t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze pojedyncze do okien dachowych

( ilość produktów: 2701 )
Okna dachowe to niezbędna część poddasza użytkowego. Ich zadaniem jest dostarczenie odpowiedniej ilości światła słonecznego i świeżego powietrza do pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Do prawidłowego montażu okna dachowego konieczne są kołnierze uszczelniające. Łączą one okno z połacią dachową. Niezbędne mogą tutaj okazać się kołnierze pojedyncze. Muszą być one jednak prawidłowo dobrane do rozmiaru okna oraz pokrycia na dachu. Służą one do montażu jednego okna w kołnierzu. Odprowadzają  nagromadzoną – w wyniku opadów deszczu, bądź śniegu – wodę poza obręb okna dachowego. Tym sposobem kołnierze pojedyncze doskonale uszczelniają okno dachowe. Zastosowanie tego typu rozwiązania daje nam pewność, że nasze okno będzie prawidłowo zamontowane.

Kołnierze pojedyncze  - korzyści oraz cechy charakterystyczne

W sklepie Renowa24 posiadamy kołnierze pojedyncze wykonane z wysokiej jakości materiałów. Cechuje je niezwykła trwałość oraz wytrzymałość. Budowa kołnierza to górny oraz dolny element + elementy boczne. Zakończenie stanowi zazwyczaj płaska blacha lub elastyczny fartuch. Jest ono uzależnione od rodzaju zadaszenia, na którym zamontujemy pojedynczy kołnierz. Niezwykłą zaletą kołnierzy, które można u nas zakupić jest fakt, że doskonale dopasowują się do pokrycia dachowego. W przeważającej większości są wykonane z aluminium, ale można u nas nabyć także kołnierze, które są stworzone z blachy tytanowo – cynkowej lub miedzianej. Kołnierze pojedyncze można wykorzystywać również w oknach dachowych ułożonych względem siebie – w pionie, poziomie lub w zespoleniach.
Zastosowanie tego rodzaju kołnierzy sprawi, że szczelina pomiędzy oknem dachowym, a dachem będzie prawidłowo wypełniona. Dzięki temu woda nie wycieknie na dach, ale także do pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Umożliwi nam to utrzymanie dachu w doskonałej kondycji przez długi czas. Kołnierze pojedyncze dostępne w ofercie Renowa24 cechuje także odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów (np. tworzyw sztucznych), co przekłada się na długą żywotność produktu. Kolejną zaletą jest także łatwość montażu. 

Kołnierze pojedyncze – możliwości zastosowania

Kołnierz uszczelniający, jak już wiemy, stanowi doskonałe połączenie okna z dachem. Taka jest jego podstawowa funkcja i zastosowanie. Łączy okno z połacią dachową zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Wspiera również właściwości izolacyjne okien dachowych i sprawia, że szyba harmonijnie komponuje się z naszym dachem. Kołnierz lekko zawija się, aby odprowadzić wodę z okna. Uniemożliwia to gromadzenie się wilgoci na uszczelkach oraz przedostawanie się deszczu przez okno. Kołnierz zabezpiecza również okna przed opadami śniegu, czy innymi niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, które mogłyby przedostać się do pomieszczeń znajdujących się na poddaszu.  

Kołnierze pojedyncze – jak wybrać odpowiednie produkty z tej kategorii?

Rodzaje kołnierzy są uzależnione od zastosowanego pokrycia dachowego. Posiadamy kołnierze pojedyncze zarówno do pokryć płaskich, jak i falistych. Obecnie są to najbardziej popularne rozwiązania stosowane przez użytkowników okien dachowych. W naszej ofercie znajdziesz również kołnierze dopasowane do wysokości pokrycia dachowego. Decydując się na pojedynczy kołnierz, warto pamiętać, że dobrze dobrany zapewni nie tylko precyzyjny montaż, ale także lepszą funkcjonalność okna. Pamiętajmy także o tym, że każdy producent oferuje kołnierze, które pasują wyłącznie do jego okien. Ważne jest, żeby przy wyborze kołnierza pamiętać o sposobie montażu okna, czy będą one montowane pojedynczo, czy w zespoleniu. Okna dachowe zespolone łączymy zazwyczaj w pionie lub poziomie – w pionie są to okna o tej samej szerokości, w poziomie – o tej samej wysokości. Zestawienie to jest bardzo ciekawe pod względem zarówno estetycznym, jak i architektonicznym, ale co najważniejsze zapewnia optymalne doświetlenie poddasza. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego kołnierza, to musimy pamiętać o odpowiedniej wysokości montażu. Okna dachowe można zamontować na wysokości standardowej lub obniżonej. Wysokość obniżona jest szczególnie polecana do pokryć płaskich lub o niższym profilu.  

FAQ

1. Jaka jest główna funkcja kołnierzy pojedynczych przy montażu okien dachowych?
Główną funkcją kołnierzy pojedynczych przy montażu okien dachowych jest uszczelnienie połączenia między oknem a połacią dachową, co zapewnia odpowiednią izolację przeciwwilgociową, czyli ochronę przed wodą i innymi czynnikami atmosferycznymi.
2. Jakie korzyści niesie ze sobą wykorzystanie kołnierzy pojedynczych przy montażu okien dachowych?
Wykorzystanie kołnierzy pojedynczych przy montażu okien dachowych przynosi kilka korzyści, takich jak doskonałe uszczelnienie, trwałość oraz wytrzymałość. Istotna jest również łatwość montażu oraz ochrona przed wilgocią, deszczem, śniegiem i innymi warunkami atmosferycznymi.
3. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego kołnierza pojedynczego do okna dachowego?
Przy wyborze odpowiedniego kołnierza pojedynczego do okna dachowego, należy brać pod uwagę rozmiar okna, rodzaj pokrycia dachowego oraz sposób montażu okien (pojedynczy, w zespoleniu, pionowo lub poziomo). Niezbędne jest również dostosowanie kołnierza do konkretnego producenta okien dachowych, aby zapewnić precyzyjny montaż i funkcjonalność.
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-25
Ok
pixel