Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze do karpiówek

( ilość produktów: 132 )

Kołnierze do zespoleń do karpiówek można z powodzeniem zastosować praktycznie do montażu każdego typu okna dachowego. Można je wybierać do uszczelnienia montażu okien obrotowych, o podwyższonej osi obrotu, uchylno-obrotowych, a także do zespoleń. Dostępne w ofercie kołnierze wyróżniają się konstrukcją, która pozwala na to, aby okna dachowe łączyć w różnych konfiguracjach. Oferta sklepu internetowego Renowa24.pl obejmuje różne typy kołnierzy uszczelniających, które w znaczącej części wykonane są z wysokiej jakości aluminium. Inwestor znajdzie u nas także kołnierze wykonane z miedzi oraz tytanu-cynku. Każdy model jest wytrzymały i odporny na zmienne/niekorzystne czynniki atmosferyczne. Decydując się na proponowane przez nas rozwiązania, właściciel budynku może połączyć je pionowo, poziomo, a także blokowo. Dzięki nim możliwe będzie bezpieczne odprowadzenie wody i śnieg poza obręb okna dachowego.

Kołnierze do zespoleń do karpiówek — kiedy należy jest stosować?

Kołnierze do zespoleń do karpiówek pozwalają na montaż co najmniej dwóch okien dachowych, które znajdują się blisko siebie. Sprawdzą się podczas instalacji wybranych okien w pionie, w poziomie, jak i w blokach. Warto mieć na uwadze, że kołnierze do karpiówek można montować w dachach, których kąt nachylenia wynosi między 25 a 90°. Dodatkowo trzeba pamiętać, że okna dachowe montuje się w standardowej odległości - 10 cm jedno od drugiego.

Kołnierze do zespoleń do karpiówek — korzyści, jakie wynikają z zastosowania proponowanych rozwiązań

Decydując się na proponowane przez Renowa24.pl kołnierze do zespoleń do karpiówek, użytkownik może liczyć na:

  • szczelne połączenie okien połaciowych z dachem, dzięki czemu do pomieszczeń nie przedostanie się wilgoć, dzięki czemu można mieć pewność, że we wnętrzach na poddaszu nie pojawi się grzyb ani pleśń;
  • skuteczną eliminację mostków termicznych, co oznacza brak ucieczki ciepła z pomieszczeń i tym samym — zmniejszenie rachunków za pozyskanie energii cieplnej;
  • estetyczne wykończenie dachu, ponieważ kołnierze do zespoleń do karpiówek dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu bez problemu można je dopasować do połaci dachowej;
  • skuteczne zabezpieczenie poddasza przed pyłem śniegiem oraz innymi zanieczyszczeniami.

Kołnierze do zespoleń do karpiówek — jak wybrać prawidłowy model?

Wybierając kołnierze do zespoleń do karpiówek, należy mieć na uwadze, aby kupować je od producenta, od którego wybraliśmy okna dachowe. Dodatkowo należy pamiętać, aby zwrócić uwagę na:

  • rodzaj pokrycia dachowego, ponieważ kołnierz musi być do niego w 100% dopasowany;
  • głębokość, na jakiej będzie montowane okno dachowe;
  • rozmiar kołnierza, który musi być taki sam, jak rozmiar okna dachowego;
  • kolor kołnierza, który powinien być dopasowany do dachu, aby móc stworzyć z nim estetyczne połączenie;
  • rodzaj konstrukcji, w której będzie montowane rozwiązanie, ponieważ na rynku dostępne są kołnierze pojedyncze oraz zespolone.

FAQ

Jak wygląda budowa kołnierza do zespoleń do karpiówek?

Kołnierze do zespoleń do karpiówek wyposażone są w elementy: górny, dolny oraz boczne. Ostatnie z wymienionych przekłada się naprzemiennie z pokryciem dachowym. Modułowe elementy boczne produkuje się z miękkiej blachy, co sprawia, że można je bez problemu wyginać i tym samym idealnie dopasować do do połaci dachu. Dolny element wyposażono w masę plastyczną, dzięki której kołnierz można precyzyjnie osadzić w pokryciu dachowym. Takie rozwiązanie sprawia, że kołnierze do zespoleń do karpiówek zapewniają doskonałą szczelność połączenia. Nie można także zapominać o rynience odwadniającej, które odprowadza skropliny pary wodnej, co przekłada się na to, że wilgoć nie przedostaje się do pomieszczeń.

Jak prawidłowo zainstalować kołnierze do zespoleń do karpiówek?

Montując okno dachowe, nie można zapomnieć o prawidłowej instalacji kołnierza do zespoleń do karpiówek. Kiedy rama okienna zostanie osadzona w otworze, należy połączyć ją z blaszanymi profilami kołnierza. Dolne elementy ościeżnicy łączy się z dolnym elementem kołnierza za pomocą wkrętów. Zewnętrzną część profilu należy połączyć z łatami dachowymi albo poszyciem, które wykonano z płyt lub desek. W tym wypadku najlepiej wykorzystać gwoździe, wkręty lub haftki. Montując kołnierz, należy szczególną uwagę zwrócić na profilowaną rynienkę, która nie może zostać spłaszczona oraz na to, aby kołnierz nie wystawał ponad dach. Poza tym, instalując kołnierz trzeba mieć na uwadze zachowanie odpowiednich odstępów, które będą różne ze względu na rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka i dachówka — między 8 a 10 cm, wysoki profil — między 9 a 12 cm, a blacha płaska i gont bitumiczny — od 0 do 4 cm.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
2023-03-17
wsio ok
pixel