t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze do okien dachowych

( ilość produktów: 9823 )

Okna dachowe stanowią wyjątkowo atrakcyjną część dachu. Instalacja okna dachowego wymaga odpowiednich materiałów i prawidłowego montażu, aby uzyskać zamierzony efekt główną rolą, jest odprowadzanie wody opadowej poza okno. Bogaty wybór kołnierzy, który jest dostępny w asortymencie naszego sklepu pozwala na dobranie modeli adekwatnych do rozmiaru okna, wykorzystanego na nim pokrycia dachowego, ale także ułożenia okien na dachu względem siebie.

Funkcje kołnierzy do okien dachowych

Zastosowanie kołnierzy do okien dachowych pozwala Nam bezpiecznie i solidnie umieścić okna na poddaszu. A gotowa konstrukcja kołnierzy daje doskonałe wsparcie. Każdy potencjalny użytkownik może w sposób łatwy i przyjemny zadbać o prawidłowy montaż okien. Kołnierze do okien dachowych nadają okiennicom większą funkcjonalność. Za ich sprawą uzyskamy doskonałą szczelność okien, które bez względu na opady deszczu, roztapiający się śnieg itp. czynniki, nie dopuszczają do przeniknięcia wody do wnętrza oraz skutecznie odsuwają ją poza obręb okna. Konstrukcja kołnierzy dachowych dostępnych w naszym sklepie wykonana jest z solidnych części, które są najwyższej jakości. Kołnierz do okna dachowego, zbudowany jest z elementów bocznych, a także górnego i dolnego zakończonych elastycznym fartuchem, bądź płaską blachą, co jest zależne od rodzaju zadaszenia. Dzięki dobrze dopracowanej konstrukcji, kołnierze bardzo dobrze dopasowują się do pokrycia. Najczęściej są one wykonywane z aluminium, ale są również modele z blachy miedzianej lub tytanowo-cynkowej.

Rodzaje kołnierzy do okien dachowych

W zależności od wielkości okien czy typu pokryć dachowych, wyróżniamy kilka rodzajów kołnierzy do okien dachowych. Najpopularniejsze przeznaczone są do pokryć płaskich lub falistych. Dostępne są również takie, które dostosowane są do wysokości pokrycia, które zastosowaliśmy w zadaszeniu. Lepiej dobrany kołnierz, to precyzyjniejszy montaż, a okna zyskują na funkcjonalności. Wybierając określony kołnierz, warto wziąć pod uwagę liczbę okien, czyli to czy poszczególne okna będą montowane w zespoleniu czy pojedynczo. Okna dachowe możemy łączyć w konfiguracji pionowej lub poziomej. Właściwy montaż okien dachowych dokonany z pomocą kołnierzy, pozwala uzyskać doskonałe oświetlenie pomieszczeń, które znajdują się na poddaszu, ale także stanowią one interesujący detal stylistyczny oraz estetycznych.  

 

Sprawdź również:

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-17
Wszytko ok
2023-03-17
wsio ok
pixel