Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Farby ceramiczne

( ilość produktów: 245 )

ceramiczne, nazywane także farbami plamoodpornymi, to produkt, który po raz pierwszy pojawił się na rynku niecałe 20 lat temu. Jest to wodorozcieńczalna farba lateksowa do ścian i sufitów, którą dodatkowo wzbogacono o ceramiczne wypełniacze o bardzo małej wielkości. Ceramiczne mikrogranulki sprawiają, że po nałożeniu farby tworzy się powłoka niezwykle twarda i odporna na szorowanie.

Wodorozcieńczalna farba ceramiczna stworzona została na bazie żywic akrylowych zawieszonych w wodzie (inaczej nazywanych dyspersjami akrylowymi), pigmentów oraz wypełniaczy. Składnikiem, który odróżnia ją od farb lateksowych, są komponenty ceramiczne, czyli granulki, które nie są widoczne gołym okiem. Niektóre farby ceramiczne mają w swoim składzie dodatkowe elementy, dzięki którym wyróżniają się właściwościami bakteriobójczymi, antystatycznymi oraz neutralizującymi znajdujący się w powietrzu formaldehyd.

Farba ceramiczna — właściwości produktu

Farby ceramiczne po nałożeniu i wyschnięciu tworzą na pomalowanej powierzchni powłokę o nietypowych właściwościach. Dzięki nim ściany i sufity wyróżniają się niespotykaną przy innych farbach twardością, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, odpryski i wgniecenia. Powierzchnie, które pomalowano tym typem farby mają gładkie, matowe wykończenie, co sprawia, że nie osadza się na nich kurz.

 

Farby ceramiczne — zalety rozwiązania

Inwestorzy, którzy zastanawiają się nad tym, czy farby ceramiczne to dobre rozwiązanie, powinni poznać zalety tego rozwiązania. Do najważniejszych należą:

  • specjalnie opracowana formuła, która pozwala na proste nakładanie, dzięki czemu sam użytkownik może wymalować swój dom;
  • optymalna konsystencja, dzięki której farba dokładnie kryje malowaną powierzchnię, co sprawia, że wystarczą dwie warstwy, aby stworzyć trwałą powłokę;
  • doskonała przyczepność do podłoża, która sprawia, że farba trzyma się na nim przez wiele lat, tworząc wyjątkową powłokę;
  • specjalnie dobrany skład, który pozwala mieć pewność, że farba przez wiele lat będzie prezentowała się nieskazitelnie, a kolory nie będą blaknąć;
  • formuła, która sprawia, że farby ceramiczne są niezwykle proste w czyszczeniu i odporne na mycie i szorowanie.

 

Farby ceramiczne — zastosowanie

Farby ceramiczne wykorzystuje się do pokrycia różnego rodzaju powierzchni. Chcąc mieć pewność, że inwestor wybrał właściwy produkt, na etykiecie powinien sprawdzić do czego można stosować wybraną farbę. Informacji może także szukać w karcie technicznej. Najczęściej farby ceramiczne wykorzystuje się do malowania ścian, które wykończono tradycyjnymi zaprawami wapienno-ceramicznymi i cementowymi, gładziami gipsowymi oraz płytami kartonowo-gipsowymi, a także cienkowarstwowymi tynami mineralnymi i akrylowymi.

Ceramiczne farby można także nakładać, jeśli producent nie określi inaczej. na beton, cegły, tapety i betonowe bloczki konstrukcyjne. Dodatkowo, jeśli powierzchnia zostanie odpowiednio zagruntowana, farby ceramiczne można nakładać na powierzchnie drewniane, drewnopochodne oraz metalowe. Sprawdzi się także przy malowaniu szkła i ceramiki.

Farby ceramiczne, dzięki temu, że są wysoce odporne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu można je stosować nie tylko w prywatnych domach, ale także w obiektach użyteczności publicznej. Najczęściej maluje się takie wnętrza jak kuchnie, korytarze, spiżarnie, czy sale w przedszkolach, żłobkach i szkołach, sale szpitalne, czy gabinety lekarskie, kosmetyczne i weterynaryjne.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając farby ceramiczne z oferty renowa24.pl?

Wybierając farby ceramiczne z oferty sklepu renowa24.pl należy zwrócić uwagę na:

  • skład farby — wybierając farby warto sprawdzić etykietę lub kartę techniczną, w której będą wypisane składniki pozwalające ocenić, na jaką powierzchnię można nałożyć farbę;
  • producenta — proponujemy farby pochodzące od liderów rynkowych w zakresie produkcji farb;
  • pojemność — w ofercie znajdują się różne wielkości farb, dzięki czemu każdy może dobrać odpowiednią ilość pozwalającą pokryć malowaną powierzchnię;
  • cenę — uzależniona jest od producentów i wielkości pojemnika.

 

FAQ

 

Czy warto zastosować farby ceramiczne?

Ściany pomalowane farbą ceramiczną nie przyciągają kurzu i dodatkowo ograniczają rozwój pleśni i grzybów, dlatego warto je wykorzystać w pokojach dziecięcych oraz pomieszczeniach, w których przebywają osoby chore na alergię. W zależności od składu można nią pokryć różne powierzchnie i zastosować w kuchni lub w łazience, czyli w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

 

Jakie są zalety stosowania farb ceramicznych?

Farby ceramiczne są cenione za trwałość kolorów oraz skład, który pozwala stworzyć odporną na upływ czasu, twardą powłokę, która wyróżnia się właściwościami antystatycznymi, dzięki czemu na malowanej powierzchni nie osiada kurz. Farby ceramiczne tworzą na ścianie gładką, matową powłokę.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-17
wsio ok
pixel