Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Schody strychowe nożycowe

( ilość produktów: 63 )

Schody strychowe nożycowe to schody ułatwiające dostęp do wysoko położonych miejsc. Skonstruowane są z metalowej, rozciąganej, niezwykle wytrzymałej i wielostopniowej drabinki. Jest to drabinka „nożycowa” (flex). Tego rodzaju konstrukcje umożliwiają montaż schodów w bardzo wysokich pomieszczeniach (nawet do 310 cm wysokości). W sklepie Renowa24 schody nożycowe dostępne są od takich producentów jak OMAN i FAKRO

Schody nożycowe – korzyści oraz cechy charakterystyczne

Schody nożycowe posiadają wiele zalet i udogodnień pozwalających na ich bezpieczne użytkowanie. Drabina schodów wykonana jest z metalu i posiada zazwyczaj 10 – 11 stopni. Są to schody składane - umożliwia to wygodne złożenie drabiny do niewielkich rozmiarów, dzięki czemu istnieje możliwość zamontowania schodów nawet w małych otworach w stropie. Po złożeniu nie zajmują zbyt wiele miejsca w pomieszczeniu. Nożycowa konstrukcja pozwala na łatwe dopasowanie długości drabiny do wysokości pomieszczenia bez konieczności jej przycinania. W sklepie Renowa24 oferowane są różnego rodzaju schody nożycowe. Możemy wybierać spośród schodów ocieplanych i energooszczędnych z wysoką klasą szczelności. Takie schody sprawdzą się doskonale w pomieszczeniach, w których występują duże różnice temperatur. Schody tego rodzaju są inwestycją na lata pozwalającą zmniejszyć straty ogrzewanego powietrza i poprawić poziom termoizolacji. Produkty energooszczędne ograniczają koszty związane z ogrzewaniem i znacznie przyczyniają się do walki o zdrowszy klimat. Posiadamy również schody nożycowe, które sprawdzą się we wnętrzach, gdzie poddasze jest dobrze ocieplone. Charakteryzują się one pojedynczym uszczelnieniem. Schody o konstrukcji nożycowej posiadają też wiele innych udogodnień, takich jak mechanizm odciążający klapę, poręcze, dodatkowy stopień, drążek ułatwiający obsługę, czy system szybkiego montażu, który ułatwia wypoziomowanie schodów w stropie. Oferujemy także schody o właściwościach ognioodpornych. Maksymalne obciążenie schodów strychowych nożycowych zależy od ich rodzaju i wynosi od 160 do 200 kg.  

Schody nożycowe – możliwości zastosowania

Schody strychowe nożycowe są szczególnie polecane do miejsc, gdzie nie ma możliwości zainstalowania klasycznych schodów. Ich mobilność i regulacja wysokości sprawiają, że są wyjątkowo przydatne w sytuacjach, gdzie konieczne jest dostosowanie do różnych poziomów, a także warunków wykonywanej pracy.  

Schody nożycowe - jak wybrać produkty z tej kategorii?

Przed zakupem schodów strychowych nożycowych powinniśmy zwrócić uwagę na ich wymiary – w tym celu powinniśmy dokładnie zmierzyć otwór, w którym będą zamontowane. Dzięki temu wyeliminujemy problem związany z niedopasowaniem schodów. Należy również określić ich wagę, zastosowanie i funkcje, jakie mają spełniać (np. regulację wysokości). W sklepie budowlanym Renowa24 klienci mają możliwość porównania różnych modeli schodów nożycowych od takich producentów jak FAKRO, czy OMAN i dokonania najlepszego wyboru, który będzie służył im przez lata.

FAQ

1. Jakie są cechy charakterystyczne i zalety schodów strychowych nożycowych?

Schody nożycowe są składane, drabinka wykonana jest z metalu, posiadają zazwyczaj 10-11 stopni i umożliwiają dostosowanie długości drabiny do wysokości pomieszczenia bez konieczności jej przycinania. Ponadto oferowane są schody ocieplane i energooszczędne również z dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak mechanizm odciążający klapę, poręcze, czy np. dodatkowy stopień.

2. Gdzie można zastosować schody nożycowe?

Schody nożycowe są szczególnie polecane do miejsc, gdzie nie można zainstalować schodów klasycznych. Są przydatne w sytuacjach, gdzie konieczne jest dostosowanie do różnych poziomów.

3. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przed zakupem schodów nożycowych na strych?

Przed zakupem schodów nożycowych, należy dokładnie zmierzyć otwór, w którym zostaną zamontowane, aby uniknąć problemów z ich niedopasowaniem. Warto również określić wagę, zastosowanie i funkcje, jakie schody mają spełniać, takie jak np. regulacja wysokości. Sklep budowlany Renowa24 oferuje różne modele schodów nożycowych od producentów takich jak FAKRO czy OMAN, umożliwiając klientom dokonanie najlepszego wyboru.

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
pixel