t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze do okien dachowych

( ilość produktów: 9915 )

Kołnierze do okien dachowych mają za zadanie połączyć okno dachowe z połacią. Powinny one zagwarantować prawidłową szczelność w przypadku wystąpienia różnorodnych czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, śnieg, czy wiatr. Kołnierz musi być nie tylko odpowiednio dobrany do rozmiaru okna, ale także zastosowanego pokrycia dachowego i ułożenia okien na dachu względem siebie. Decydując się na okna dachowe pamiętajmy o zakupieniu u tego samego producenta kołnierzy. Muszą być one kompatybilne z naszymi oknami.

Kołnierze do okien dachowych – korzyści oraz cechy charakterystyczne

Kołnierze do okien dachowych gwarantują bezpieczne zamontowanie okna w dachu. Pełnią też wiele innych istotnych funkcji. Podstawową cechą jest zachowanie szczelności okien bez względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Nieważne, czy są to ulewy, czy opady śniegu, czy też silny wiatr - ich zadaniem jest zapobiec przedostaniu się wody, czy chłodu do wnętrza. Kołnierz otacza ramę okienną, dzięki temu zapewnia trwałość i szczelność konstrukcji. Umożliwia także prawidłowe odprowadzanie wody opadowej i śniegu poza obręb okna. Taka izolacja przeciwwilgociowa skutecznie zabezpiecza przed negatywnymi skutkami dla całego budynku, takimi jak pleśń, grzyby, czy inne czynniki biologiczne. Kolejną ważną kwestią jest zapewnienie izolacji cieplnej. Co prawda, kołnierz do okien dachowych sam w sobie nie zabezpieczy skutecznie przed stratami ciepła - okno będzie wymagało docieplenia od wewnątrz przy pomocy gotowego zestawu izolacyjnego. Jedynie kołnierz połączony z materiałem termoizolacyjnym poprawia parametry cieplne okien. W sklepie Renowa24 znajdziemy kołnierze termoizolacyjne takich znanych firm, jak np. Fakro, czy Velux. Warto wspomnieć, że producenci wyszli naprzeciw potrzebom inwestorów i wprowadzili do oferty różne kolory kołnierzy. Klienci mogą również dobrać kołnierz dedykowany do konkretnego pokrycia dachowego – do pokryć płaskich, falistych, do blachy itp. Kołnierze do okien dachowych, które można nabyć w naszym sklepie internetowym są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Cechuje je także wytrzymałość na naprężenia, czy odkształcenia powstałe w wyniku np. nagrzania okna lub dachu. Kołnierz do okna dachowego, zbudowany jest z elementów bocznych, a także górnego i dolnego, zakończonych elastycznym fartuchem, bądź płaską blachą, co jest zależne od rodzaju zadaszenia. Dzięki dobrze dopracowanej konstrukcji, kołnierze bardzo dobrze dopasowują się do pokrycia. Najczęściej są one wykonywane z aluminium. Posiadamy również modele z blachy miedzianej lub tytanowo-cynkowej. W sklepie Renowa24 znajdziemy bogaty wybór różnego rodzaju kołnierzy do okien dachowych. Są to:

 • kołnierze pojedyncze,
 • kołnierze do pokryć płaskich,
 • kołnierze do pokryć falistych,
 • kołnierze do pokryć wysokoprofilowanych,
 • kołnierze do dachówek płaskich zakładkowych,
 • kołnierze do pokryć łuskowych,
 • kołnierze do karpiówek,
 • kołnierze do okien kolankowych,
 • kołnierze do blachy panelowej,
 • kołnierze termoizolacyjne,
 • kołnierze do balkonów dachowych,
 • kołnierze do zmiany kąta montażu okna,
 • kołnierze do zespoleń.  

Kołnierze do okien dachowych – możliwości zastosowania

Głównym zadaniem kołnierzy do okien dachowych, jak już było wspomniane, jest odpowiednie zespolenie okna dachowego z połacią dachu. Producenci tego typu akcesoriów, które oferujemy w sklepie Renowa24 (w swoim asortymencie mamy do wyboru kołnierze takich znanych marek jak: Fakro, Velux, Roto, Rooflite+, Magnetic Neo, Okpol, Skyfens, Dakea, czy Optilight) posiadają kilka typów kołnierzy. Podzielone są one wg. tych samych kryteriów:

 • w zależności od pokrycia dachu – czy jest to pokrycie płaskie, profilowane, czy też np. łuskowe,
 • od rozmiaru okien,
 • od sposobu zamontowania okien – czy są to okna pojedyncze, czy np. w zespoleniach,
 • głębokość montażu okna – czy jest podwyższona, obniżona, czy np. zerowa.

Kołnierze do okien dachowych – jak wybrać odpowiednie produkty z tej kategorii?

Decyzja o wyborze odpowiedniego kołnierza do okna dachowego zależy od kilku istotnych czynników. Najważniejszym aspektem jest oczywiście wymiar danego okna. Oprócz tego ogromne znaczenie ma wysokość profilu pokrycia dachowego. Musimy pamiętać też o niezwykle istotnej kwestii –  przy montażu okna dachowego zaleca się zastosowanie trzech rodzajów kołnierzy uszczelniających. Są to:

 • Kołnierz z folii paroprzepuszczalnej – jego głównym zadaniem jest zachowanie pełnej wodoszczelności, łączy on okno dachowe z membraną,
 • Kołnierz termoizolacyjny – podstawową funkcją jego jest zapobieganie stratom ciepła oraz usuwanie mostków cieplnych, które powstają pomiędzy ościeżnicą a ociepleniem dachu,
 • Kołnierz uszczelniający – odprowadza wodę np. z opadów deszczu na zewnątrz okna, ale także zapewnia szczelność oraz izolację przed wodą i wiatrem.
Są to najistotniejsze elementy, na które powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na zakup kołnierzy do okien dachowych. Jeśli jednak będziemy nadal mieli wątpliwości w tym względzie, to wykwalifikowani sprzedawcy w sklepie internetowym Renowa24 chętnie służą radą i pomocą, by dobór kołnierza do okna dachowego przebiegł jak najbardziej bezproblemowo!

FAQ

1. Jakie jest podstawowe zadanie kołnierzy do okien dachowych?
Kołnierze do okien dachowych mają głównie za zadanie połączyć okno z połacią dachu, zapewnić szczelność i izolację okna dachowego przed wpływem czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy wiatr. Pomagają również w zachowaniu trwałości konstrukcji, odprowadzaniu wody opadowej oraz izolacji cieplnej.  
2. Jakie są cechy charakterystyczne kołnierzy do okien dachowych dostępnych w sklepie Renowa24?
Kołnierze dostępne w sklepie Renowa24 są wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak aluminium, blacha miedziana lub tytanowo-cynkowa. Są wytrzymałe na naprężenia i odkształcenia. W ofercie znajdują się różne rodzaje kołnierzy, dostosowane do różnych rodzajów pokrycia dachowego, rozmiarów okien oraz sposobu montażu. Ponadto, sklep oferuje także kołnierze termoizolacyjne, które poprawiają parametry cieplne okien.
3. Na jakie czynniki powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego kołnierza do okna dachowego?
Wybierając odpowiedni kołnierz do okna dachowego, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przede wszystkim trzeba uwzględnić wymiary okna, wysokość profilu pokrycia dachowego oraz sposób montażu okna (pojedyncze okno, zespolenie). Ponadto, należy zwrócić uwagę na rodzaje kołnierzy uszczelniających, które obejmują kołnierz z folii paroprzepuszczalnej, kołnierz termoizolacyjny i kołnierz zewnętrzny.
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
pixel