Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Styropian grafitowy

( ilość produktów: 228 )

 

Styropian grafitowy jest rodzajem materiału izolacyjnego stosowanego w budownictwie do termoizolacji budynków. Produkty dostępne w tej kategorii to głównie płyty styropianowe grafitowe, które charakteryzują się dodatkiem cząstek grafitu. Są one przeznaczone dla różnych grup odbiorców, w tym zarówno dla indywidualnych klientów budujących lub remontujących domy jednorodzinne, jak i dla firm budowlanych realizujących projekty przemysłowe. 

Korzyści oraz cechy charakterystyczne

Najważniejszą zaletą produktów z kategorii styropianu grafitowego jest ich wysoka efektywność termiczna. Dzięki zastosowaniu dodatkowych cząstek grafitu, mają one lepszą izolacyjność cieplną w porównaniu do tradycyjnych styropianów. Ta cecha przekłada się na oszczędności energetyczne i zmniejszenie kosztów ogrzewania lub chłodzenia budynku. Ponadto, styropian grafitowy charakteryzuje się również dobrą wytrzymałością mechaniczną i stabilnością wymiarową, co ułatwia montaż i zapewnia długotrwałe działanie.

Możliwości zastosowania

Produkty z kategorii styropianu grafitowego znajdują zastosowanie w różnych obszarach budownictwa. Są idealne do izolacji termicznej zarówno elewacji budynków, jak i dachów, poddaszy, fundamentów czy ścian zewnętrznych. Mogą być stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych. Montaż płyty styropianowej grafitowej jest prosty i polega na przyklejeniu jej do odpowiednio przygotowanej powierzchni. Produkty te są odporne na działanie wilgoci, ale zaleca się zachowanie odpowiednich zasad montażu i ochrony przed wilgocią, aby utrzymać ich właściwości izolacyjne na długie lata. 

Jak wybrać produkt z tej kategorii

Podczas wyboru produktu z kategorii styropianu grafitowego, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Wartościowy produkt powinien mieć odpowiednie wymiary, aby łatwo dopasować go do konkretnego miejsca montażu. Ponadto, istotna jest również grubość izolacji, która powinna być dostosowana do wymogów energetycznych budynku. Kolor czy wygląd zewnętrzny nie mają większego znaczenia, gdyż płyty styropianowe grafitowe najczęściej są przykrywane innymi warstwami wykończeniowymi. Ważne jest również sprawdzenie, czy dany produkt spełnia normy i posiada odpowiednie certyfikaty jakości, co zapewnia, że będzie on skuteczny i bezpieczny w użytkowaniu.

FAQ - Styropian grafitowy

 

Jakie są korzyści stosowania styropianu grafitowego?

   Styropian grafitowy ma lepszą izolacyjność cieplną niż tradycyjne styropiany, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania lub chłodzenia budynku. Dodatkowo, zapewnia oszczędności energetyczne, poprawia komfort termiczny i redukuje emisję dwutlenku węgla. 

Dla kogo przeznaczone są produkty z kategorii styropianu grafitowego?

   Produkty z kategorii styropianu grafitowego są przeznaczone zarówno dla indywidualnych klientów budujących lub remontujących domy jednorodzinne, jak i dla firm budowlanych realizujących projekty przemysłowe. 

Kiedy stosować produkty z kategorii styropianu grafitowego?

   Produkty z kategorii styropianu grafitowego stosuje się podczas termoizolacji budynków. Mogą być używane do izolacji elewacji, dachów, poddaszy, fundamentów i ścian zewnętrznych. 

Jakie są możliwości zastosowania styropianu grafitowego?

   Styropian grafitowy może być używany w budownictwie zarówno mieszkalnym, jak i przemysłowym. Może być montowany na różnych powierzchniach, takich jak ściany, dachy, fundamenty itp. Montaż płyty styropianowej grafitowej jest prosty, a produkt jest odporny na wilgoć. 

Jak dbać o produkty z kategorii styropianu grafitowego?

   Produkty z kategorii styropianu grafitowego nie wymagają specjalnej konserwacji. Ważne jest jednak zachowanie odpowiednich zasad montażu i ochrony przed wilgocią, aby utrzymać ich właściwości izolacyjne na długie lata. 

Jak wybrać odpowiedni produkt z kategorii styropianu grafitowego?

   Przy wyborze produktu z kategorii styropianu grafitowego zaleca się zwrócić uwagę na wymiary, grubość izolacji oraz spełnienie norm i posiadanie certyfikatów jakości. Względy estetyczne, takie jak kolor czy wygląd zewnętrzny, są mniej istotne, ponieważ płyty styropianowe grafitowe najczęściej są przykrywane innymi warstwami wykończeniowymi. 

Jakie są osiągnięcia, które można oczekiwać po zastosowaniu styropianu grafitowego?

   Oczekuje się osiągnięcia wysokiej efektywności energetycznej budynku, zmniejszenia kosztów ogrzewania lub chłodzenia, poprawy komfortu termicznego oraz redukcji emisji dwutlenku węgla.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
2023-03-27
Pozytywnie
pixel