Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze do pokryć falistych

429 Ilość produktów

Kołnierze do pokryć falistych umożliwiają szczelne połączenie okna dachowego z połacią dachu, taką jak: dachówki betonowe i ceramiczne czy blacha profilowana. Dzięki precyzyjnie zaprojektowanym elementom tworzą wodoszczelną barierę, która doskonale chroni przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi. Kołnierz do okna dachowego falisty standardowo przystosowany jest do montażu pojedynczego okna w połaci dachu.

Kołnierze do pokryć falistych oferowane przez Renowa24

Na naszej stronie dostępne są kołnierze na okna do pokryć falistych od:

 • FAKRO,
 • SKYFENS,
 • VELUX,
 • ROOFLITE+,
 • OPTILIGHT,
 • MAGNETIC NEO.

 

Oferowane przez nas produkty występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do Twojego okna.

 

Znajdziesz u nas także:

Wybierz kołnierz do okna dachowego od Renowa24!

 

Kołnierze pojedyncze do pokryć falistych są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić szczelne i trwałe połączenie między oknem dachowym a pokryciem dachowym. Pokrycia faliste, takie jak blachodachówki czy eternit, charakteryzują się specyficzną falistością, co może utrudniać utrzymanie szczelności na połączeniach z oknami dachowymi. Zastosowanie kołnierzy do pokryć falistych rozwiązuje ten problem, zapewniając trwałe i skuteczne uszczelnienie połączenia. W kategorii tej znajdziesz kołnierze pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów.    

Jakie korzyści wynikają z zastosowania kołnierzy do pokryć falistych? 

 

Zastosowanie kołnierzy do pokryć falistych generuje takie korzyści jak: 

 

 • Skuteczne uszczelnienie połączenia między oknem dachowym a pokryciem dachowym – kołnierze zaprojektowane są tak, aby zapewnić szczelne połączenie umożliwiające swobodne pozbywanie się wody z obrębu okna.  
 • Ochrona przed wilgocią – dzięki skutecznemu uszczelnieniu połączenia, kołnierze do pokryć falistych chronią przed wilgocią, która może powodować korozję i uszkodzenia konstrukcji dachu. Dodatkowo wilgoć nie dostaje się do pomieszczeń. 
 • Łatwy i szybki montaż – kołnierze te są łatwe w montażu i nie wymagają użycia narzędzi specjalistycznych, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. 
 • Dopasowanie do kształtu pokrycia dachowego – kołnierze do pokryć falistych są elastyczne i dopasowują się do kształtu pokrycia dachowego, co zapewnia lepsze i trwalsze uszczelnienie. 
 • Wytrzymałość na warunki atmosferyczne – kołnierze te są wykonane z trwałych i odpornych na warunki atmosferyczne materiałów. 
 • Odporność na uszkodzenia – kołnierze do pokryć falistych są odporne na uszkodzenia mechaniczne i korozję, co przedłuża ich trwałość.  

 

Jakie są możliwości zastosowania kołnierzy do pokryć falistych? 

 

Okno dachowe powinno być zamontowane wraz z kołnierzem uszczelniającym, aby zapewnić szczelne połączenie dachu i okna. Kołnierze do pokryć falistych umożliwiają szczelne połączenie okna dachowego z połacią dachu, taką jak: dachówki betonowe i ceramiczne czy blacha profilowana. Dzięki precyzyjnie zaprojektowanym elementom tworzą wodoszczelną barierę, która doskonale chroni przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi. Kołnierz do okna dachowego falisty standardowo przystosowany jest do montażu pojedynczego okna w połaci dachu.  

 

FAQ 

 

Jak dobrać odpowiedni kołnierz do pokryć falistych? 

 

Dobranie odpowiedniego kołnierza uszczelniającego do pokryć falistych wymaga wzięcie pod uwagę takich aspektów jak: 

 • Rodzaj pokrycia dachowego – każdy typ dachu wymaga innego kołnierza uszczelniającego. 
 • Rozmiar okna dachowego – kołnierz musi być dobrany do rozmiar okna.  
 • Odpowiednie uszczelnienie – kołnierze mogą posiadać różne uszczelnienie np. taśmy uszczelniające lub gumy. Warto wybrać kołnierz z najlepszym uszczelnieniem. 

 

Zawsze warto kupować okna dachowe wraz z kołnierzem uszczelniającym od tego samego producenta. Dzięki temu zyskasz pewność, że okno będzie dobrze uszczelnione.  

 

Jak zbudowany jest kołnierz do pokryć falistych? 

 

Kołnierze do pokryć falistych zbudowane są z takich elementów jak górna i dolna część oraz dwie boczne. Do tego dochodzą kliny uszczelniające i rynny odprowadzające wodę. Dzięki temu wilgoć nie będzie gromadzić się pry oknie, tak samo jak śnieg i zanieczyszczenia.  

 

Jak zamontować kołnierz do pokryć falistych? 

 

Kołnierz do pokryć falistych wykonany z blachy powinien być połączony z ramą okna i osadzony w przygotowanym wcześniej otworze. Dolna część ościeżnicy należy połączyć z dolną częścią kołnierza za pomocą wkrętów. Część zewnętrzna profili powinna być połączona z poszyciem przygotowanym z płyt lub desek. Warto wykorzystać do tego wkręty, gwoździe lub haftki. Rynienki nie powinny zostać spłaszczone, a kołnierz nie może wystawać ponad dach.  

 

 

 

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
pixel