t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

5 błędów podczas ocieplania domu

2017-05-02
5 błędów podczas ocieplania domu

Docieplenie domu to krok, który planuje spora ilość inwestorów indywidualnych. Okazuje się, że sprawa nie jest tak prosta, na jaką wygląda. Aby materiał izolacyjny spełniał swoje zadania w 100%, musi być zamontowany prawidłowo. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wszystko robisz prawidłowo, skup się na błędach, które wymieniamy poniżej. Dzięki zapoznaniu się z nimi będziesz w stanie je wyeliminować.

1. Źle przygotowane podłoże

Jednym z błędów, które są bardzo często popełniane, jest złe przygotowanie podłoża. Wiele osób niedokładnie lub w ogóle nie wyrównuje ścian, nie oczyszcza ich i nie gruntuje, co jest kluczowym błędem, który powoduje konsekwencje, takie jak brak przyczepności kleju, co powoduje, że styropian lub wełna mineralna odpadają od podłoża. A jeśli o te dwa produkty chodzi — są najczęściej wykorzystywanymi materiałami izolacyjnymi.

2. Brak zabezpieczenia budynku przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi

Jeżeli nie osłonisz rusztowania i elewacji przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak opady deszczu, czy nadmierne nasłonecznienie i wiatr, możesz mieć pewność, że nałożone produkty nie będą równomiernie wysychać. Pamiętaj także, aby przed rozpoczęciem docieplania zabezpieczyć okna i drzwi, Wówczas unikniesz konieczności usuwania trudnych plam z kleju i tynku. Miej również na uwadze, żeby dobrze zaizolować miejsce przy ramach okiennych i drzwiowych. Jeżeli nie zaizolujesz tego miejsca możesz mieć pewność, że izolacja będzie w tym miejscu przepuszczała zimne powietrze.

docieplenie domu, styropian, wełna mineralna

3. Mieszanie materiałów różnych producentów

Decydując się na wykonanie systemu dociepleń, pamiętaj, aby wybierać materiały jednego producenta. Dzięki temu masz pewność, że wszystkie elementy będą ze sobą kompatybilne. Jeżeli wybierzesz różne produkty, może okazać się, że nie będą współgrały ze sobą. Jeżeli zatem chcesz ograniczyć koszty i zrobić docieplenie własnoręcznie, korzystaj tylko ze sprawdzonych produktów tej samej firmy, wówczas nie będziesz musiał poprawiać pracy i kupować kolejnych materiałów. Zastosowanie niesystemowych rozwiązań nie może mieć miejsca, ponieważ może doprowadzić do poważnych uchybień. Jeżeli chcesz zatem stworzyć bezpieczne i skuteczne docieplenie, na wełnę mineralną nałóż tynk.

4. Nieprawidłowe mocowanie izolacji do muru

Nie tylko wykorzystanie odpowiednich materiałów, ale także prawidłowe mocowanie ich do podłoża to kluczowa kwestia, jeśli chodzi o wykonanie dobrej izolacji termicznej. Pamiętaj zatem, aby dołożyć wszelkich starań, aby zarówno klej, jak i łączniki były prawidłowo naniesione na izolację i warstwę nośną. Musisz mieć także na uwadze, że na narożnikach oraz wokół okien i drzwi izolacja wykonana ze styropianu powinna być mocowana mechanicznie. Właśnie w tych miejscach są najbardziej narażone na działanie czynników atmosferycznych.

docieplenie domu, styropian, wełna mineralna

5. Położenie nieprawidłowego tynku na wełnie mineralnej

Zastosowanie nieprawidłowego tynku jest kolejnym najczęściej popełnianym błędem. Aby mieć pewność, że całość będzie skutecznie chronić mury, na wełnę mineralną należy zastosować tynk, który będzie miał paroprzepuszczalność zbliżoną do materiału izolacyjnego. W tym wypadku doskonale sprawdza się tynki silikonowe Magnetic. W składzie wspomnianego produktu znajduje się żywica silikonowa, która jest odporna na czynniki atmosferyczne. Co więcej, wspomniany składnik jest elastyczny i nie zmienia koloru, dzięki czemu właściciel domu może cieszyć się piękną barwą elewacji przez wiele lat. Aby mieć pewność, że docieplenie zostanie wykonane prawidłowo, pamiętać, żeby dociepli poddasze przed położeniem tynków, a także komin wełną mineralną. Tynk zawsze nakłada się na wełnę mineralną. Pamiętaj, że zarówno tynk, jak i wełna muszą do siebie pasować. Dzięki temu wydobędziesz z nich wszystkie cenne właściwości.

Wielu klientów zastanawia się nad tym, czy do docieplenia domu wybrać styropian, czy wełnę mineralną. Eksperci radzą, aby użyć obu izolatorów, dzięki czemu izolacja termiczna będzie jeszcze skuteczniejsza.

docieplenie domu, styropian, wełna mineralna

Jeżeli źle zaizolujesz budynek, możesz mieć pewność, że popełnione błędy będą się ciągnęły za Tobą przez wiele lat. Nawet jeśli nie pojawią się od razu, z pewnością dadzą o sobie znać po kilku latach. Dlatego tak istotne jest, abyś dbał nie tylko o jakość zastosowanych produktów, ale także o profesjonalne wykonanie docieplenia.
Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2017

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
pixel