t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

STREFA MARKI VELUX

( ilość produktów: 5007 )

 

BMdesc


Marka VELUX 

Marka VELUX należy do czołówki największych producentów i eksporterów okien dachowych, a także związanych z nimi akcesoriów. Produkcja zlokalizowana jest w czterech zakładach w Polsce – w Gnieźnie (dwie fabryki), Wędkowach (koło Tczewa), a także w Namysłowie. Główna siedziba spółki handlowej VELUX znajduje się w Warszawie.  

Firma oferuje szeroki asortyment okien dachowych, okien do dachów płaskich, okien balkonowych, czy wyłazów dachowych. W ofercie dostępne są także akcesoria okienne - rolety wewnętrzne i zewnętrzne, markizy, a także żaluzje. Ponadto, oferta producenta obejmuje zestawy izolacyjne i nowoczesne rozwiązania przeznaczone do zdalnego sterowania.  VELUX to przede wszystkim producent i dystrybutor okien dachowych przeznaczonych do sprzedaży w licznych sieciach hurtowni zlokalizowanych na terenie Polski.  

Dlaczego VELUX?  

Wielu inwestorów będących w trakcie budowy domu lub rewitalizacji budynku, szuka okien dachowych o określonych parametrach izolacyjnych w tym okien spełniających wymagania stawiane budownictwu energooszczędnemu lub pasywnemu.  
Dlatego stoją przed wyborem odpowiedniego okna dachowego, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które w realny sposób wpłyną na codzienny komfort użytkowania, a jednocześnie ograniczą straty ciepła i pozwolą ograniczyć koszty ogrzewania. 

 Dlaczego warto wybrać okna dachowe marki VELUX:  

 • Energooszczędny pakiet szybowy 

 • Wygodny i ergonomiczny uchwyt 

 • Wysokiej jakości komponenty wykorzystane podczas produkcji 

 • Redukcja hałasu i szumu 

 • Szyba zewnętrzna z powłoką łatwozmywalną  

 • Konstrukcja ThermoTechnology  

 • Lepsza izolacyjność i atrakcyjna cena  

 • Wysoka odporność na warunki atmosferyczne  

Okna dachowe to asortyment, który będzie służył użytkownikom przez wiele lat, dlatego decyzja dotycząca wyboru odpowiedniego modelu nie powinna być przypadkowa. W ofercie marki VELUX dostępnych jest wiele bestsellerów, które charakteryzują się świetnymi parametrami, a jednocześnie dostępne są w przystępnej cenie.  
 
Produkty marki VELUX, które cieszą się największym zainteresowaniem: 
 


Podejście do nowoczesnego budownictwa  

Firma VELUX od wielu lat aktywnie promuje nowoczesne i energooszczędne rozwiązania. Oferowane produkty spełniają wszystkie niezbędne normy budownictwa energooszczędnego. Misją firmy VELUX jest promowanie nowoczesnych i świadomych rozwiązań, a także optymalizacja wydajności energetycznej budynków, jak również zdrowie i odpowiednie samopoczucie ludzi.  

strefa marki Velux

Okna dachowe - klasyczne

 • Okna dachowe VELUX Standard – oknem Standard określa się okna dachowe dwukomorowe, w przypadku których stosunek jakości do ceny jest zdecydowanie najlepszy. Jest to rozwiązanie, które zadowoli każdego komu zależy na odpowiedniej efektywności energetycznej, a także na komforcie. Okna Standard zostały wyposażone w pakiety trzyszybowe, które dzięki wysokim parametrom izolacyjnym utrzymują ciepło wewnątrz pomieszczenia. 

 • Okna dachowe VELUX Standard Plus – nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie jakim są okna dachowe Standard Plus, to gwarancja doskonałego widoku, ale także czynnik wpływający na możliwość stworzenia idealnych i komfortowych warunków do pracy, odpoczynku czy snu.  

 • Okna dachowe VELUX Premium – są to okna klasy premium, rekomendowane dla wymagających użytkowników, którzy docenią wysoką jakość wykonania, zaawansowaną technologię, a także oryginalne wzornictwo. Okna premium wyróżniają się możliwością automatycznego sterowania.  

 • Okna VELUX Balkon dachowy GDL CABRIO Ⓡ - to okna dachowe o oryginalnej formie, która pozwoli cieszyć się odpowiednio nasłonecznionym pomieszczeniem. Balkony dachowe dzięki zastosowaniu wyjątkowej technologii – możliwość otwierania górnej i dolnej części – tworzącej niewielki balkon.  

 • Okno balkonowe VELUX – to rozwiązanie, które umożliwia stworzenie na poddaszu niewielkiego tarasu. Dzięki możliwości otwierania górnej części okna balkonowego użytkownik ma możliwość swobodnego wyjścia na taras dachowy.  

 • Lukarna VELUX – rozwiązanie marki Velux, jest odpowiedzą dla tradycyjnej lukarny. Lukarny montowane są w cztero- lub sześcioelementowych zestawach, korzystając z gotowych elementów konstrukcyjnych. Dzięki zastosowaniu lukarny – bryła budynku zyskuje na atrakcyjności.  

