Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze do dachówek płaskich zakładkowych

200 Ilość produktów

Kołnierze do dachówek płaskich zakładkowych to elementy konieczne podczas montażu okien dachowych. Dzięki nim możliwe jest szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym. Kołnierz do okna dachowego stanowi barierę, która chroni przed czynnikami atmosferycznymi (deszczem, śniegiem, wiatrem). Zapewnia także pełną wodoszczelność oraz zabezpiecza przed promieniowaniem UV.

Kołnierze do dachówek płaskich zakładkowych – jakie wybrać?

Dbamy o to, by akcesoria do okien dostępne w Renowa24 były najwyższej jakości. Dlatego sprzedajemy kołnierze do dachówek płaskich zakładkowych od cenionych i renomowanych producentów, takich jak DAKEA czy OKPOL. Oferowane przez nas produkty występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością dostosujesz je do wymiarów Twojego okna dachowego.

 

W naszym sklepie znajdziesz także:

 

 

 

Kołnierze pojedyncze do dachówek płaskich zakładkowych to niezbędny element dla każdego dachu. Stanowią one nie tylko ważny element estetyczny, ale również pełnią funkcję ochronną przed wnikaniem wody deszczowej i śniegu do wnętrza budynku. W przypadku okien dachowych, kołnierze pojedyncze pozwalają na idealne dopasowanie ich do połaci, zapewniając nie tylko szczelność, ale również bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki temu, kołnierze pojedyncze są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie nie tylko estetykę, ale również funkcjonalność i bezpieczeństwo swojego dachu i domowych pomieszczeń.  

 

Jakie są możliwości zastosowania kołnierzy pojedynczych do dachówek płaskich zakładkowych? 

 

Oferowane kołnierze pojedyncze do dachówek płaskich zakładkowych mogą być umieszczane na dachówkach płaskich o różnej grubości. Różnorodność montażu kołnierza obejmuje również zakres kąta nachylenia.  

 

Jakie korzyści wynikają z zastosowania kołnierzy pojedynczych do dachówek płaskich zakładkowych? 

 

Kołnierze pojedyncze do dachówek płaskich zakładkowych zapewniają skuteczne i trwałe uszczelnienie połączenia między oknami dachowymi a dachem. Nie tylko chronią przed przeciekami i wodą deszczową, ale również przed zimnem, hałasem i insektami. Jakie jeszcze korzyści wynikają z zastosowania kołnierzy pojedynczych do dachówek płaskich zakładkowych? 

  • Skuteczna ochrona przed wodą deszczową i przeciekami. 
  • Trwałe uszczelnienie połączenia między oknem dachowym a dachem. 
  • Ochrona przed zimnem i hałasem. 
  • Odporność na zmiany temperatury i warunki atmosferyczne. 
  • Łatwy i szybki montaż, bez konieczności użycia narzędzi specjalistycznych. 
  • Dostępność w różnych rozmiarach i kolorach, co pozwala na dopasowanie do indywidualnych potrzeb i preferencji. 

 

FAQ 

 

Jak wybrać kołnierz pojedynczy do dachówek płaskich zakładkowych?  

 

Wybór odpowiedniego kołnierza pojedynczego do dachówek płaskich zakładkowych zależy od kilku czynników, takich jak:  

  • Wymiar okna dachowego – warto upewnić się, że wybrany kołnierz posiada odpowiedni rozmiar, który idealnie do okna dachowego, do którego będzie zamocowany. 
  • Rodzaj pokrycia dachowego – każdy rodzaj pokrycia dachowego wymaga innego typu kołnierza pojedynczego.  
  • Warunki atmosferyczne – kołnierz pojedynczy powinien być odporny na warunki atmosferyczne panujące w danym regionie, np. na deszcz, śnieg czy wiatr. 
  • Jakość materiałów – warto postawić na kołnierze wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewnią nie tylko skuteczne uszczelnienie, ale również długą żywotność produktu. 

 

Jak zamontować kołnierz pojedynczy do dachówek płaskich zakładkowych?  

 

W naszej ofercie przedstawione są różne rodzaje kołnierzy, których sposób montażu może się od siebie różnić. Na ogół jednak kołnierze uszczelniające montuje się według konkretnych wskazówek – profile kołnierza powinny zostać połączone z ramą okienną znajdującą się we wcześniej przygotowanym otworze. Dolną część kołnierza mocuje się do dolnej części ościeżnicy np. za pomocą wkrętów. Z usztywnionym poszyciem z płyt lub desek łączy się zewnętrzną część profili. Podczas instalacji kołnierza należy zadbać o to, aby nie wystawał ponad dach i aby jego rynny nie zostały spłaszczone.  

 

Jak zbudowane są kołnierze pojedyncze do dachówek płaskich zakładkowych?  

 

Każdy kołnierz może różnić się co nieco budową od pozostałych, jednak ogólnie produkty te składają się z dwóch elementów bocznych, górnej i dolnej części oraz rynny odprowadzającej wilgoć i klinów uszczelniających. Niektóre kołnierze dodatkowo wyposażone są również w dodatkową termoizolację.  

 

 

 
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-27
Pozytywnie
pixel