Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze do karpiówek

81 Ilość produktów

 

 

Kołnierze do zespoleń do karpiówek stosowane są do praktycznie każdego typu okien połaciowych. Mogą być montowane w przypadku okien obrotowych, uchylno-obrotowych, o podwyższonej osi obrotu, jak i do zespoleń. Możliwie jest łączenie ich w różnych konfiguracjach. W naszej ofercie przedstawiamy różne typy kołnierzy uszczelniających, w głównej mierze wykonanych z aluminium. Dostępne są również kołnierze wykonane z tytanu-cynku i miedzi. Sprawia to, że są one wytrzymałe i wykazują odporność na zmienne czynniki atmosferyczne. Kołnierze mogą być łączone blokowo, pionowo i poziomo. Pozwalają na bezpieczne odprowadzanie śniegu i wody poza obręb okna dachowego 

 

Jakie są możliwości zastosowania kołnierzy do zespoleń do karpiówek? 

 

Kołnierze do zespoleń przystosowane są do montażu dwóch lub więcej okien dachowych blisko siebie. Można je montować w pionie, w poziomie, jak i w blokach. Kołnierz do zespoleń do karpiówek może być montowany w dachach o nachyleniu od 25 do 90 st. Okna dachowe powinny być instalowane w standardowej odległości – 10 cm od siebie 

 

Jakie korzyści wypływają z instalacji kołnierzy do zespoleń do karpiówek? 

 

Do zalet kołnierzy do zespoleń do karpiówek należy: 

  • Zablokowanie jakiegokolwiek przecieku wody – dzięki temu wilgoć nie jest w stanie dostać się do pomieszczenia, niwelując ryzyko wystąpienia grzyba lub pleśni na ścianie. 
  • Eliminacja mostków termicznych – zapobiega to ucieczce ciepła i wysokim rachunkom za ogrzewanie.  
  • Estetyczne wykończenie połaci dachowej – dzięki temu, że kołnierze uszczelniające dostępne są w różnych wersjach, można skutecznie dopasować je do połaci dachowej.  
  • Skutecznie zabezpieczają również przed pyłem, śniegiem i liśćmi, a także innymi zanieczyszczeniami.  

 

FAQ 

 

Jak zbudowany jest kołnierz do zespoleń do karpiówek? 

 

Kołnierze składają się z elementów bocznych oraz górnego i dolnego. Komponenty boczne kołnierza przekładane są naprzemiennie z pokryciem dachowym. Modułowe elementy boczne zaprojektowane są z miękkiej blachy, dzięki czemu można je wyginać, aby dokładnie dopasować do dachu. Dolny element posiada masę plastyczną, która umożliwia precyzyjne usadowienie kołnierza do pokrycia dachowego. Wszystko to zapewnia wysoką szczelność połączenia. Rynienka odwadniająca odprowadza skropliny pary wodnej, dzięki czemu wilgoć nie dostaje się do pomieszczeń.  

 

Jak wybrać kołnierz do zespoleń do karpiówek? 

 

Kołnierze uszczelniające najlepiej kupować od tego samego producenta, od którego zostały zakupione okna dachowe. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na takie elementy jak: 

  • Głębokość, na jakiej będzie zainstalowane okno dachowe. 
  • Rodzaj dachu – wybrany kołnierz musi być dostosowany do rodzaju pokrycia – np. falistego, wysokoprofilowanego, płaskiego. 
  • Rozmiar i kolor – dzięki temu, że kołnierze dostępne są w różnych kolorach, można skutecznie dopasować je do konkretnego dachu. 
  • Rodzaj konstrukcji – kołnierz może być pojedynczy lub zespolony.  

 

Jak zamontować kołnierz do zespoleń do karpiówek? 

 

W momencie, gdy rama okienna zostanie osadzona w otworze, można połączyć z nią blaszane profile kołnierza. Dolny element łączy się z dolną częścią ościeżnicy. Do tego zadania przydadzą się wkręty. Zewnętrzną część profili musi zostać połączona z łatami dachowymi lub z usztywnionym poszyciem wykonanym z desek lub z płyt. Fachowcy najczęściej wykorzystują do tego haftki, gwoździe i wkręty. Podczas montażu kołnierza, należy pamiętać, aby profilowana rynienka nie została spłaszczona. Dodatkowo kołnierz nie powinien wystawać ponad dach. Oprócz tego podczas instalacji kołnierza, należy wziąć pod uwagę, że należy zachować odpowiednie dostępy ze względu na rodzaj pokrycia – wysoki profil: 9-12 cm, dachówka i blachodachówka – 8-10 cm, blacha płaska i gont bitumiczny: 0-4 cm 

 

 
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
pixel