Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

BETONIARKA – NIEZBĘDNA DO BUDOWY DOMU I NIE TYLKO

2016-04-01
BETONIARKA – NIEZBĘDNA DO BUDOWY DOMU I NIE TYLKO

Nie da się ukryć, że betoniarka przydaje się na każdej budowie, bez względu na to, czy powstaje nowy budynek, czy przeprowadzany jest gruntowny remont starszego obiektu. Decydując się na wybór odpowiedniego sprzętu, trzeba podjąć szereg decyzji. Jaką betoniarkę wybrać, aby mieć pewność, że sprosta naszym oczekiwaniom?

Jakie rodzaje betoniarek wyróżnia się na rynku?

Kiedy kupujesz betoniarkę, weź pod uwagę kilka parametrów, które pomogą Ci podjąć słuszną decyzję. Przyglądając się poszczególnym cechom sprzętu, przyznasz nam rację, że dokonanie ostatecznego wyboru nie będzie łatwe. Na rynku można wyróżnić kilka rodzajów betoniarek. W zależności od rodzaju mieszalnika i kształtu można wyróżnić betoniarki kielichowe i bębnowe. Skupiając się jednak na możliwości ich przenoszenia z miejsca na miejsce, wyróżnia się sprzęt samochodowy, stały i przenośny. Jeżeli zaś chodzi o sposób pracy, tutaj należy wyróżnić urządzenia o pracy okresowej i ciągłej.

Pojemność betoniarki — na co zwrócić uwagę?

Każdy użytkownik powinien dopasować betoniarkę do swoich potrzeb oraz upodobań. Kluczową rzeczą jest pojemność urządzenia. Ta powinna być uzależniona od ilości osób, które przebywają na budowie lub biorą udział w remoncie. Jeżeli na posesji będą znajdować się jedynie dwie osoby, z powodzeniem wystarczy Ci betoniarka o pojemności około 150 litrów. Pamiętaj jednak, że wydajność urządzenia wzrasta proporcjonalnie do pojemności. Niemniej jednak zbyt duża pojemność w niektórych przypadkach może okazać się problemem. Duże betoniarki potrzebują bowiem znacznie więcej prądu. Co więcej, w większym urządzeniu będziesz urabiał więcej zaprawy, co przy dwóch pracownikach może być uciążliwe. Jeżeli jednak na budowie znajduje się więcej osób, dobrze jest mieć sprzęt o pojemności około 200 - 300 litrów. Rozwiązanie to pozwoli swobodnie pracować każdej osobie.

betoniarka

Prywatne zastosowanie a rodzaj mieszalnika

Rodzaj mieszalnika jest niezwykle ważną kwestią podczas wyboru betoniarki. Okazuje się, że w standardowych betoniarkach, które wykorzystuje się do niewielkich remontów i budów, do mieszania zaprawy wykorzystywany jest bęben. Ten rodzaj urządzenia jest zazwyczaj przenośny, dzięki czemu znacznie ułatwia pracę.

Jeżeli prowadzisz firmę budowlaną, postaw na betoniarkę z mieszalnikiem kielichowym, który sprawdzi się w tym wypadku w 100%. Ten rodzaj betoniarki charakteryzuje się dużą pojemnością i utrudnioną mobilnością, ponieważ zazwyczaj nie można ich przenosić. Są to najczęściej wydajne jednostki, zaawansowane technologicznie, czego nie można powiedzieć o betoniarkach tradycyjnych — bębnowych.

betoniarka

Czy moc silnika ma wpływ na pracę betoniarki?

Nie da się ukryć, że moc silnika betoniarki jest silnie związana z wydajnością urządzenia. Te betoniarki, które mają dużą moc można bez problemu uruchomić, kiedy są pełne zaprawy. Jeżeli chodzi o mniejsze jednostki, których moc jest niższa niż 0,50 kW, je trzeba włączyć puste, a następnie powoli dodawać kolejne składniki zaprawy.


Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Udostępnij
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2016
Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-18
Jestem zadowolona w 100%, wszystko sprawnie, ludzie b mili, profesjonalizm. Polecam
2021-12-10
Wszystko jak trzeba
pixel