Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Farby na dach

( ilość produktów: 43 )

Konserwacja i renowacja dachu jest ważna nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zapobiega korozji, która może być niebezpieczna dla metalowych elementów dachu. Mając to na uwadze pracownicy sklepu renowa24.pl przygotowali specjalną ofertę farb na dach, które pozwolą pomalować zarówno dach z blachy ocynkowanej, jak i zwykłej. W ofercie znajdują się farby gruntujące, gruntoemalie, czy farby poliwinylowe oraz inne produkty dedykowane do malowania dachów z blachy.

Wybierając jeden z najczęściej stosowanych dachów, czyli ten wykonany z blachy lub blachodachówki, warto pamiętać o tym, że ten rodzaj pokrycia dachowego trzeba będzie regularnie konserwować.

Jakie właściwości mają farby na dach?

Farby na dach różnią się pod względem właściwości nieco od innych typów. Dach jest bowiem narażony na wzmożone działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak śnieg, deszcz, grad czy promieniowanie UV. Warto również zwrócić uwagę na to, że dach pod wpływem zmiany temperatur pracuje.

Mając powyższe na uwadze, w ofercie renowa24.pl właściciele domów i budynków użyteczności publicznej znajdą farby antykorozyjne, które dodatkowo są odporne na blaknięcie. Są to produkty na tyle elastyczne, aby po nałożeniu nie pękały w czasie kurczenia się lub rozszerzania blachy. Poza elastycznością, farby na dach wyróżniają się właściwościami ochronnymi, które sprawiają, że pomalowana powierzchnia będzie przez długi czas prezentować się wspaniale.

Farby na dach — zalety rozwiązania

Oferta rynkowa farb na dach jest niezwykle bogata. Wybierając produkt dopasowany do swoich potrzeb, warto zwrócić uwagę na zalety poszczególnych produktów. Do najważniejszych należą:

 • łatwa aplikacja, która sprawi, że nawet mniej wprawione w malowaniu osoby poradzą sobie odświeżeniem dachu;
 • bardzo dobra przyczepność do podłoża, co sprawia, że powłoka jest trwała i wytrzymała, dzięki czemu dach przez wiele lat prezentuje się nieskazitelnie;
 • odpowiednia konsystencja pozwalająca szybko i bez problemu, skutecznie nałożyć farbę, poprawiając tym samym komfort pracy;
 • elastyczna powłoka, jaką tworzy farba na dach, dzięki czemu można mieć pewność, że nałożona powłoka będzie kurczyć się i rozszerzać, a tym samym nie będzie pękać i doskonale ochroni dach przed wnikaniem wilgoci powodującej korozję;
 • odporność na promieniowanie UV, która pozwala mieć pewność, że farba nie będzie pękać pod wpływem wysokich temperatur i szybko się nie przebarwi, co oznacza piękny dach przez długi czas;
 • trwała i szczelna powłoka, która sprawi, że renowacji dachu nie trzeba będzie przeprowadzać co roku, a raz na kilka lat, co dla inwestora oznacza nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również czasu i brak konieczności przeprowadzenia konserwacji w trudnodostępnym miejscu, jakim z pewnością jest dach;
 • obojętność na działanie czynników chemicznych, czyli działania kwasów i soli, co przekłada się na żywotność powłoki nakładanej na dach.

Farby na dach — właściwości produktu

Malując dach przeznaczoną do tego farbą zewnętrzną, należy w pierwszej kolejności prawidłowo przygotować powierzchnię, a następnie prawidłowo nałożyć wybrany preparat. Powierzchnia starych dachów powinna być dokładnie oczyszczona, m.in. poprzez usunięcie starej warstwy farby. Najważniejsze tutaj jest usunięcie luźnych fragmentów i oczyszczenie miejsca, w którym farba się odspaja.

Jeśli właściciel domu zauważy, że na dachu widoczne są ogniska korozji, będzie musiał w pierwszej kolejności je oczyścić, a następnie zabezpieczyć specjalnym preparatem antykorozyjnym. Nie będzie to konieczne, jeśli wybrana farba na dach ma takie właściwości. Zanim nałoży się farbę nawierzchniową na dach, należy najpierw pomalować go farbą gruntującą, która znacznie zwiększy przyczepność, a także wyrównuje chłonność malowanego dachu.

Na jakie aspekty zwrócić uwagę, wybierając farby na dach z oferty renowa24.pl?

Wybierając farby na dach z oferty renowa24.pl warto zwrócić uwagę na:

 • Rodzaj farby — w ofercie znajdują się zarówno farby gruntujące, poprawiające przyczepność, jak i farby nawierzchniowe, które zabezpieczają dach i nadają mu wyjątkowego wyglądu.
 • Kolor — w ofercie dostępne są farby w różnych barwach, co sprawia, że każdy inwestor jest w stanie dobrać rozwiązanie w 100% dopasowane do jego potrzeb.
 • Producenta — proponujemy farby pochodzące od najlepszych na rynku producentów, którzy stawiają na wysoką jakość zarówno surowców wykorzystywanych do produkcji, jak i produktu końcowego.
 • Cenę — każda z farb posiada atrakcyjną cenę, która sprawia, że żaden budżet domowy nie zostanie nadmiernie obciążony.

FAQ

Czy warto zastosować farby na dach?

Malowanie dachu to proste i niewymagające skomplikowanych działań zadanie, które pozwala zabezpieczyć dach przed korozją i niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Wykorzystując farby na dach można mieć pewność, że powierzchnia będzie prawidłowo zabezpieczona, dzięki czemu nie będzie mowy o korozji czy pękaniu powłoki. Wykorzystując farby na dach, użytkownik niewielkim nakładem pracy będzie w stanie sprawić, że dach będzie miał świeży wygląd.

Jakie są zalety stosowania farb strukturalnych?

Jedną z najważniejszych zalet oferowanych farb na dach jest ich termoplastyczność, która sprawia, że powstała po nałożeniu produktu powłoka, jest w stanie dostosować się do zmian kształtu blachy, które powstają pod wpływem temperatury, dzięki czemu na dachu nie pojawią się brzydkie pęknięcia, które będą w stanie przepuścić wilgoć.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
2023-03-17
Wszytko ok
pixel