Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Farby zewnętrzne

( ilość produktów: 67 )

Farba zewnętrzna zabezpiecza i dekoruje ściany zewnętrzne. Na rynku dostępne są farby organiczne, nieorganiczne oraz typy pośrednie. Każdy z wymienionych produktów różni się między sobą właściwościami i zastosowaniem.

Wybierając farby zewnętrzne, warto zwrócić uwagę na to, że coraz więcej producentów stawia na produkty dyspersyjne, które nazywa się również farbami emulsyjnymi. Dzięki temu, że są wodorozcieńczalne, nie stanowią większego zagrożenia dla środowiska naturalnego. Należy podkreślić, że dobrze dopasowana farba zewnętrzna gwarantuje trwałą ochronę ścian zewnętrznych i pozwala uzyskać przyciągający wzrok wygląd fasady.

Farby zewnętrzne — jakie rodzaje proponują producenci?

Wybierając najlepszą farbę zewnętrzną, należy dopasować ją do podłoża, na które będzie nakładana. Stąd na rynku można spotkać farby o różnych składach. Farby akrylowe bazują na żywicy akrylowej. Można nimi pokrywać wszelkie powierzchnie betonowe oraz cegłę ceramiczną oraz każdy rodzaj tynku (poza wapiennym). Jest to jedna z najpopularniejszych farb.

Farba silikonowa wykonana została głównie z żywic silikonowych. Można ją nakładać praktycznie na każdą powierzchnię, z pominięciem cegieł silikatowych. Wspomniany produkt gwarantuje dobrą ochronę zarówno podczas wykańczania ścian zewnętrznych budynku, jak i modernizacji starych budynków. Bez problemu radzi sobie z pokryciem wcześniejszych warstw innych farb, bez względu na ich rodzaj.

Farby krzemianowe, zwane również silikatowymi pokrywają bez problemu wszystkie rodzaj farb nieorganicznych, jednak nie można ich stosować na istniejących już warstwach produktów akrylowych lub silikonowych. Można je kłaść z powodzeniem na lekko przeschnięte tynki, co przyspiesza tempo wykończenia ścian zewnętrznych.

Farby zewnętrzne — dlaczego warto stosować je na fasadach?

Wybierając farby zewnętrzne i malując nimi elewację, inwestor może liczyć na:

  • dobrze dobrany skład, który sprawia, że okresowa konserwacja i renowacja powierzchni nie będzie trudna, a co więcej zapewni ścianom zewnętrznym odpowiednią odporność na działanie niekorzystnych warunków;
  • różnorodna kolorystyka, która gwarantuje bezproblemowe kształtowanie wizerunku architektonicznego budynku;
  • wysokiej jakości żywice, dzięki którym można mieć pewność, że przyczepność farby będzie na wysokim poziomie, dzięki czemu będzie ona trwale chronić elewację przed porostem glonów i grzybów;
  • doskonała konsystencja, która ułatwi nakładanie farby i skróci czas malowania ścian zewnętrznych budynku, dzięki czemu właściciel będzie mógł liczyć na oszczędności.

Farby zewnętrzne — możliwości i zastosowanie

Farby zewnętrzne stosuje się jako ostateczną warstwę wykończeniową, którą nakłada się w czasie prac remontowych lub budowlano-wykończeniowych. Stosując prawidłowo dobraną farbę zewnętrzną, można uzyskać trwałą powłokę oraz ochronę elewacji przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Farby fasadowe chronią także ściany przed wchłanianiem pojawiającej się w otoczeniu wilgoci, co powoduje, że nie przylegają do nich zabrudzenia. Wybierając odpowiedni produkt, warto zwrócić uwagę na farby samoczyszczące, które pozwalają na zmniejszenie częstotliwości renowacji elewacji budynku. Dobrze jest kupić farbę, która posiada składniki zapobiegające biokorozji. Wówczas można mieć pewność, że na fasadzie nie pojawi się pleśń i grzyby.

Na rynku dostępne są gotowe farby w określonych barwach zgodnych z paletą producenta. Użytkownik może jednak samodzielnie wybrać i stworzyć kolor za pomocą specjalnych pigmentów, które dodaje się do białej farby. W ten sposób uzyska barwę, która nie tylko mu odpowiada, ale często wpisuje się także w otoczenie domu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając farby zewnętrzne w sklepie internetowym renowa24.pl?

Wybierając farby zewnętrzne, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • Powierzchnię, na jaką ma być nałożona farba — wybieraj produkty dopasowane do fasad betonowych, cegły ceramicznej, czy tynku.
  • Rodzaj farby — w ofercie dostępne są m.in. farby akrylowe i silikonowe i silikatowe.
  • Producenta — w naszej ofercie użytkownik znajdzie produkty renomowanych marek, m.in.: DULUX, ARSANIT. 
  • Barwie — użytkownik może wybierać spośród farb w kolorach zaproponowanych przez producenta lub wybrać biały produkt, który połączy z wybranym pigmentem, uzyskując tym samym rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

FAQ

Jakie są zalety farb zewnętrznych?

Najważniejszą zaletą farb zewnętrznych jest ich skład, który pozwala na bezproblemowe pokrycie fasady, chroniąc ją przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, zabrudzeniami oraz pojawieniem się korozji biologicznej w postaci grzybów lub pleśni.

Bogata kolorystyka farb oraz możliwość samodzielnego doboru koloru produktu sprawiają, że farby zewnętrzne można dopasować do otaczającego budynek krajobrazu oraz upodobań właściciela.

Na jakich powierzchniach stosuje się farby zewnętrzne?

Farby zewnętrzne można stosować praktycznie na każdej powierzchni. Należy przy tym pamiętać, aby do każdej z nich dobrać odpowiedni rodzaj farby. I tak — farby akrylowe można stosować na betonie, cegłach ceramicznych i tynkach. Farby silikonowe sprawdzą się na każdej powierzchni poza pustakami silikatowymi, a farby silikatowe pokryją wszystkie rodzaje farb nieorganicznych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-17
Wszytko ok
2023-03-17
wsio ok
pixel