Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Farby do pokoju dziecka

( ilość produktów: 949 )

Wybierając farby do pokoju dziecka, należy kierować się przede wszystkim jego bezpieczeństwem. Powinny zawierać jak najmniej szkodliwych związków i takie też są farby dostępne w tej kategorii. Najlepiej, aby preparaty te były rozcieńczane za pomocą wody a nie rozpuszczalników. Najbardziej popularne są farby akrylowe należące do grupy farb emulsyjnych. Wynika to z faktu, że podczas wysychania nie wydzielają żadnych toksycznych substancji. Do grupy bezpiecznych dla dzieci farb można zaliczyć również farby lateksowe lub winylowe, a także ceramiczne. Stanowią one bezpieczne rozwiązanie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla alergików. Jeśli więc wybrana ma być w pełni bezpieczna dla użytkownika, warto zapoznać się z produktami dostępnymi w tej kategorii.  

 

Jakie korzyści wynikają z zastosowania farby do pokoju dziecka? 

 

Farby do przestrzeni, w których znajdują się dzieci, powinny być przede wszystkim bezpieczne. Jakie zalety posiadają produkty dostępne w tej kategorii? 

  • Spełniają wymagania określone w tzw. normie zabawkowej PN-EN 71-3.  
  • Posiadają minimalną zawartość lotnych związków organicznych.  
  • Nie zawierają chemicznych rozcieńczalników. 
  • Posiadają łagodny zapach. 
  • Wykazują odporność na szorowanie na mokro. 
  • Nie zawierają substancji uczulających np. amoniaku i rozpuszczalników. 
  • Stanowią całkowicie nieszkodliwe rozwiązanie dla środowiska naturalnego.  
  • plamoodporne, dzięki czemu nie trzeba martwić się, że ewentualne rysunki dziecka pozostaną na ścianach na zawsze. 

 

Jakie są możliwości zastosowania farby do pokoju dziecka? 

 

W kategorii tej znajdują się różnego rodzaju farby, które można aplikować na wiele podłoży. Farby lateksowe można z powodzeniem aplikować na wszelkie typowe podłoża. Farby akrylowe nadają się do stosowania na podłożach cementowo-wapiennych, betonowych, gipsowych i kartonowo-gipsowych. Farby winylowe oprócz wcześniej wymienionych podłoży, można nakładać równie na tynki cementowe, gazobeton, kamienie, podłoża mineralne i akrylowe, a także na szpachlówki. 

 

W jaki sposób wybrać farby do pokoju dziecka?  

 

Preparaty wybierane do pokoju dziecięcego powinny cechować się jak najniższym poziomem związków lotnych organicznych. Warto zwrócić uwagę czy dana farba posiada prawidłowe certyfikaty np. Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Błękitnego Anioła, Nordyckiego Łabędzia lub Europejskiej Stokrotki. Tego typu preparaty rozcieńczane są wodą, nie posiadają zapachu, cechują się właściwościami antyalergicznymi i bakteriobójczymi. Warte uwagi są farby fotokatalityczne, które oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń, dobrze zabezpieczają przed wilgocią, są paroprzepuszczalne, nie pozwalają na rozwój grzybów i zapobiegają nieprzyjemnym zapachom.  

 

FAQ 

 

Jak stosować farby do pokoju dziecka? 

 

W głównej mierze zależy to od rodzaju zastosowanej farby. Jeśli stosowane będą farby emulsyjne ich zastosowanie jest w miarę podobne, bez względu na rodzaj. Cechują się one bardzo dobrym kryciem oraz szybkim schnięciem. Aby osiągnąć najlepszy efekt podczas malowania ścian, w pierwszym etapie należy usunąć stare powłoki farb oraz umyć podłoże i pozostawić do wyschnięcia. Ściany muszą zostać również pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, które mogą mieć zły wpływ na przyczepność farby. Można umyć je wodą z dodatkiem delikatnego detergentu. Środkiem grzybobójczym warto usunąć wszelką pleśń i zagrzybienia. Następnie ściana powinna zostać znów przemyta, a wszelkie nierówności wyrównane np. za pomocą gruntu lub masy szpachlowej. Prace najlepiej przeprowadzić w temperaturze wynoszącej nie więcej niż 10 st. C i nie wyższej niż 28 st. C. Farbę należy nakładać według zaleceń producenta, jednak przeważnie zaleca się nakładanie dwóch warstw 

 

Czym nakładać farby do pokoju dziecka? 

 

Farby emulsyjne najlepiej nakładać za pomocą pędzla włosiem syntetycznym lub wałkiem z runem naturalnym. Runo nie powinno być krótsze niż 1 cm i nie dłuższe niż 1,8 cm 

 

Czy można mieszać kolory farby do pokoju dziecka? 

 

Istnieje możliwość mieszania farb do pokoju dziecka pochodzących od tego samego producenta i z tej samej linii produktowej. Nie zaleca się mieszania produktów różnego pochodzenia, ponieważ może to spowodować utratę właściwości.  

 

Jeśli podczas zakupów pojawią się jakiekolwiek pytania na temat produktów, warto skontaktować się z obsługą klienta sklepu Renowa24.  

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-17
wsio ok
pixel