Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Farby silikonowe

( ilość produktów: 8 )

Farba silikonowa elewacyjna przeznaczona jest do malowania fasady, którą pokryto tynkiem silikonowym, mineralnym lub tynkiem silikonowo-silikatowym. Doskonale sprawdza się także na innych podłożach, np. tynku cementowym, wapiennym oraz cementowo-wapiennym. Można ją wykorzystać zarówno na nowych powierzchniach, jak i tych, które wymagają odświeżenia i odnowienia.

W skład farb silikonowych wchodzi modyfikowana żywica silikonowa oraz mineralne wypełniacze i pigmenty. Dobrze dobrany skład zapobiega pojawieniu się na elewacji grzybów pleśni, a także porostów. Wybierając tę farbę, użytkownik może także liczyć na prawidłowe zabezpieczenie elewacji przed wilgocią. Wysoka odporność na zabrudzenia sprawdza się w miejscach, w których fasada jest szczególnie narażona na zanieczyszczenia, np. w centrum dużych miast, w dzielnicach przemysłowych, czy przy ruchliwych ulicach.

Farby silikonowe odznaczają się doskonałą paroprzepuszczalnością, dzięki czemu ściany zewnętrzne mogą oddychać i nie zamakają. Warto również zwrócić uwagę na to, że są odporne na zmiany temperatur, mróz, a także promieniowanie UV. Ich skład pozwala na stworzenie trwałej i elastycznej powłoki. Różnorodna kolorystka, w jakiej można nabyć farby, sprawia, że elewację można dopasować zarówno do koncepcji właścicieli, jak i otaczającego krajobrazu.

Farby silikonowe — jakich korzyści ze stosowania tych produktów może spodziewać się użytkownik?

Decydując się na zewnętrzne farby silikonowe, użytkownik może liczyć na nowoczesne produkty, które wyróżniają się właściwościami użytkowymi. Do najważniejszych zalet tego rozwiązania należą:

  • Doskonale opracowany skład (czyli żywica silikonowa, pigmenty, wypełniacze oraz dodatki organiczne), który sprawia, że farba silikonowa tworzy na gładką i elastyczną powłokę, która nie pęka.
  • Hydrofobowość zapewniająca właściwości samoczyszczące, czyli pozwalająca na to, aby powierzchnia fasady długo pozostała czysta. Elewacja nie wchłania wody deszczowej, która dodatkowo spłukuje kurz i inne zanieczyszczenia. Dzięki temu właściciel budynku może mieć pewność, że przez wiele lat jego własność będzie prezentowała się nienagannie.
  • Mikroporowata struktura, która pozwala na dyfuzję pary wodnej ze ścian, dzięki czemu nie gromadzi się w nich, a właściciel domu może mieć pewność, że jego dom jest dobrze zabezpieczony.

Farba silikonowa — zastosowanie produktu

Aby zewnętrzna farba silikonowa mogła utrzymać swoje właściwości, przed jej zastosowaniem należy dobrze przygotować podłoże. Musi być mocne i nośne, a także chłonne, suche i przede wszystkim wolne od substancji, które mogą zmniejszać jego przyczepność (np. tłuste plamy lub kurz). Żeby wzmocnić efekt, warto wcześniej zagruntować ścianę, dzięki czemu uzyska się odpowiednią chłonność i nośność.

Nakładając zewnętrzne farby silikonowe, należy mieć na uwadze, że podłoże, które zawiera w składzie cement i wapno muszą być sezonowane przez 28 dni. Tylko wtedy można mieć pewność, że powłoka stworzona z farby nie zostanie zniszczona.

Aby efekt był jak najlepszy, przed nałożeniem farby, wybrany produkt także należy odpowiednio przygotować. Przede wszystkim farbę silikonową należy dokładnie wymieszać. Jeśli malowana będzie powierzchnia o znacznej porowatości, farbę można rozcieńczyć wodą zdatną do picia — maksymalnie 5% objętości.

Zaleca się, aby nałożyć dwie warstwy farby, pamiętając, aby drugą nałożyć dopiero po dokładnym wyschnięciu pierwszej. Decydując się na malowanie wałkiem, warto wybrać tzw. metodę obfitą, unikając zbyt mocnego rozciągania farby silikonowej na fasadzie. Malowanie należy wykonać w taki sposób, aby bez przerywania pracy pomalować całą powierzchnię, która będzie odcięta w naturalny sposób, np. płaszczyzną okna. Dzięki temu unika się łączenia malowanych powierzchni.

Na co zwrócić uwagę, wybierając farby silikonowe z oferty renowa24.pl?

Wybierając zewnętrzne farby silikonowe z oferty sklepu internetowego renowa24.pl, warto skupić się na:

  • Producencie — oferujemy produkty pochodzące od liderów rynkowych w zakresie tworzenia asortymentu do wykończenia fasady, np. marek ARSANIT, CERESIT, czy MAGNETIC NEO.
  • Kolorze — w ofercie znajdują się farby silikonowe w różnych barwach, dzięki czemu właściciel budynku może dopasować je do swoich potrzeb i założenia projektu architektonicznego.
  • Cenie — proponujemy farby w różnych cenach, dzięki czemu oferta dopasowana jest do potrzeb każdego inwestora. Dzięki niej każdy może wykorzystać farby wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach i stworzyć wyjątkową i wytrzymałą elewację.

FAQ

Czy warto zastosować farby silikonowe?

Farby silikonowe mają wszechstronne zastosowanie. Można je stosować zarówno wewnątrz pomieszczeń, jednak przede wszystkim wykorzystuje się je na zewnątrz. Jest to produkt szczególnie polecany jako warstwa wykończeniowa w systemach ociepleń. Stosuje się ją także do odnawiania elewacji oraz wykonywania malowania renowacyjnego.

Jakie są zalety stosowania farb silikonowych?

Do najczęściej wymienianych zalet farb silikonowych zalicza się ich hydrofobowość, czyli zdolność nieprzepuszczania wody, dzięki czemu zatrzymuje się ona na fasadzie. Spływając czyści dodatkowo elewację, nie pozostawiając na niej żadnych zabrudzeń i kurzu. Wśród atutów farb silikonowych wymienia się także doskonałą przyczepność do podłoża oraz dużą paroprzepuszczalność.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-27
Pozytywnie
pixel