Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze z dodatkową termoizolacją

645 Ilość produktów

 

 

Dbałość o energooszczędność w pomieszczeniach, wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań. W kategorii tej przedstawiamy kołnierze do zespoleń z dodatkową termoizolacją. Gwarantują szczelne i ciepłe połączenie okien z dachem. Dodatkowy materiał izolacyjny posiada bardzo dobry współczynnik lambda, co przekłada się na brak ucieczki ciepła z pomieszczeń. Decydując się na takie rozwiązanie, można skutecznie zadbać o brak mostków termicznych i niższe rachunki za ogrzewanie 

 

Kołnierze do zespoleń z dodatkową termoizolacją – przeznaczenie 

 

Oferowane w tej kategorii kołnierze do zespoleń z termoizolacją, mogą być stosowane w przypadku wszystkich pokryć dachowych cechujących się wysokością profilu sięgającą do 90 mm. Z powodzeniem można je łączyć z oknami drewnianymi i tworzywowymi, i aluminiowo-tworzywowymi. Podczas montażu kołnierza w pionie i poziomie, należy zachować 10 cm odstępu pomiędzy oknami. Jeśli wraz z oknami mają być zainstalowane również rolety zewnętrzne, odległość pomiędzy oknami powinna wynosić 20 cm. Kołnierze do zespoleń z dodatkową termoizolacją mogą być stosowane np. do dachówki płaskiej, blachy panelowej, pokryć łuskowych itp. 

 

Jakie korzyści wynikają z zastosowania kołnierzy do zespoleń z dodatkową termoizolacją? 

 

Decydując się na instalację kołnierza z tej kategorii, można zyskać takie korzyści jak: 

 • Całkowicie szczelne połączenie okna dachowego z połacią dachową 
 • Ciepłe połączenie, które nie pozwala na ucieczkę ciepła np. poprzez mostki termiczne.  
 • Poprawa współczynnika przenikania ciepła nawet o 15%.  
 • Możliwość dopasowania do dachu pod różnym kątem i stworzonego z różnych materiałów.  
 • Możliwość kolorystycznego dopasowania do designu dachu, a aby zachować możliwie najwyższą estetykę.  
 • Izolacja przez wilgocią, ale i silnym wiatrem, zanieczyszczeniami i liśćmi.  
 • Obniżenie rachunków za ogrzewanie.  
 • Brak ryzyka rozwoju grzybów i pleśni na ścianach.  

 

FAQ 

 

Jak zbudowane są kołnierze do zespoleń z dodatkową termoizolacją? 

 

Kołnierze do zespoleń zbudowane są z kilku modułów – najczęściej dwóch lub czterech. Pomiędzy nimi umieszczona jest rynna, która jest zespala i umożliwia montaż okien dachowych obok siebie. Kołnierze z termoizolacją są szersze od standardowych modeli, ponieważ dodatkowe miejsce zabiera materiał izolacyjny. Przy dolnej części kołnierza znajduje się szeroki fartuch wyposażony w plastyczną masę umożliwiającą osadzenie kołnierza na pokryciu dachowym. Kołnierz wyposażony jest w kliny umożliwiające uszczelnienie okien przed nawiewaniem śniegu, zanieczyszczeń czy liści. Do zestawu dołączona jest również rynna odwadniająca pozwalająca na odprowadzanie wilgoci 

 

Jak wybrać kołnierz do zespoleń z dodatkową termoizolacją? 

 

Wybór kołnierza powinien być uzależniony od kilku aspektów: 

 • Rozmiaru okna – kołnierz i okno muszą mieć ten sam rozmiar. 
 • Okładziny okiennej – okno i kołnierz muszą być wykonane z tego samego materiału. 
 • Pokrycia dachu – kołnierz powinien być przystosowany do rodzaju połaci dachowej. Stosuje się odmienne kołnierze di płaskiego i profilowanego dachu.  
 • Okna, które mają być montowane obok siebie, powinny mieć taką samą długość.  
 • Głębokości osadzenia okna.  

Jak zamontować kołnierze do zespoleń z dodatkową termoizolacją? 

 

Montując kołnierz do zespoleń należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich odstępów w przypadku poszczególnych pokryć dachowych – płaskie dachy i gonty bitumiczne (0-4 cm), dachówki i blachodachówki (8-10 cm), pokrycia o wysokim profilu (9-12 cm).  

Pierwszy etap to osadzenie ramy okiennej w otworze. Ramę należy połączyć z blaszanymi profilami kołnierza. Ościeżnicę w części dolnej łączy się z dolną częścią kołnierza np. za pomocą wkrętów. Zewnętrzna część profili powinna być zmontowana z łatami dachowymi lub sztywnym poszyciem z desek lub płyt. Do tego przydadzą się haftki, gwoździe lub wkręty. Podczas montażu kołnierza nie można dopuścić do spłaszczenia krawędzi profilowanych rynien. Kołnierz nie powinien wystawać ponad dach.  

 

Instalację kołnierza do zespoleń, najlepiej oddać fachowcom. Tylko wtedy można mieć pewność, że szczelność zostanie w pełni zachowana.  

 

 

 
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
2023-03-27
Pozytywnie
pixel