t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Grunty

( ilość produktów: 67 )

Pierwszym etapem malowania najczęściej jest oczyszczenie i zagruntowanie powierzchni, na którą będą nakładane farby. W naszym sklepie internetowym można zamówić grunty do ścian, sufitów, bram, ogrodzeń i tarasów. Proponujemy produkty marek Śnieżka, Dulux, Vidaron, Dekoral czy Beckers. Produkty te często wyrównują nierówności podłoża i zmniejszają jego chłonność.

Grunt — korzyści oraz cechy charakterystyczne

Grunt malarski pełni wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim wiąże pył znajdujący się na powierzchni, co znacznie poprawia efekty dalszej pracy. Dzięki niemu podłoże staje się gładsze, a farby bardziej do niego przywierają. Ujednolica teksturę ścian i sufitów. Izoluje plamy i przebarwienia, co sprawia, że kolor po ich malowaniu jest bardziej jednolity, nie przebijają przez niego niedoskonałości podłoża. Ogranicza chłonność powierzchni, przez co zużywa się mniej farb i przeprowadzenie prac remontowych jest po prostu tańsze.
Stosowanie gruntu ma na celu również wzmocnienie malowanego materiału. Jeśli zostanie odpowiednio dobrany może skutecznie zabezpieczyć go przed uszkodzeniami. Zapewnia trwalszy efekt malowania. Chcąc przemalować ściany na inny kolor, warto nałożyć na nie grunt w podobnym odcieniu, który ułatwi przejście między kontrastowymi barwami. Preparaty gruntujące najczęściej wykorzystuje się do remontów w nowo powstałych budynkach oraz do renowacji powierzchni wymagających kompleksowej naprawy i odświeżenia.

Grunt — możliwości zastosowania

W naszym katalogu dostępne są różne rodzaje gruntów, które sprawdzają się w pracach remontowych wewnątrz i na zewnątrz budynku. Najczęściej mają kolor biały lub bezbarwny. Proponujemy też odcienie czerwieni, srebra i zieleni. Dużą popularnością wśród fachowców cieszą się:

  • grunty izolujące, które maskują plamy i zacieki na ścianach lub sufitach,
  • grunty antykorozyjne, przeciwdziałające korozji elementów stalowych i żeliwnych,
  • grunty do drewna, które wzmacniają jego strukturę i chronią je przed wilgocią,
  • grunty plamoodporne, zapobiegające absorpcji zabrudzeń.

Efekt wykończenia zależy od typu wybranego produktu. Może tworzyć matową, metaliczną lub połyskującą powłokę. Preparaty gruntujące stosuje się między innymi na starych tynkach o niestabilnej strukturze, nowych płytach gipsowo-kartonowych, deskach tarasowych, pergolach, odnawianych bramach i ogrodzeniach. W kuchni i łazience sprawdzają się materiały chroniące ściany i sufity przed wilgocią.

Grunt — jak wybrać produkty z tej kategorii?

Przed zakupem gruntu warto zastanowić się nad oczekiwanymi efektami. Choć wszystkie preparaty służą do przygotowania powierzchni do dalszych prac wykończeniowych, każdy z nich może mieć nieco inne właściwości. Oferujemy produkty plamoodporne, antykorozyjne, izolujące, wzmacniające strukturę drewna lub nadające podłożu efektowny połysk. Najlepsze materiały wyróżniają się dużą wydajnością i szybkim czasem schnięcia. W wielu przypadkach wystarczy jedna warstwa, by osiągnąć założony cel. Zapraszamy do zamawiania produktów gruntujących ze sklepu renowa24.pl.

FAQ

Czym jest grunt?

Grunt to preparat przygotowujący podłoże do prac malarskich. Wyrównuje je, stabilizuje jego strukturę i zwiększa przyczepność. Zapobiega odpryskiwaniu farb. Dzięki niemu można wzmocnić malowany materiał, na przykład poprzez chronienie go przed wilgocią. Gruntowanie sprawia, że nanoszony na powierzchnię kolor jest bardziej jednolity.

Jakie są rodzaje gruntów?

W naszym sklepie można znaleźć wiele rodzajów gruntu. Niektóre przeznaczone są do ścian i sufitów, inne do powierzchni stalowych i żeliwnych lub drewna. Dzielą się również ze względu na kolor, wydajność i skład. Mogą dawać matowe, błyszczące i metaliczne wykończenie, izolować plamy i zacieki, chronić przed rdzą i pleśnią.

Kiedy używać gruntu?

Grunt warto stosować w przypadku remontu ścian i sufitów wymagających kompleksowej renowacji. Polecany jest w przypadku niestabilnych, zaplamionych podłoży. Używa się go także do malowania nowych powierzchni, które mają dużą chłonność, na przykład tynku lub płyty gipsowo-kartonowej. Gruntować można też stare lub nowe tarasy, ogrodzenia, balustrady.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-25
Ok
pixel