybierając odpowiedni środek do ochrony drewna, można przez dłuższy czas cieszyć się pięknym i zdrowym drewnem. Drewno w naturalnym środowisku jest częścią ekosystemu, gdzie ma ciągłą styczność z wodą, owadami, grzybami i słońcem. Każdy z tych czynników przyczynia się do jego niszczenia. Dlatego, jeśli użytkownik chce się długo cieszyć drewnianymi meblami itp., powinien sięgać po preparaty zabezpieczające. Poszukując środków do zadań specjalnych, warto sprawdzić naszą ofertę. W razie jakichkolwiek pytań o wybrany produkt, warto skontaktować się z naszą obsługą klienta sklepu Renowa24.  

 

Jakie korzyści wynikają z zastosowania farb i środków do ochrony drewna? 

 

Farby i środki do ochrony drewna powinny być bezwzględnie stosowane, jeśli chce się trwale zabezpieczyć ten naturalny surowiec. Jakie jeszcze korzyści wynikają z użycia tych preparatów? 

 • Możliwość cieszenia się pięknym i zdrowym drewnem przez wiele lat. 
 • Drewno zachowa swój pierwotny stan. 
 • Surowiec staje się zabezpieczony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, w tym przed wilgocią. 
 • Możliwość nadania meblom, altankom i innym drewnianym elementom nowego looku. 
 • Zabezpieczenie przed pleśnią i grzybami, ale też przed szkodnikami. 
 • Brak spękań, utraty koloru. 
 • Niektóre preparaty do ochrony drewna, pozwalają na lepszą ochronę przed ogniem 

 

Z pewnością nie są to wszystkie zalety wynikające z zastosowania farb i środków do ochrony drewna. Jednak każdy użytkownik, który skorzysta z tych środków odkryje pozostałe zalety ich stosowania. 

 

Jakie są możliwości zastosowania farb i środków do ochrony drewna? 

 

Stosowanie farb i środków ochrony drewna często różni się w zależności od konkretnego produktu oraz zaleceń producenta. Ponieważ każdy producent może posiadać swoją specyficzną formułę i technologię, zastosowanie produktu zgodnie z jego zaleceniami jest kluczowe dla uzyskania optymalnych wyników. Przed rozpoczęciem prac, ważne jest dokładne zapoznanie się z kartą techniczną produktu, która dostarcza szczegółowych informacji na temat właściwości, sposobu aplikacji i środków ostrożności. Ta karta zawiera także informacje o czasie schnięcia, liczbie niezbędnych warstw oraz specyficznych zastosowaniach produktu. Pamiętając o tych wskazówkach, można zagwarantować długotrwałą ochronę i estetyczne wykończenie drewna.

 

W jaki sposób wybrać farby i środki do ochrony drewna? 

 

Wiele zależy od tego czy drewno ma być głównie zabezpieczone, a może odnowione? W kategorii tej przedstawiamy takie produkty jak: 

 • Farby do malowania drewna – stosowane głównie po to, aby nadać drewnu określonego kolorytu. 
 • Impregnaty do drewna – mają zabezpieczać surowiec przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i czynnikami zewnętrznymi. 
 • Oleje do drewna – wnikają głęboko w strukturę drewna, dzięki czemu surowiec ten nie pęka i nie łuszczy się. 
 • Bejce – najlepszy środek do barwienia drewna, ale taki który również zaciera jakiekolwiek różnice kolorystyczne powstałe na jego powierzchni. 
 • Woski do drewna – sprawdza się do zabezpieczania drewna w miejscach, w których dane podłoże nie jest zbyt mocno używane.  
 • Środki owadobójcze. 
 • Środki grzybobójcze. 
 • Środki glonobójcze. 

FAQ 

 

Jak stosować farby i środki do ochrony drewna? 

 

Drewno, które zostaje poddane impregnacji lub malowaniu farbą, powinno być suche, czyste i surowe lub wcześniej malowane. W ostatnim przypadku należy usunąć wszelkie stare powłoki papierem ściernym. Kiedy warstwa zostanie usunięta, należy przemyć drewno wodą i zostawić do wyschnięcia. Po upływie doby, najlepiej je jeszcze przeszlifować i odpylić. Impregnaty mogą być z powodzeniem nakładane na zdrowe i niezdrowe drewno. W przypadku zdrowego drewna najczęściej wystarczy nałożenie dwóch warstw preparatu. Zainfekowane drewno powinno być najpierw wcześniej przygotowane. Tzn. należy usunąć kruche elementy np. szlifując je i wycinając. Następnie należy nałożyć 3 warstwy środka, a jeśli jakieś miejsca są trudno dostępne, warto użyć pistoletu natryskowego. Czas schnięcia pomiędzy warstwami powinien wynosić ok. 15 minut. Opis ten jest ogólny. Zanim jakikolwiek środek zostanie nałożony na drewno, najlepiej sprawdzić wskazówki producenta. 

 

Czym nakładać farby i środki do ochrony drewna? 

 

Preparaty te mogą być nakładane pędzlem, wałkiem lub metodą natryskową. Należy pamiętać, aby zachować naturalny kierunek malowania zgodny z usłojeniem drewna. 

 

Czy można mieszać farby i środki do ochrony drewna? 

 

Producenci umożliwiają mieszanie farb i środków ochrony drewna, ale tylko w przypadku produktów z tej samej serii i firmy. 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
pixel