Okna dachowe do dachów płaskich  

 • Sferyczny moduł szklany VELUX – jest to nowe i oryginalne rozwiązanie na rynku okien do dachu płaskiego (przeznaczone dla dachów i kącie nachylenia 0-15 °). Zastosowana unikalna technologia CurveTech – czyli zakrzywione szkło, to gwarancja przejrzystego widoku, a także właściwego odprowadzania wody.  
  Smukła ościeżnica i niewidoczne skrzydło okienne zapewniają maksimum światła dziennego. Produkt posiada możliwość zdalnego sterowania za pomocą VELUX INTEGRAⓇ.  

 • Płaski moduł szklany VELUX – produkt rekomendowany dla domów, w których kąt nachylenia dachu waha się między 2 a 15°. Jest to wyjątkowa pozycja na rynku – jedyne okno, które posiada powłokę łatwozmywalną. Moduł został wykonany ze szkła o grubości 4 mm, które dodatkowo jest odporne na uszkodzenia mechaniczne np. zadrapania. Płaski moduł szklany, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii idealnie tłumi wszelkie hałasy. Istnieje możliwość sterowania zdalnego za pomocą nowoczesnego systemu VELUX INTEGRAⓇ.  

 • Kopuła VELUX (CFP) – nowoczesna forma tradycyjnego okna do dachu płaskiego. Rozwiązanie rekomendowane do pomieszczeń użytku publicznego – biurowce, szpitale, warsztaty, a także budynki mieszkalne. Kopuła wyróżnia się wysokimi parametrami izolacyjnymi – dzięki ramie wykonanej z PVC połączonej z energooszczędnym pakietem dwuszybowym.  

 • Okno oddymiające VELUX (CSP) – okno zapewniające właściwą drożność dróg ewakuacyjnych w budynku. W przypadku pożaru doskonale odprowadza dym i ciepło z budynku. Produkt zgodny z normą EN 12101-2.  

 • Okno wyłazowe VELUX – okno otwierane ręcznie do kąta 60°, co umożliwia bezproblemowe wyjście na dach. Pakiet szybowy został dodatkowo wzmocniony od wewnątrz szybą klejoną – dzięki czemu jest ono bezpieczniejsze dla użytkownika. Okno wyłazowe dzięki zastosowaniu komponentów o wysokiej izolacyjności - należy do grupy produktów o dużej energooszczędności.  

 • Okno dachowe do dachu płaskiego VELUX nieotwierane – idealne rozwiązanie do pomieszczeń wymagających lepszego doświetlenia, które nie wymagają dodatkowej wentylacji. W ramach poprawienia bezpieczeństwa użytkowania -okno zostało wyposażone w pakiet dwuszybowy z laminowaną wewnętrzną szybą.  

Rolety wewnętrzne do okien dachowych  

 • Rolety przyciemniające RHZ VELUX – produkty wykonane z tkaniny zaciemniającej, wyposażone w trójstopniowy system zatrzymywania na haczykach, a także w system Pick&ClickⓇ. Dzięki swoim właściwością rolety przyciemniające zapewniają komfort i odpowiednie warunku do odpoczynku, czy snu. Produkt otrzymał certyfikat  „Tekstylia godne zaufania” Oeko-TexⓇ. 

 • Rolety zaciemniające DML, DKL, DSL VELUX – produkty wykonane z tkanin całkowicie zaciemniających pomieszczenie. Rozwiązanie rekomendowane do pomieszczeń przeznaczonych do wypoczynku i snu – sypialnie, czy pokoje dziecięce. Produkt otrzymał certyfikat  „Tekstylia godne zaufania” Oeko-TexⓇ. 

 • Rolety zaciemniająco-plisowane DFD VELUX – produkt wykonany z dwóch typów rolet – tworzący roletę zaciemniająco-plisowaną. Dolna plisa dostępna jest w kolorze białym, górna część dostępna we wszystkich kolorach rolet zaciemniających Velux. Roleta pozwala kontrolować poziom zaciemnienia w pomieszczeniu. 

 • Rolety dekoracyjne RHL VELUX – produkt dostępny w czterech klasycznych kolorach. Jest to uniwersalne i wygodne rozwiązanie w dobrej cenie. Roleta pozwala kontrolować odpowiedni poziom światła w pomieszczeniu.  

 • Rolety dekoracyjne RFL, RML, RSL VELUX – produkt wykonany z wysokiej jakości komponentów. Dzięki prowadnicom istnieje możliwość zatrzymania rolety na odpowiedniej wysokości. Roleta RFL sterowana jest manualnie, roleta RML –elektryczne, natomiast w przypadku rolety RSL – roleta sterowana jest solarnie.  

 • Rolety plisowane FHL, FML VELUX – rolety wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki zastosowaniu dwóch, praktycznych prowadnic – wygodne w obsłudze. Roleta FHL – sterowana jest manualnie, natomiast roleta FML – elektrycznie.  

