Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze do dachówek płaskich zakładkowych

( ilość produktów: 249 )

Kołnierze do dachówek płaskich zakładkowych to jeden z ważniejszych elementów dachu. Dzięki nim można mieć pewność, że dach nie będzie przeciekał w miejscu, w którym łączy się z różnymi instalacjami. Aby dobrać prawidłowo kołnierze do dachówek płaskich zakładkowych, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, do których należą przede wszystkim wielkość, materiał, kolor, czy kompatybilność rozwiązania. Warto również mieć na uwadze, że sam montaż tego elementu nie należy do trudnych, co pozwala wykonać go samodzielnie, używając jedynie kilku narzędzi. Kołnierze dachowe są jednym z niezbędnych elementów systemu dachowego. Zaprojektowano je i stworzono, aby zapewnić ochronę dachu przed wodą, wiatrem, ptakami oraz insektami. Na kołnierze dachowe szczególną uwagę powinni zwrócić uwagę właściciele domów, których budowę zakończono dachami płaskimi, ponieważ wspomniane elementu pozwalają skutecznie chronić je przed wodą, a także pozwalają rozwiązać inne  problemy, które mogą wynikać z zastosowania tego typu dachu.

Czym są kołnierze do dachówek płaskich zakładkowych?

Kołnierze do dachówek płaskich zakładkowych to elementy, które stosuje się na dachach płaskich. Dzięki nim możliwe jest zapewnienie skutecznej ochrony przed wiatrem i wodą. Kołnierze te produkowane są z elastycznego i zarazem trwałego materiału, który idealnie przylega do dachu.

Jakie korzyści wynikają ze stosowania kołnierzy dachowych?

Decydując się na montaż kołnierzy do dachówek płaskich zakładkowych, trzeba mieć na uwadze, że krok ten będzie niósł za sobą wiele korzyści. Do najważniejszych zalet montażu kołnierzy należą:

  1. Ochrona dachu przed wodą — dzięki kołnierzom inwestor jest w stanie skutecznie chronić dach przed działaniem wody, co jest szczególnie istotne dla właścicieli domów, którzy zdecydowali się na płaski dach. Kołnierze dachowe skutecznie chronią przed przedostaniem się wody na dach, dzięki czemu chronią go przed powstawaniem nieszczelności oraz uszkodzeń strukturalnych.
  2. Ochrona dachu przed wiatrem — jest to zaleta, którą docenią inwestorzy, których domy wybudowano w miejscu, które jest narażone na działanie silnych wiatrów. Dzięki zastosowaniu kołnierza można liczyć na to, że będzie chronił przed przepływem powietrza pomiędzy dachem a ścianami budynku, dzięki czemu nie dojdzie do utraty ciepła, a tym samym — do zwiększenia kosztów za energię.
  3. Ochrona domu przed insektami — choć kołnierze do dachówek płaskich zakładkowych stosuje się na dachu, mogą one chronić także przed przedostaniem się owadów oraz innych insektów do wnętrza domu. Szczelne połączenie między dachem a ścianą budynku nie pozwolą na to, aby insekty swobodnie przedostały się do pomieszczeń.
  4. Ochrona przed ptakami — zamontowanie kołnierza pozwoli zapobiec budowaniu gniazd przez ptaki tuż pod dachem. Dzięki kołnierzom ptaki nie będą miały dostępu do przestrzeni znajdującej się pomiędzy ścianami a dachem budynku.
  5. Elastyczność — kołnierze dachowe produkuje się z elastycznych materiałów, które doskonale przylegają do dachu. Dzięki temu mogą one zapewnić skuteczną ochronę przed wodą i wiatrem.
  6. Wytrzymałość — dzięki temu, że kołnierze do dachówek płaskich zakładkowych są wykonane z materiałów wysokiej jakości, odpornych na warunki atmosferyczne, są w stanie zapewnić skuteczną i wieloletnią ochronę dachu płaskiego.
  7. Bezproblemowa instalacja — omawiane w dzisiejszym wpisie kołnierze są proste w montażu, dzięki czemu nie ma konieczności używania w tym celu specjalistycznego sprzętu. Dzięki temu inwestorzy posiadający płaskie dachy mogą je zamontować samodzielnie i rym samym zaoszczędzić na kosztach instalacji.
  8. Uniwersalność — kołnierze do dachówek płaskich zakładkowych dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach, dzięki czemu można bez problemu dopasować je do różnych stylów budynku oraz różnych typów dachów.

FAQ

W jaki sposób prawidłowo przeprowadzić montaż kołnierza do dachówek płaskich zakładkowych?

Montaż kołnierza do dachówek płaskich zakładkowych jest prosty, dzięki czemu można samodzielnie go wykonać. Poniżej przedstawiamy poszczególne kroki:

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
pixel