Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze do okien dachowych z dodatkową termoizolacją

( ilość produktów: 632 )
Kołnierz uszczelniający należy stosować do wszystkich okien dachowych. Nie ma tu znaczenia, czy są to okna obrotowe, uchylno – obrotowe, o podwyższonej osi obrotu, czy zespolone. Kołnierz łączy  okno z pokryciem dachowym. Jego podstawowym zadaniem jest odprowadzanie wody deszczowej i śniegu poza okno. Skutecznie zabezpiecza też przed wiatrem. Są różne rodzaje kołnierzy dostosowane do różnego rodzaju pokryć dachowych. Kołnierze z dodatkową termoizolacją stają się coraz bardziej popularne i są coraz częściej stosowane przez inwestorów. Ich podstawowym zadaniem jest poprawa współczynnika przenikania ciepła dla okna dachowego. Kołnierze te zabezpieczają przed powstawaniem tzw. mostków termicznych i ocieplają okna zarówno po stronie wewnętrznej, jak i ponad poziomem łat. Okno posiadające taki kołnierz zatrzymuje aż o 15% więcej ciepła w domu niż kołnierz uszczelniający standardowy.

Kołnierze z dodatkową termoizolacją – korzyści oraz cechy charakterystyczne

Kołnierze z dodatkową termoizolacją poprawiają współczynnik przenikania ciepła dla całego okna dachowego. Dzięki temu mają bezpośredni wpływ na poprawę izolacji termicznej w budynku. Okna dachowe z zastosowanym kołnierzem termoizolacyjnym skutecznie zabezpieczają pomieszczenia na poddaszu przed utratą ciepła i przenikaniem zimna z zewnątrz. Pozwala nam to znacząco ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem budynku. Wyróżniamy dwa rodzaje kołnierzy termoizolacyjnych. Na rynku dostępne są zarówno kołnierze, gdzie wszystkie elementy są podklejane materiałem termoizolacyjnym, jak i takie, w których zestaw izolacyjny stanowi odrębny element i łączy się podczas montażu ze standardowym kołnierzem. Tego rodzaju docieplenia można nabyć w zestawach, ale także jako pojedyncze elementy, takie jak: folia paroprzepuszczalna, wełna termoizolacyjna, opaska izolacyjna. Folia paroprzepuszczalna jest to specjalna folia izolacyjna i paroszczelna. Montowana jest zwykle od środka pomieszczenia i stanowi doskonałą blokadę dla ciepłego i wilgotnego powietrza. Kolejnym rodzajem docieplenia jest wełna termoizolacyjna. Jest to zaimpregnowana naturalna wełna owcza dedykowana do wypełnienia przestrzeni wokół okna dachowego. Nie powinna ona ulec zawilgoceniu, ponieważ prowadzi to do spadku jej właściwości termoizolacyjnych. Folia paroprzepuszczalna stanowi doskonałe zabezpieczenie przed zawilgoceniem wełny izolacyjnej. Opaska izolacyjna swoim kształtem oraz materiałem umożliwia dopasowanie do rozmiaru konkretnego okna. Zakłada się ją od wewnętrznej strony ościeżnicy, a konstrukcja umożliwia szybki i bezproblemowy montaż.  

Kołnierze z dodatkową termoizolacją – możliwości zastosowania

Kołnierz z dodatkową termoizolacją posiada zazwyczaj przyklejony od wewnątrz elastyczny materiał dociepleniowy, który szczelnie przylega do ościeżnicy okna. Tym sposobem po zamontowaniu wytwarza termoizolacyjną ramę. Kołnierze tego typu można zastosować do różnego rodzaju pokryć dachowych. Każdy kołnierz uszczelniający należy dopasować do:
  • okładziny okna – zarówno okno, jak i kołnierz powinny być wykonane z tego samego materiału,
  • rozmiaru okna – kołnierz i okno powinny być w tym samym rozmiarze,
  • rodzaju pokrycia dachowego,
  • sposobu montażu okna – np. czy okno będzie montowane samodzielnie, czy w zespoleniu.  

Kołnierze z dodatkową termoizolacją – jak wybrać produkty z tej kategorii?

W naszym sklepie internetowym Renowa24 oferujemy kołnierze z dodatkową termoizolacją pochodzące z oferty firm FAKRO i VELUX. Dzięki temu mamy pewność, że kołnierze te są wykonane z najlepszych materiałów izolacyjnych. Stając przed wyborem właściwego kołnierza izolacyjnego, należy zwrócić uwagę na rozmiar i rodzaj pokrycia dachowego. Powinniśmy również pamiętać o zakupieniu kołnierza od tego samego producenta, od którego zakupiliśmy okno dachowe. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta. Nasi doradcy zawsze chętnie służą radą i pomocą w kwestii doboru właściwego kołnierza uszczelniającego, który będzie kompatybilny z naszym oknem dachowym.
 

FAQ

1. Jaki jest główny cel stosowania kołnierzy z dodatkową termoizolacją do okien dachowych?
Głównym celem stosowania kołnierzy z dodatkową termoizolacją do okien dachowych jest poprawa izolacji termicznej budynku oraz zwiększenie efektywności energetycznej. Kołnierze te pomagają zabezpieczyć pomieszczenia na poddaszu przed utratą ciepła i przenikaniem zimna z zewnątrz.
2. Jakie korzyści wynikają z zastosowania kołnierzy z dodatkową termoizolacją?
Korzyści wynikające z zastosowania kołnierzy z dodatkową termoizolacją to przede wszystkim poprawa współczynnika przenikania ciepła dla okna dachowego, ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku oraz zabezpieczenie przed powstawaniem mostków termicznych. Okna wyposażone w takie kołnierze mogą zatrzymać nawet o 15% więcej ciepła w domu niż okna z kołnierzem standardowym.
3. Jakie są rodzaje kołnierzy termoizolacyjnych i jakie materiały są wykorzystywane do ich produkcji?
Istnieją dwa rodzaje kołnierzy termoizolacyjnych. Pierwszy rodzaj to kołnierze, gdzie wszystkie elementy są podklejane materiałem termoizolacyjnym. Drugi rodzaj to kołnierze, w których zestaw izolacyjny stanowi odrębny element i łączy się podczas montażu ze standardowym kołnierzem. Materiały stosowane do termoizolacji to m.in. folia paroprzepuszczalna, wełna termoizolacyjna i opaska izolacyjna, które skutecznie zabezpieczają przed utratą ciepła i zawilgoceniem.
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-27
Pozytywnie
pixel