 • Rolety zaciemniające FHC energooszczędne VELUX – roleta prosta w montażu dzięki systemowi Pick&ClickⓇ - można ją zamontować w kilka minut. Dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów tkanin można wybrać produkt rozpraszający światło bądź roletę całkowicie zaciemniającą.  

Rolety zewnętrzne do okien dachowych  

 • Rolety zewnętrzne SML, SSL VELUX – rolety wykonane z materiałów wysokiej jakości. W ofercie dostępne dwa rodzaje produktów – rolety zewnętrzne SML i SSL. Jest to rozwiązanie, które, redukuje ilość wpadającego ciepła do pomieszczenia aż o 94%. Dodatkowo rolety SML i SSL poprawiają izolacyjność pomieszczenia nawet o 17%. Rolety zewnętrzne VELUX posiadają dwie opcje sterowania – elektryczną i solarną.  

 • Markizy zewnętrzne MHL, MML, MSL VELUX – produkty dostępne w trzech wariantach. Wszystkie markizy redukują ilość wpadającego do pomieszczenia światła nawet o 76%. Produkt nie ogranicza widoku dostępnego zza okna.  
  Łatwość montażu i elegancki wygląd i dobre parametry izolacyjne pozwalają zachować odpowiednie warunki cieplne na poddaszu.  

 • Moskitiery ZIL VELUX – produkt chroni w 100% przed owadami, nawet przy otwartym oknie. Moskitiera nie zasłania widoku zza okna. Produkt montowany we wnęce okiennej – umożliwiając sprawną i bezproblemową obsługę okna. Siatka moskitiery została wykonana z włókna szklanego, natomiast prowadnice i kaset z wysokiej jakości aluminium.  

Zestawy do zdalnego sterowania VELUX 

 • System sterowania VELUX INTEGRAⓇ – system umożliwiający łatwe i wygodne sterowanie dostępem do światła i temperaturą. System obsługuje produkty zasilane zarówno energią elektryczną, jak również sterowane solarnie.  

 • System sterowania VELUX ACTIVE – system zdalnego sterowania z wewnątrz, ale także z dowolnego miejsca zlokalizowanego poza mieszkaniem czy domem – a to wszystko przy pomocy aplikacji instalowanej w telefonie użytkownika. Istnieje możliwość odpowiedniej konfiguracji aplikacji, która będzie samodzielnie sterowała produktami marki VELUX (bazując na danych z czujników umieszczanych wewnątrz u na zewnątrz pomieszczeń np. czujniki pogody czy powietrza). Takie rozwiązanie pozwala na automatyczną wentylację pomieszczeń, czy ochronę przed wysoką temperaturą.  

 • System ciepłego montażu VELUX BDX – system zbudowany z trzech elementów: ramy izolacyjne BDX, izolacji BFX, którą montuje się wokół okna i rynny odwadniającej.  Jest to idealne połączenie okna dachowego z warstwami dachu.  

Produkty montażowe VELUX  

 • Kołnierze uszczelniające VELUX – oferta obejmuje aż 21 rodzajów kołnierzy uszczelniających – niezbędnych do prawidłowego montażu okien dachowych. Stojąc przed wyborem właściwego kołnierza uszczelniającego należy pamiętać, że należy zwrócić uwagę na rodzaj pokrycia dachowego. Odpowiednio dobrany kołnierz to gwarancja szczelności i bezpiecznego odprowadzania wody poza obrys okna. 

 • System ciepłego montażu VELUX BDX – system zbudowany z trzech elementów: ramy izolacyjne BDX, izolacji BFX, którą montuje się wokół okna i rynny odwadniającej.  Jest to idealne połączenie okna dachowego z warstwami dachu.  

 • Świetliki tunelowe VELUX – promienie słoneczne padają na dach, po czym wpadają do światłonośnego tuneli - biegnącego od dachu do sufitu - który został wyłożony specjalną odbijającą powłoką. Przy odpowiedniej pogodzie i przy założeniu, że montujemy świetliki w odpowiednim miejscu – można uzyskać efekt lepszy niż w przypadku żarówki o mocy 60W.  
   

Koncepcja społecznej odpowiedzialności firmy VELUX 

Ponad 50 lat temu założyciel firmy VELUX sformułował koncepcję społecznej odpowiedzialności, której założenia zostały oparte na zasadach Przedsiębiorstwa Modelowego. Firma VELUX może poszczycić się dużą odpowiedzialnością społeczną, której celem jest dostarczanie produktów użytecznych dla otoczenia, a jednocześnie odpowiednie traktowanie klientów, dostawców, pracowników, a także udziałowców firmy. Firma VELUX deklaruje, że pracownicy, społeczeństwo, środowisko i gospodarka to istotne obszary, na które firma ma realny wpływ.  

 

Velux, artykuły blogowe

Dowiedz się więcej: 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-17
wsio ok
pixel