Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okna otwierane

79 Ilość produktów

 

 

Posiadając płaski dach i chcąc dobrze doświetlić pomieszczenia, warto zakupić okna otwierane do dachu płaskiego. W kategorii tej przedstawiamy modele pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów m.in. Fakro i Velux. Tego typu okna idealnie sprawdzają się tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania okien pionowych. Dzięki nim można świetnie doświetlić pomieszczenia i zapewnić sobie prawidłową ich wentylację. Oferujemy okna otwierane do dachów płaskich wykonane tylko z najwyższej jakości materiałów, które stanowią nie tylko praktycznie, ale i estetyczne rozwiązanie do każdego typu pomieszczeń. Produkty te są bardzo łatwe w obsłudze i podwyższają komfort życia.  

 

Jakie korzyści wynikają z zastosowania okien otwieranych do dachów płaskich? 

 

W naszym sklepie prezentujemy okna otwierane do dachów płaskich, które wyróżniają się takimi zaletami jak: 

  • Energooszczędna konstrukcja – dostępne okna otwierane do dachów płaskich cechują się świetnymi parametrami izolacyjnymi. Wybierając pakiet trzy- lub czteroszybowy inwestor zyskuje solidną ochronę przed ucieczką ciepła.  
  • Wysokie bezpieczeństwo – wiele z naszych okien posiada 2 klasę antywłamaniową i świetną odporność na uderzenia. Dzięki temu bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe danego budynku wzrasta.  
  • Duża dostępność naturalnego światła – ona otwierane do dachu płaskiego mają takie samo zadanie, jak inne okna. Powinny dostarczać optymalną ilość naturalnego światła. Należy pamiętać, że według prawa budowlanego wielkość przeszkleń powinna stanowić 1/8 powierzchni podłogi w danym pomieszczeniu. 
  • Duża dostępność rozmiarów – dzięki temu okna otwierane można dopasować do swoich oczekiwań. 
  • Możliwość wykorzystania dodatkowych akcesoriów – okna otwierane z naszej oferty mogą być jeszcze bardziej funkcjonalne. Dostępne w wersji elektrycznej mogą być sterowane za pomocą pilota. Dodatkowo niektóre posiadają detektor deszczu i zamykają się samodzielnie, jeśli czujnik wyczuje to zjawisko atmosferyczne. 

 

Jakie są możliwości zastosowania okien otwieranych do dachów płaskich? 

 

Okna otwierane do dachów płaskich powinny być instalowane wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości instalacji standardowych okien lub okien połaciowych. Sprawdzają się w każdym typie pomieszczeń – łazience, kuchni, garderobie, przedpokoju, sypialni itp.  

 

Jak wybrać okna otwierane do dachów płaskich? 

 

Dostępne w naszym sklepie otwierane okna do dachów płaskich można podzielić na dwie grupy: 

  • Z płaskim segmentem szybowym – płaski moduł szklany nowej generacji dla dachów o kącie nachylenia od 2 do 15 st. Posiada elegancki design i dobrze harmonizuje się z dachem. Cechuje go smukła ościeżnica i praktycznie niewidoczne skrzydło, dzięki czemu zapewnia bardzo dobre doświetlenie pomieszczeń. Okna otwierane do dachów płaskich dostępne są w wariancie standardowym, elektrycznym i zasilanym energią słoneczną. Zapewniają wysoką wydajność energetyczną i redukcję hałasu z zewnątrz.  
  • Z pakietem szybowym i kopułą – dla dachów płaskich o kącie nachylenia od 0 do 15 st. Rozwiązanie to bardzo często wybierane jest do szpitali, biur, warsztatów, ale i budynków mieszkalnych. Dostępne modele mogą posiadać wariant standardowy, ale i antywłamaniowy. Kopuła występuje w wersji transparentnej i nietransparentnej 

 

FAQ 

 

Jak zamontować okna otwierane do dachów płaskich? 

 

Okna otwierane do dachów płaskich najlepiej instalować podczas budowy domu lub remontu. W pierwszej kolejności, należy zagruntować podłoże wokół otworu, w którym ma być zamontowane okno. Następnie układa się pierwszą warstwę papy samoprzylepnej na styk i aktywuje się jej samoprzylepność za pomocą palnika gazowego. Wierzchnia strona papy powinna być podgrzana do tego stopnia, aby stopić mikrofolię przed zamontowaniem papy. Kolejny etap to osadzenie okna na roztopionej warstwie i zamontowanie mechaniczne za pomocą wkrętów. Na sam koniec pozostaje obróbka stref krawędziowych i aktywacja spodniej strony papy, a także montaż ewentualnych listew dociskowych.  

Nie zaleca się samodzielnego montażu okna osobom nie posiadającym doświadczenia w tego typu pracach.  

 

Jak dobrać rozmiar okien otwieranych do dachu płaskiego? 

 

Rozmiar okna otwieranego do dachu płaskiego powinien być dobrany do wielkości danego pomieszczenia. Należy wybrać taką wielkość przeszkleń, aby zajmowała minimalnie 1/8 powierzchni podłogi 

 

Czy okna otwierane do dachu płaskiego mogą przeciekać? 

 

Jeśli montaż okien otwieranych do dachu płaskiego zostanie przeprowadzony w nieodpowiedni sposób, może dojść nie tylko do przeciekania, ale i do ucieczki ciepła np. przez mostki termiczne. 

 

W razie jakichkolwiek pytań o okna otwierane do dachu płaskiego z naszej oferty, warto skontaktować się z obsługą klienta sklepu Renowa24.  

 
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
pixel