Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Świetliki dachowe

( ilość produktów: 57 )

 

 

Człowiek potrzebuje dostępu do naturalnego światła, przynajmniej przed 30 minut dziennie. Świetliki dachowe są jednym z atrybutów, które to umożliwiają. Sprawdzają się w pomieszczeniach, w których nie można zamontować okien dachowych, ani fasadowych. Dzięki świetlikom możliwy jest dostęp naturalnego światła, które szybko doświetli zaciemnione pomieszczenie. Świetlik rurowy pozwala nie tylko na dostęp naturalnego światła, ale i na oszczędność energii elektrycznej, a co za tym idzie, obniżone rachunki. Im więcej światła pada na kopułę świetlika, tym więcej naturalnego światła przenosi się do danego pomieszczenia. Ilość światła zależna jest więc o natężenia promieni słonecznych. Jeśli szukasz odpowiedniego rozwiązania, aby doświetlić pomieszczenie, zapoznaj się ze świetlikami.  

 

Jakie korzyści wynikają z zamontowania świetlików dachowych? 

 

Decydując się na zainstalowanie świetlików dachowych, można liczyć na takie zalety jak: 

 • Poprawa jakości życia – świetliki dachowe mogą być montowane nie tylko w domach, ale i pomieszczeniach przemysłowych czy biurach, co przekłada się na poprawę jakości życia. Zastosowanie takiego doświetlenia pozwala na redukcję sztucznego światła, co przekłada się na poprawę codziennego samopoczucia.    
 • Obniżenie kosztów – zainstalowanie świetlików dachowych pozwala na oszczędności w domowym, ale i biznesowym budżecie.  
 • Wielofunkcyjność – świetliki dachowe nie mają jednorodnej formy, dlatego mogą służyć różnym celom. Dostępne są m.in. świetliki płaskie i wypukłe, które należy dopasować do konkretnego dachu.   
 • Ochrona środowiska – dzięki świetlikom zmniejsza się zużycie energii elektrycznej, co przekłada się na oszczędności. To sprawia, że emisja szkodliwych gazów zmniejsza się. 

 

Jakie są możliwości zastosowania świetlików dachowych? 

 

Świetliki dachowe najlepiej zamontować podczas budowy lub remontu domu. Najchętniej wybierane są do pomieszczeń, w których nie ma możliwości montowania okien dachowych i fasadowych. Najlepiej, aby świetlik usytuowany był od strony południowej, aby na co dzień czerpać, jak największą ilość promieni słonecznych. Świetliki dachowe mogą być zainstalowane w każdym pomieszczeniu – w ciągach komunikacyjnych, biurach, pomieszczeniach przemysłowych, salonie, sypialni itp.  

 

Jak wybrać świetliki dachowe? 

 

Do wyboru są właściwie dwa rodzaje świetlików dachowych, ze względu na budowę: 

 • Rurowy płaski – może być wyposażony w elastyczną lub sztywną rurę światłonośną. Nadają się do dachów skośnych i najczęściej instalowane są nad łazienkami, klatkami schodowymi, korytarzami i spiżarniami. Tunel elastyczny może być z powodzeniem stosowany wszędzie tam, gdzie nie da się zastosować tunelu sztywnego.  
 • Rurowy kopuła – idealne rozwiązanie do dachów płaskich. 

 

FAQ 

  

Jak zamontować świetliki dachowe? 

 

Świetlik może być zamontowany w dachu płaskim, jak i skośnym. Najlepiej umieścić go w miejscu dobrze nasłonecznionym. Tunel świetlika powinien być dopasowany do wysokości dachu. Warto pamiętać, że tunel sztywny jest bardziej efektywny w dostarczaniu światła. Model świetlika powinien być dopasowany do rodzaju dachu. Jeśli inwestor nie jest pewny, w jaki sposób zainstalować świetlik, najlepiej poprosić o instalację specjalistyczną ekipę montażową. 

 

Czy świetliki dachowe mogą przeciekać? 

 

Decydującym aspektem, który nie pozwala na przeciekanie świetlików dachowych jest ich montaż. Konstrukcja powinna być starannie zamocowana, dlatego należy oddać montaż w ręce specjalistów. Dodatkowo świetliki dachowe powinny być regularnie czyszczone i konserwowane. Wszelkie pozostałości po opadach, a także kurz i liście powinny zostać usunięte, aby woda mogła swobodnie przepływać wokół okna.  

 

Jak dobrać świetliki dachowe? 

 

Świetliki powinny zostać wybrane w oparciu o: 

 • Kształt, wielkość i wysokość pomieszczenia – jeśli pomieszczenie jest duże, można pomyśleć o większej ilości świetlików. 
 • Rozkład pomieszczenia – inwestor powinien zastanowić się, które miejsce w pomieszczeniu powinno zostać najlepiej doświetlone. 
 • Funkcję pomieszczenia – czyli gdzie mają być zamontowane świetliki – w bardziej czy mniej zaciemnionych pomieszczeniach. 
 • Odcienie występujące w pomieszczeniu – im jaśniejsze pomieszczenie, tym mniej świetlików potrzeba. 
 •  

Jeśli podczas zakupu pojawią się jakiekolwiek pytania, warto skontaktować się z obsługą klienta sklepu Renowa24.  

 

 
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-25
Ok
pixel