Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Narzędzia pomiarowe: Jak je dobrać?

2023-10-19
Narzędzia pomiarowe: Jak je dobrać?

W trakcie budowy domu lub jego remontu, na pewnym etapie zarówno profesjonalista, jak i amator muszą skorzystać z różnego rodzaju narzędzi pomiarowych. Powstaje jednak pytanie, jak je dobrać, aby spełniały one nasze potrzeby i oczekiwania? Niniejszy artykuł ma za zadanie pomóc w doborze narzędzi pomiarowych. Jeżeli masz problem w tym względzie – serdecznie zapraszamy do lektury?


Z artykułu dowiesz się:

 1. czym są narzędzia pomiarowe;
 2. które z nich są niezbędne w trakcie budowy lub remontu;
 3. czym kierować się przy ich wyborze;
 4. dlaczego narzędzia pomiarowe są niezbędne.


narzędzia pomiarowe

Narzędzia pomiarowe – czym są?

Narzędzia pomiarowe to urządzenia, których podstawowym zadaniem jest ułatwienie naszej pracy, poprzez dokonywanie precyzyjnych pomiarów. Znajdują one zastosowanie w przypadku konieczności wyznaczania kątów bądź poziomu różnego rodzaju przedmiotów w trakcie ich montażu. Narzędzia te są nieocenioną pomocą podczas wszelkiego rodzaju remontów bądź w trakcie budowy domu.

  Narzędzia pomiarowe niezbędne w trakcie budowy bądź remontu

  Kiedy przystępujemy do prac remontowych lub budowlanych, precyzja jest kluczem do osiągnięcia doskonałych rezultatów. Centralne miejsce w gamie narzędzi pomiarowych zajmują dalmierze, służące do szybkiego i precyzyjnego mierzenia odległości między dwoma punktami. Często wykorzystują one w tym celu technologię laserową. Nieodzowne są też poziomnice, czyli narzędzia do prawidłowego wyznaczenia poziomu, gwarantujące prawidłowość ułożenia elementów budowlanych. Łaty murarskie, tynkarskie i posadzkarskie to specjalne listwy używane do wyrównywania i kontrolowania powierzchni na różnych etapach prac. Lasery liniowe poprzez wyemitowanie wiązki światła umożliwiają precyzyjne wyznaczenie pionowych i poziomych linii odniesienia, podczas gdy lasery rotacyjne emitują obracający się promień laserowy, który jest doskonały do definiowania płaszczyzn na dużych przestrzeniach. Wspomniane narzędzia stanowią podstawowe wyposażenie każdego specjalisty od remontów i budowy, umożliwiając realizację prac na najwyższym poziomie.

   Dobór narzędzi pomiarowych - czym kierować się przy wyborze narzędzi pomiarowych?

   Prawidłowy dobór narzędzi pomiarowych nie jest łatwym zadaniem nawet dla specjalisty. Czym kierować się podczas ich wyboru?

   Podczas wyboru dalmierzy kluczowe jest zwrócenie uwagi na zakres pomiarowy oraz dokładność urządzenia. Ważne jest również uwzględnienie dodatkowych funkcji, takich jak stabilność pomiaru, możliwość kalibracji czy interfejs użytkownika, aby dalmierz spełniał nasze indywidualne potrzeby.

   Wybierając poziomnicę, łaty murarskie, tynkarskie oraz posadzkarskie, a także lasery liniowe i rotacyjne przede wszystkim musimy sprawdzić dokładność pomiarów każdego ze wspomnianych urządzeń. Jeżeli narzędzie będzie niedokładne, może skutkować to błędami w trakcie budowy. Nie bez znaczenia jest tu też materiał wykonania oraz jego trwałość, gdyż używając narzędzie podczas remontu lub budowy jest ono narażone na uszkodzenia mechaniczne.

   Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie dokonać wyboru narzędzi pomiarowych, zawsze możemy zasięgnąć pomocy specjalistów z Działu Obsługi Klienta.

    narzędzia pomiarowe

    Narzędzia pomiarowe – nieodzowne na budowie i w trakcie remontu

    Podczas budowy lub remontu domu, zarówno specjaliści, jak i hobbyści, potrzebują narzędzi pomiarowych. Narzędzia te są specjalistycznymi urządzeniami, a ich zadaniem jest usprawnienie pracy i wykonywanie pomiarów o dużej dokładności Istnieje wiele rodzajów narzędzi pomiarowych – m.in. dalmierze, poziomnice, łaty tynkarskie, murarskie, posadzkarskie, lasery liniowe oraz rotacyjne. Wybierając je pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na precyzyjność ich pomiarów oraz materiał wykonania i trwałość urządzenia.

     FAQ

     Czym są narzędzia pomiarowe i do czego służą?

     Narzędzia pomiarowe to specjalistyczne urządzenia, które mają za zadanie usprawnić naszą pracę. Ich głównym zadaniem jest dokładne mierzenie różnych parametrów, takich jak kąty, poziomy czy wymiary różnych przedmiotów. Są one nieodzowne na każdej budowie lub w trakcie remontu domu.

     Jakie narzędzia pomiarowe są niezbędne na budowie lub w trakcie remontu?

     Do podstawowych narzędzi pomiarowych, które należy posiadać w trakcie budowy bądź remontu domu należą: dalmierze, poziomnice, łaty murarskie, tynkarskie posadzkarskie, a także lasery liniowe oraz rotacyjne.

     Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze narzędzi pomiarowych?

     Przy wyborze narzędzia pomiarowego kluczowe jest zwrócenie uwagi na dokładność jego pomiarów, gdyż nieścisłości w tym zakresie mogą skutkować błędami w trakcie budowy. Ponadto istotny jest również materiał wykonania danego urządzenia oraz jego trwałość na uszkodzenia mechaniczne.

     Marcin-Turski-Kepka Marcin Turski-Kępka

     Z wykształcenia magister historii, z zamiłowania – copywriter. Specjalizuje się w tematyce budowlanej, wystroju wnętrz i nowinkach technologicznych. Pasjonuje się pisaniem już od wielu lat, lecz dopiero od niedawna zajmuje się tym profesjonalnie. Nieustannie szlifuje swój pisarski warsztat dzięki licznym książkom oraz kursom. Wyznawca zasady „Rób albo nie rób. Nie ma próbowania”. Wkłada całe swoje serce w powierzone mu zadania. Prywatnie miłośnik ciężkiego brzmienia oraz literatury i kina grozy. Ostatnio odkrył w sobie także zamiłowanie do języków obcych.

     Przeczytaj także:

     Poziomica tradycyjna magnetyczna czy cyfrowa. Czym się kierować przy wyborze właściwej poziomicy?

      

      


     Masz pytania? Napisz do nas.

     Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

     Pokaż więcej wpisów z Październik 2023
     Zaufane Opinie IdoSell
     4.54 / 5.00 215 opinii
     Zaufane Opinie IdoSell
     2023-03-25
     Ok
     2023-03-17
     wsio ok
     pixel