Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nawiewnik w oknach – warto?

2018-10-19
Nawiewnik w oknach – warto?

Wentylacja w domu może być niekiedy rozwiązaniem dość kłopotliwym. Zwłaszcza, jeśli już na etapie projektowania i prac budowlanych pojawią się błędy. W takiej sytuacji trzeba liczyć się z niemałymi wydatkami podczas użytkowania takiego budynku. Odpowiednia wentylacja nie tylko chroni przed napływem zimnego powietrza z zewnątrz, ale również poprawia jego jakość we wnętrzu.

Obecność nawiewników w oknach dachowych

Efektywną wentylację zapewniają głównie okna. Zatem przy wyborze zwraca się uwagę na to, ile wynosi współczynnik przenikania ciepła, który pozwala na energooszczędne użytkowanie domu. Poza tym przy zakupie okien uwzględniamy też ich szczelność, która powinna być możliwie jak największa. Są to najważniejsze według nas aspekty, które należy mieć na względzie przy zakupie okien. Całkowicie zapominamy o wentylacji, która jest równie ważna jak szczelność, czy współczynnik przenikania ciepła. Warto zauważyć, że obecnie nowoczesne rozwiązania technologiczne w stolarkach okiennych gwarantują niezawodność i większy komfort użytkowania.

Musimy pamiętać o tym, że zła wentylacja pomieszczeń powoduje nie tylko gorszą jakość powietrza, ale również wzrost poziomu wilgoci. Jeśli taka sytuacja utrzymuje się przez dłuższy czas, wówczas trzeba liczyć się z pojawieniem się grzybów i pleśni, które niszczą nasze zdrowie i wygląd naszego wnętrza. Zgodnie z przepisami powinniśmy zdecydować się na takie okna do naszego domu, które wykazują się najlepszą szczelnością. Wybierając nowoczesną stolarkę okienną, możemy mieć też przekonanie, że została w niej uwzględniona prawidłowa wentylacja. Nowoczesne okna dachowe z wentylacją gwarantują doskonałą ochronę przed wpadającym do pomieszczeń zimnym powietrzem, a zarazem zapewniają wysoką jakość tego powietrza, które już znajduje się we wnętrzu domu.

nawiewnik

Szczelne okna z nawiewnikami

Jeśli obawiamy się o to, że trzeba będzie dokonać wyboru, stawiając albo na nawiewniki, albo na szczelność okien, to teraz już nie musimy podejmować tak trudnej i niekorzystnej decyzji. Są bowiem dostępne okna dachowe Fakro FPU-V i Fakro FTP-V, u których występuje niski współczynnik przenikania ciepła. Są one wyposażone w nawiewniki odpowiedzialne za prawidłową wentylację i zgrzewane uszczelki, które zapewniają szczelność całej konstrukcji.

Udostępnij
Pokaż więcej wpisów z Październik 2018

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-10
Wszystko jak trzeba
2021-12-02
Profesjonalne, rzeczowe.
pixel