Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołnierze z dodatkową termoizolacją

594 Ilość produktów

Kołnierze AT THERMO gwarantują szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym. Od wewnątrz wyposażono je w elastyczny materiał dociepleniowy, który przylegając do ościeżnicy działa jak termoizolacyjna rama. System ten powoduje, że współczynnik uciekania ciepła zmniejsza się nawet o 15%. Kołnierze do okien dachowych AT THERMO sprawią więc, że Twoje poddasze będzie ciepłe i przytulne.

Kołnierze AT THERMO – zastosowanie

Kołnierze do okien AT THERMO to niezwykle uniwersalny produkt firmy FAKRO. Można je wykorzystać do montażu okien w niemal każdym pokryciu dachowym, takim jak między innymi dachówka, blachodachówka oraz blacha profilowana (trapezowa). Dodatkowo pasują do wszystkich typów okien dachowych Fakro. Doskonale więc sprawdzą się zarówno drewnianych, jak i aluminiowo- tworzywowych oknach. Standardowo kołnierz do okna dachowego AT THERMO przystosowany jest do montażu pojedynczego okna, ale można także skorzystać z wersji modułowej do zespalania okien w poziomie, pionie oraz blokowo.

 

Kołnierze AT THERMO dostępne w Renowa24

W naszej ofercie dostępne są kołnierze AT THERMO w wielu kolorach, dzięki czemu na pewno dopasujesz odpowiedni model do Twojego dachu. Posiadamy modele czarne, antracytowe i szarobrązowe. Dodatkowo znajdziesz u nas kołnierze dostosowane do różnych rozmiarów okien.

Renowa24 proponuje także kołnierze DAKEA, kołnierze ROTO oraz akcesoria do okien. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

 

 

Kołnierze pojedyncze z dodatkową termoizolacją to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia jeszcze lepszą izolację termiczną wokół okien dachowych. Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów termoizolacyjnych, kołnierze te chronią przed utratą ciepła w budynku, co przekłada się na oszczędność energii i niższe rachunki za ogrzewanie. 

Kołnierze pojedyncze z dodatkową termoizolacją są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować do niemal każdego rodzaju okna dachowego. Montaż jest prosty i szybki, a efekty zastosowania kołnierzy pojedynczych z dodatkową termoizolacją zauważalne już po krótkim czasie. 

 

Jakie są możliwości zastosowania kołnierzy pojedynczych z dodatkową termoizolacją? 

 

Kołnierze pojedyncze z dodatkową termoizolacją to idealne rozwiązanie do uszczelniania okien dachowych w budynkach energooszczędnych oraz w tych, gdzie zachowanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach jest kluczowe. Można je instalować w nowych budynkach, jak i podczas modernizacji obiektów już istniejących. Kołnierze z dodatkową termoizolacją są również stosowane w przypadku pokryć dachowych o specjalnych wymaganiach termoizolacyjnych, takich jak np. dachy zielone, na których znajdują się rośliny lub panele fotowoltaiczne. 

 

Jakie są korzyści z zastosowania kołnierzy pojedynczych z dodatkową termoizolacją? 

 

Do zalet kołnierzy pojedynczych z dodatkową termoizolacją można zaliczyć: 

 • Lepszą izolację termiczną – pomagają utrzymać ciepło w pomieszczeniu w okresie zimowym i zredukować koszty ogrzewania. 
 • Redukcję hałasu – aspekt ten jest bardzo ważny, gdy okno dachowe znajduje się w pobliżu źródeł hałasu, takich jak: ruchliwe ulice lub lotniska. 
 • Ochronę przed wilgocią – zapewniają również dodatkową ochronę przed wilgocią i deszczem, co pomaga w utrzymaniu suchej i bezpiecznej przestrzeni wokół okna dachowego. 
 • Łatwy montaż – pozwala to na szybką i łatwą instalację. 

 

FAQ 

 

Jak zbudowany jest kołnierz pojedynczy z dodatkową termoizolacją? 

  

Kołnierze pojedyncze z dodatkową termoizolacją składają się z kilku warstw. 

Na zewnątrz znajduje się warstwa wykonana z wytrzymałego i wodoodpornego materiału, chroniącego przed wnikaniem wody. Wewnątrz znajdują się warstwy izolacyjne, takie jak: pianka poliuretanowa lub wełna mineralna, które pomagają zatrzymać ciepło i zapobiegają utracie energii. Niektóre kołnierze pojedyncze z dodatkową termoizolacją mają także specjalne kieszenie, w których można umieścić dodatkowe materiały izolacyjne, jeśli jest to potrzebne. W ten sposób można dostosować izolacyjność do specyficznych wymagań danego dachu i okna dachowego. 

 

Jak wybrać kołnierz pojedynczy z dodatkową termoizolacją? 

 

Przy wyborze kołnierza pojedynczego z dodatkową termoizolacją należy zwrócić uwagę na kilka czynników. 

 

 • Po pierwsze, ważne jest, aby dobrać kołnierz o odpowiedniej średnicy, który będzie pasował do okna dachowego i zapewni odpowiednie uszczelnienie. 
 • Po drugie, warto wybrać kołnierz z odpowiednim rodzajem termoizolacji. Możliwe opcje to m.in. pianka poliuretanowa lub wełna mineralna. 
 • Po trzecie, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania kołnierza, aby zapewnić jego trwałość i skuteczność w izolacji termicznej. 

 

Jak zamontować kołnierz uszczelniający z dodatkową termoizolacją? 

 

 • W pierwszej kolejności należy umieścić kołnierz na oknie dachowym, upewniając się, że pasuje do jego kształtu i rozmiaru. 
 • Najlepiej użyć do tego wkrętów lub innych narzędzi do przytwierdzenia kołnierza do ramy okna dachowego. 
 • Następnie należy wypełnić szczeliny między kołnierzem a oknem dachowym uszczelniaczem. 
 • Po zakończeniu montażu warto sprawdzić szczelność kołnierza, przepuszczając strumień wody po powierzchni dachu w pobliżu okna dachowego. 

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-17
Wszytko ok
2023-03-17
wsio ok
pixel