t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze do blachy panelowej

( ilość produktów: 221 )

Kołnierze do blachy panelowej to rozwiązanie, które zapewni szczelność pomiędzy pokryciem dachowym a oknem. Rozwiązanie to pozwoli przestać martwić się o ciepło, które ucieka z wnętrz Twojego domu. Zastosuj to rozwiązanie i spraw, aby poddasze mieszkalne było zawsze ciepłe i przytulne.

Kołnierze z blachy panelowej — dlaczego warto ją wybrać?

Kołnierze z blachy panelowej wyróżniają się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Nie musisz martwić się również o to, że deszcz lub śnieg przedostaną się do pomieszczeń. Idealnym rozwiązaniem będzie montaż w blachach panelowych kołnierza do okna dachowego, dzięki czemu niekorzystne warunki atmosferyczne już nigdy nie będą problemem.  Kołnierze do blachy panelowej uznawane są za wyjątkowe z jeszcze jednego powodu — specjalne elementy, w które są wyposażone pozwalają prosty i szybki montaż w pokryciu dachowym. Takie rozwiązanie sprawia, że nie będziesz potrzebować pomocy dekarza oraz późniejszej czasochłonnej obróbki okna. Dodatkowo prezentowane kołnierze nie wystają za bardzo ponad połać dachu, dzięki czemu po zamontowaniu wyglądają niezwykle estetycznie.

 

Kołnierze do blachy panelowej — jakie rozwiązania oferuje Renowa24?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz kołnierze do blachy panelowej marki FAKRO, które uważane są przez użytkowników za wyjątkowe. Rozwiązania można zamontować w dachach, którego spadek wynosi między 15 a 90°, dla głębokości montażu V. W ofercie Renowa24 znajdziesz również kołnierze wysoko profilowe oraz kołnierze do pokryć łuskowych. Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą!. Kołnierze pojedyncze do blachy panelowej są produktem niezbędnym do uszczelnienia przerwy pomiędzy dachem a oknem dachowym. Chronią zatem przed wnikaniem wody, kurzu oraz owadów. Proponowany produkt zapewnia bezpieczeństwo oraz oszczędność energii, co przekłada się na poprawę komfortu użytkowania poddasza mieszkalnego. Nie bez znaczenia jest również prosty montaż, który inwestor może wykonać samodzielnie, stosują się do wskazówek zamieszczonych w instrukcji producenta.

 

Kołnierze pojedyncze do blachy panelowej — możliwości zastosowania rozwiązania

Kołnierze pojedyncze do blachy panelowej są uniwersalnym rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się podczas uszczelniania okien dachowych wykonanych z różnych materiałów, które charakteryzują się także zróżnicowanymi wymiarami. Bez względu na to, czy inwestor będzie montował je na dachu skośnym, czy płaskim, zapewnią one prawidłowe uszczelnienie na wiele lat. Łatwy montaż sprawia, że szybko i skutecznie można wymienić uszkodzone kołnierze na nowe. Dzięki temu można mówić o pełnej funkcjonalności okna bez konieczności jego wymiany.

 

Korzyści, jakie wynikają z montażu kołnierzy pojedynczych do blachy panelowej

Do najważniejszych korzyści, jakie wynikają z zastosowania pojedynczych kołnierzy do blachy panelowej na oknach dachowych, należą:
 • Uniwersalność — kołnierze do blachy panelowej można zastosować do różnych rodzajów pokryć dachowych. Można bez problemu dopasować je również do różnych rodzajów okien dachowych.
 • Dobre uszczelnienie — proponowane rozwiązania są przeznaczone do skutecznego uszczelnienia okien dachowych, dzięki czemu zapobiegają przedostaniu się wody, deszczu, śniegu i innych niekorzystnych czynników atmosferycznych do pomieszczeń, dzięki czemu są one chronione przed pleśnią i wilgocią.
 • Prostota instalacji — dzięki temu, że montaż nie należy do trudnych można go wykonać samodzielnie. Kołnierze do blachy panelowej Są kompatybilne zarówno z nowymi oknami dachowymi, jak i ze starszymi modelami, w których konieczna jest wymiana uszkodzonych kołnierzy na nowe.
 • Wytrzymałość — każdy kołnierz dostępny w ofercie jest wykonany z trwałych materiałów, które zapewniają mu długą żywotność i przede wszystkim odporność na czynniki atmosferyczne.
 • Estetyka — kołnierze dostępne są nie tylko w różnych rozmiarach, ale przede wszystkim kolorach, dzięki czemu można bez problemu dopasować je do elewacji budynku i wybarwienia połaci dachu. Takie rozwiązanie doskonale wpływa na końcową estetykę budynku.

 

FAQ

 

Jak prawidłowo zamontować kołnierz do blachy panelowej?

 1. Przygotuj odpowiednie miejsce montażu kołnierza. Powierzchnia powinna być sucha oraz wolna od zabrudzeń.
 2. Zamocuj kołnierz uszczelniający tuż przy oknie dachowym. Umieść go wokół otworu okna, a następnie przykręć go do jego ramy.
 3. Prawidłowo wykończ montaż, np. stosując obróbki blacharskie albo specjalne elementy wykończeniowe.
Ważne jest to, żeby w czasie instalacji kołnierze do blachy panelowej stosować się dokładnie do zapisów znajdujących się w instrukcji przekazanej od producenta. Należy także zwrócić uwagę na ważne szczegóły, jak np. prawidłowe dopasowanie montowanego kołnierza do okna dachowego, jak również na materiały uszczelniające wybrane do montażu.

 

Jakie elementy wchodzą w skład kołnierza pojedynczego do blachy panelowej?

Kołnierz do blachy panelowej wykonano z kilku podstawowych elementów, które połączone ze sobą, tworzą skuteczne oraz wytrzymałe uszczelnienie znajdujące się pomiędzy oknem dachowym a poszyciem dachu. Do podstawowych elementów kołnierza należą:
 • Rama — jest to element, który jest odpowiedzialny za tworzenie ramy wokół okna dachowego. Musi być wykonana z materiału trwałego i odpornego na warunki atmosferyczne.
 • Uszczelka — dzięki niej można mówić o szczelności pomiędzy ramą kołnierza a oknem dachowym. Najczęściej element ten wykonuje się z elastycznych materiałów, dzięki czemu uszczelkę można dopasować do rozmaitych kształtów okien dachowych.
 • Element mocujący — pozwala na prawidłowy montaż pokrycia dachowego. Mowa tutaj np. o listwie dystansowej albo śrubach mocujących.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając kołnierz pojedynczy do blachy panelowej?

Decydując się na kołnierz do blachy panelowej, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, m.in.:
 • grubość materiału, z jakiego wykonano kołnierz;
 • kształt oraz wymiary okna dachowego, do którego będzie montowany do blachy panelowej;
 • materiał kołnierza;
 • markę produktu;
 • jakość kołnierze wynikającą z zastosowanych materiałów.
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-17
Wszytko ok
pixel